Do producentów nagłośnienia i osób ze światka PA

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Do producentów nagłośnienia i osób ze światka PA

Post autor: gores » środa 07 cze 2017, 20:45

Hej!


Słuchajcie, potrzebuję niecodziennego nagłośnienia. Szukam zestawu 4xbas i 2xgóra. Coś w stylu HK audio ActorDX lub HK Audio Pulsar. Zastosowanie tego zestawu nie wymaga jakiejś porażającej jakości brzmienia, czystości itp. Świetną propozycją, wzorem co do jakości/ceny spełniającym moje wymagania jest zestaw DAP Audio Clubmate III:


https://www.megascena.pl/dap-audio/dap-audio-club-mate-iii-zestaw-naglosnienia.html?from=gm&gclid=EAIaIQobChMIlcCho7Cs1AIVoQvTCh2lkwJJEAYYASABEgLp5fD_BwE


 


Nie marnujcie energii na komentarze typu ale badziewie :D Wiem o tym doskonale, że nie jest to L'Acoustic czy Meyer. Takie mam zapotrzebowanie i tyle.


Nie pisałbym jednak tutaj, gdybym nie znalazł dziś czegoś podobnego, w szokujących wręcz i dla mnie nierealnie niskich pieniądzach:


http://allegro.pl/auna-kolumny-dyskotekowe-subwoofer-naglosnienie-dj-i6840401726.html?fromVariant=6714440116


Tańsze o blisko 10k. Nie ma żadnych informacji na temat czegoś takiego jak Auna lecz nie piszę aby od was te informacje uzyskać, raczej nikt na ten temat nie będzie wiedział, zakamarki internetu.


Piszę do osób produkujących nagłośnienie - czy ktoś byłby w stanie zrobić dla mnie taki zestaw 4xbas 2xgóra o łącznej mocy min. 3400W? Cena tutaj jest kluczowa - sam tego nie lubię lecz takie życie...  Wiem, że są tutaj osoby zajmujące się tą tematyką, nie ukrywajcie się ;)


Taka sytuacja.


DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Do producentów nagłośnienia i osób ze światka PA

Post autor: DZ1 » czwartek 08 cze 2017, 11:23

...Hej!
Słuchajcie, potrzebuję niecodziennego nagłośnienia. Szukam zestawu 4xbas i 2xgóra. Coś w stylu HK audio ActorDX lub HK Audio Pulsar. Zastosowanie tego zestawu nie wymaga jakiejś porażającej jakości brzmienia, czystości itp. Świetną propozycją, wzorem co do jakości/ceny spełniającym moje wymagania jest zestaw DAP Audio Clubmate III:
https://www.megascena.pl/dap-audio/dap-audio-club-mate-iii-zestaw-naglosnienia.html?from=gm&gclid=EAIaIQobChMIlcCho7Cs1AIVoQvTCh2lkwJJEAYYASABEgLp5fD_BwE
 
Nie marnujcie energii na komentarze typu ale badziewie :D Wiem o tym doskonale, że nie jest to L'Acoustic czy Meyer. Takie mam zapotrzebowanie i tyle.
Nie pisałbym jednak tutaj, gdybym nie znalazł dziś czegoś podobnego, w szokujących wręcz i dla mnie nierealnie niskich pieniądzach:
http://allegro.pl/auna-kolumny-dyskotekowe-subwoofer-naglosnienie-dj-i6840401726.html?fromVariant=6714440116
Tańsze o blisko 10k. Nie ma żadnych informacji na temat czegoś takiego jak Auna lecz nie piszę aby od was te informacje uzyskać, raczej nikt na ten temat nie będzie wiedział, zakamarki internetu.
Piszę do osób produkujących nagłośnienie - czy ktoś byłby w stanie zrobić dla mnie taki zestaw 4xbas 2xgóra o łącznej mocy min. 3400W? Cena tutaj jest kluczowa - sam tego nie lubię lecz takie życie...  Wiem, że są tutaj osoby zajmujące się tą tematyką, nie ukrywajcie się ;)
Taka sytuacja....

