Problem z monitorami studyjnymi/interfejsem

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
andrzeimuzyk71
Posty: 40
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2009, 00:00

Re: Problem z monitorami studyjnymi/interfejsem

Post autor: andrzeimuzyk71 » sobota 12 sie 2017, 20:44

...Witam. Mam pewnie dziwny problem mianowicie kupiłem ostatnio monitory JBL 305 i podłączyłem je pod interfejs M-AUDIO Fast Track II. Od samego poczatku ani jeden ani drugi monitor nie grał tak jak powinien. Było słychać szumy, traski i co najciekawsze niektórych dzwięków (jak na przykład wokalu w kawałkach) nie było słychać w ogóle natomiast inne były albo dość "dobrze" słyszalne albo słabo słyszalne (no ale w każdym razie cos tam było słychać). Podpiąłem pod interfejs w celu sprawdzenia słuchawki i one jak najbardziej działały bez zarzutu a z drugiej strony nie moge uwierzyc, że sklep przyslalby mi dwa zepsute monitory (bo problem występuje rzecz jasna w obu). Prosiłbym o pomoc....

Awatar użytkownika
andrzeimuzyk71
Posty: 40
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2009, 00:00

Re: Problem z monitorami studyjnymi/interfejsem

Post autor: andrzeimuzyk71 » sobota 12 sie 2017, 20:48

...Witam. Mam pewnie dziwny problem mianowicie kupiłem ostatnio monitory JBL 305 i podłączyłem je pod interfejs M-AUDIO Fast Track II. Od samego poczatku ani jeden ani drugi monitor nie grał tak jak powinien. Było słychać szumy, traski i co najciekawsze niektórych dzwięków (jak na przykład wokalu w kawałkach) nie było słychać w ogóle natomiast inne były albo dość "dobrze" słyszalne albo słabo słyszalne (no ale w każdym razie cos tam było słychać). Podpiąłem pod interfejs w celu sprawdzenia słuchawki i one jak najbardziej działały bez zarzutu a z drugiej strony nie moge uwierzyc, że sklep przyslalby mi dwa zepsute monitory (bo problem występuje rzecz jasna w obu). Prwosiłbym o pomoc....



Witaj. To nie może być wina monitorów tylko wina jest po stronie interfejsu. Podłącz monitory pod wyjście sluchawkowe a sam się przekonasz. ..pozdrawiam

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Problem z monitorami studyjnymi/interfejsem

Post autor: matiz » sobota 12 sie 2017, 22:16

......Witam. Mam pewnie dziwny problem mianowicie kupiłem ostatnio monitory JBL 305 i podłączyłem je pod interfejs M-AUDIO Fast Track II. Od samego poczatku ani jeden ani drugi monitor nie grał tak jak powinien. Było słychać szumy, traski i co najciekawsze niektórych dzwięków (jak na przykład wokalu w kawałkach) nie było słychać w ogóle natomiast inne były albo dość "dobrze" słyszalne albo słabo słyszalne (no ale w każdym razie cos tam było słychać). Podpiąłem pod interfejs w celu sprawdzenia słuchawki i one jak najbardziej działały bez zarzutu a z drugiej strony nie moge uwierzyc, że sklep przyslalby mi dwa zepsute monitory (bo problem występuje rzecz jasna w obu). Prosiłbym o pomoc....... 


Przeciwfaza w monitorach. Jak to podłączasz?


[addsig]

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Problem z monitorami studyjnymi/interfejsem

Post autor: matiz » niedziela 13 sie 2017, 11:29

podłączone są kablem XLR... 


Dwa monitory jednym kablem XLR do interfejsu, który ma wyjścia cinch? Rozumiem.


Jeżeli podłączasz monitor kablem symetrycznym do wyjścia stereo, to tak będzie się zachowywał. Tylko jak podłączasz drugi?


[addsig]

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Problem z monitorami studyjnymi/interfejsem

Post autor: Zbynia » niedziela 13 sie 2017, 12:36

Nie rozumiem - jakiego rozdzielacza?

Przecież interfejs ma dwa wyjścia - lewe i prawe - na co tu rozdzielacz?

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Problem z monitorami studyjnymi/interfejsem

Post autor: matiz » niedziela 13 sie 2017, 18:31

podlaczonymi do rozdzielacza zas rozdzielacz do interfejsu...


No cóż, jeżeli nie chcesz odpowiedzi to po co pytasz?


[addsig]

DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Problem z monitorami studyjnymi/interfejsem

Post autor: DZ1 » sobota 19 sie 2017, 14:29

Witam Ciebie matiz :)
Dawno Cie tu nie widziałem, pozdrawiam serdecznie :)

ODPOWIEDZ