Nektar Panorama P4

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
wiadomiix
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 01 cze 2017, 00:00

Nektar Panorama P4

Post autor: wiadomiix » czwartek 01 cze 2017, 11:35

Cześć, czy ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć jak podzielić klawiaturę w Panoramie tak aby na każdej strefie grał inny instrument? W opcjach w strefie Zone rzeczywiście można podzielić klawiaturę że jedna jej część gra a inna nie w zależności od tego którą strefę zaznaczymy natomiast nie wiem jak przypisać do danej strefy dany instrument tak by np. od C1 do C2 grał bas a od D2 do D3 pianino a bas już w tej strefie się nie przebijał. Gdyby ktoś mógł punkt po punkcie mi to wyjaśnić to byłbym wdzięczny. Pracuję na Cubase jeśli to ma znaczenie.


Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Nektar Panorama P4

Post autor: PWA » czwartek 01 cze 2017, 13:33

Podczas konfiguracji stref klawiatury powinieneś ustawić różnek kanały MIDI dla każdej ze stref np:
- strefa 1 - kanał 1
- strefa 2 - kanał 2
Przy takiej konfiguracji wszystkie nuty zagrane w danej strefie będą przesyłane przez przypisany do niej kanał MIDI.
Po stronie DAWa odpalasz 2 różne instrumenty i ustawiasz w nich kanał midi, po którym bedzie przyjmował komunikaty z klawiatury, czyli:
- Strefa 1, kanał 1 -> instrument 1, kanał wejściowy 1
- Strefa 2, kanał 2 -> instrument 2, kanał wejściowy 2
Jeżeli korzystasz z instrumentu wirtualnego standalone, to wtedy ustawiasz kanał wejściowy na poziomie tego instrumentu.
Jezeli chcesz sterować 2 instrumentami sprzętowyymi, kanał wejściowy konfigurujesz w stupie danego instrumentu.

wiadomiix
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 01 cze 2017, 00:00

Re: Nektar Panorama P4

Post autor: wiadomiix » wtorek 06 cze 2017, 15:43

Cześć, bardzo dziękuję za odpowiedź dopiero teraz mogłem sprawdzić to co napisałeś, bo byłem na wyjeździe. Niestety dalej nie dam rady tego ustawić, gdzieś popełniam błąd. Napiszę Ci co robię:

1. Ustawiam na Panoramie (Zone 1 od C1 do C2, Channel 1) (Zone 2 od D2 do D3, Channel 2)i zaznaczam dwa zony żeby były aktywne.
2. W Cubase wybieram powiedzmy Kontakt i tam instrument w którym wybieram Channel 1.
3. Wybieram drugi instrument powiedzmy Jakiś tam pad w Omnisphere i w tym instrumencie wybieram channel 2
4. W Cubase na wejściu mogę wybrać All midi Inputs lub Panorama p4 albo MIDIIN4 (PanoramaP4).
Przy ALl inputs i Panorama P4 jest dźwięk przy MIDIIN 4 nie ma.
5. Na wyjściu jest instrument czyli Kontakt lub Omnisphere.

Może teraz będzie łatwiej stwierdzić co robię nie tak...:/





Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Nektar Panorama P4

Post autor: PWA » wtorek 06 cze 2017, 22:12

Aż przysiadłem i sprawdziłem ... i faktycznie jest tak jak mówisz
Instrumenty odbierają nuty z całej klawiatury. Popatrzyłem w dokumentację i też nic. No to nie wiem jak Ci pomóc ... może zapytaj Steinberga bo to sprawa softu?
W przypadku sterowania modułami sprzętowymi po złączach DIN działa to świetnie (co prawda ja mam klawiaturę Studiologic, ale to w tym wypadku nie ma znaczenia). Jedna strefa steruje jednym modułem, zaś druga kolejnym, więc mogę grać dwoma brzmieniami z jednej klawiatury.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Nektar Panorama P4

Post autor: PWA » wtorek 06 cze 2017, 22:16

Żeby było ciekawiej, to jak zaznaczę obydwa instrumenty w Kubusiu, to obydwa grają... ale na całej klawiaturze.
Może ktoś mądrzejszy coś poradzi na forumie

wiadomiix
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 01 cze 2017, 00:00