Nie wyprodukję Ci zestawów głosnikowych bo nie mam na to czasu, ale moge podpowiedzieć pare rzeczy: polecam zainteresować sie głośnikami Eminence, Beyma, Faital. A jesli ma być już naprawde budżetowo to STX. A tu przykładowy, poglądowy filmik: https://www.youtube.com/watch?v=tkHpIaWsGwQ
Piszesz o mocy 3400W... a tu wcale nie o moc chodzi bo moc zestawu głosnikowego ma niewiele wspólnego z głośnością. Chodzi tylko o SKUTECZNOŚĆ głosników - to jest najważniejszy parametr. Wiec jeśli na pierwszym miejscu stawiasz ''kopnięcie'' a nie brzmienie, to interesuj sie głosnikami przede wszystkim o jak najwiekszej skuteczności (parametr podawany w dB). Kolejna sprawa to konfiguracja. Polecam górki na głosnikach 12cali i doły na 18calach. Nie ma sensu bawić sie w górki na 15stkach bo wtedy tracisz na srednich tonach. 15stki to są EWENTUALNIE dobre jesli nie masz dołów. Ale, żeby kolumna na 15stkach dobrze zagrała pełnym pasmem (bez suba) to i tak powinna mieć średniotonowca (powiedzmy 8 cali) (dobry przykład to stare paczki Elestra). Wiec ostatecznie: Zestaw górki na 12stach i doły na 18stach. Następna sprawa to podział pasma i zabezpieczenia. Zrobić dobrą zwrotnice do kolumny to nie łatwa rzecz żeby dobrze zgrać głosniki ze sobą. Dlatego najtaniej i najlepiej bedzie zrobić prostą, pasywną zwrotnice dla górki 12'' i zabezpieczenie głosnika wysokotonowego w postaci żarówki (w necie da sie znaleźć jaka zarówka do jakiej mocy). Dól 18calowy wiadomo bez żadnej zwrotnicy. Dalej podział pasma aktywnie, czyli: osobna koncówka mocy na górke 12cali o osobna koncówka mocy na dół 18cali. Podział pasma oczywiście przed koncówkami mocy, możesz kupić w zasadzie cokolwiek, byle tańsze, np taki behringer cx2310 w zupełnosci wystarczy, jesli znajdziesz coś tańszego też bedzie dobre - nie ma co sie spuszczać nad tym - to tylko crossover. Chodzi tylko o to, żeby podać pasmo od 80.....120hz na gorki a to co poniżej 80....120Hz na doły. I dochodzimy powoli do tamatu końcówek mocy...Jeśli ma być ''po taniości'' to moge polecic koncówki mocy T.Amp. Ludzie sobie chwalą ale osobiście, gdybym miał potrzebe zbudowania tekieo zestawu to chyba zaryzykowałbym te nowe impulsowe koncowki mocy behringera inuke - tanie toto jak barszcz, lekkie, moc też ma (oczywiście nie tyle co piszą), Ale najpierw zacząłbym rozgladać sie za statszymi polskimi koncówkami mocy elmuz, jolly roger - to były dobre końce mocy, niezawodne a dziś mozna je ustrzelić za grosze, one miały podawaną prawdziwą moc - nie to co dzisiejsze chinskie wynalazki (mowa o najtanszych).
Aha, no i na zakończenie polecam jakiś eq (2x15pasm wystarczy) do takiego zestawu bo taki tani zestaw NAPEWNO nie bedzie miał równej charakterystyki częstotliwościowej, wiec takim eq zawsze coś podrównasz (choćby po to, żeby nie było sprzęgów z mikrofonami). Eq tez jakis najtanszy, używany wystarczy.
Pozdr,

DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Do producentów nagłośnienia i osób ze światka PA

Post autor: DZ1 » czwartek 08 cze 2017, 12:08

Aha, no i przypomniałem sobie: w Końskich chłopaki chyba jeszcze robią paczki na zamówienie http://www.elmuz.com.pl/index.php?i2,kontakt , albo szukaj ludzi na elektroda.pl - tam też są zapaleńcy i z kimś napewno sie dogadasz - polecam :)

ODPOWIEDZ