Re: Nektar Panorama P4

Post autor: wiadomiix » środa 07 cze 2017, 18:14

Dokładnie też tak mam, że oba grają na raz i nie trzymają się swojej strefy :/ No nic jakby ktoś coś wiedział to proszę o pomoc. I dziękuję Ci za poświęcony czas i sprawdzenie.

perfektsound
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 17 cze 2008, 00:00

Re: Nektar Panorama P4

Post autor: perfektsound » środa 07 cze 2017, 21:29

...Dokładnie też tak mam, że oba grają na raz i nie trzymają się swojej strefy :/ No nic jakby ktoś coś wiedział to proszę o pomoc. I dziękuję Ci za poświęcony czas i sprawdzenie.... 




Mam (a właściwie: miałem) P4 i nigdy nie udało mi się uporać z "przeciekaniem" kanałów midi. U mnie kanały 1-3 grały zawsze łącznie, dopiero od 4 kanału była możliwa separacja. Nigdy nie udało mi się odseparować padów od klawiatury. Pierwszy raz w życiu z ulgą powitałem fakt, że sprzęt się zwyczajnie popsuł i już mnie nie wkurza;) W serwisie stwierdzili padnięcie płyty głównej. Klawiatury Nektar są fajne, ale chyba przerosła ich sprawa oprogramowania.

Alternatywna muzyka elektorniczna.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Nektar Panorama P4

Post autor: PWA » środa 07 cze 2017, 21:39

Mam (a właściwie: miałem) P4 i nigdy nie udało mi się uporać z "przeciekaniem" kanałów midi. U mnie kanały 1-3 grały zawsze łącznie, dopiero od 4 kanału była możliwa separacja. Nigdy nie udało mi się odseparować padów od klawiatury. Pierwszy raz w życiu z ulgą powitałem fakt, że sprzęt się zwyczajnie popsuł i już mnie nie wkurza;) W serwisie stwierdzili padnięcie płyty głównej. Klawiatury Nektar są fajne, ale chyba przerosła ich sprawa oprogramowania. ...

To nie jest raczej problem z P4 (choć niczego nie można wykluczyć). Ja mam zupełnie inną klawiaturę, a Kubuś zachowuje się dokładnie tak samo. Wygląda to tak, jakby instrument VST kompletnie olewał ustawiony w nim kanał midi, po którym ma odbierać komunikaty. Jak wspomniałem wcześniej, po złączach DIN hula to jak się patrzy... każdy z 2 podłączonych instrumentów sprzętowych przyjmuje komunikaty tylko ze swojej strefy.

wiadomiix
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 01 cze 2017, 00:00

Re: Nektar Panorama P4

Post autor: wiadomiix » piątek 09 cze 2017, 13:23

...Mam (a właściwie: miałem) P4 i nigdy nie udało mi się uporać z "przeciekaniem" kanałów midi. U mnie kanały 1-3 grały zawsze łącznie, dopiero od 4 kanału była możliwa separacja. Nigdy nie udało mi się odseparować padów od klawiatury. Pierwszy raz w życiu z ulgą powitałem fakt, że sprzęt się zwyczajnie popsuł i już mnie nie wkurza;) W serwisie stwierdzili padnięcie płyty głównej. Klawiatury Nektar są fajne, ale chyba przerosła ich sprawa oprogramowania. ...

To nie jest raczej problem z P4 (choć niczego nie można wykluczyć). Ja mam zupełnie inną klawiaturę, a Kubuś zachowuje się dokładnie tak samo. Wygląda to tak, jakby instrument VST kompletnie olewał ustawiony w nim kanał midi, po którym ma odbierać komunikaty. Jak wspomniałem wcześniej, po złączach DIN hula to jak się patrzy... każdy z 2 podłączonych instrumentów sprzętowych przyjmuje komunikaty tylko ze swojej strefy....y

A mógłbyś mi podpowiedzieć jak podpiąć klawiaturę złączami DIN ?

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Nektar Panorama P4

Post autor: PWA » piątek 09 cze 2017, 15:15

A mógłbyś mi podpowiedzieć jak podpiąć klawiaturę złączami DIN ?...

No normalnie ... z wyjścia DIN w klawiaturze wychodzisz kablem na wejście DIN w syntezatorze. Ustawiasz kanały MIDI na klawiaturze i w instrumencie... no i gra

ODPOWIEDZ