KRK VXT6 czy coś lepszego? (stan na 2017r)

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
stereoman
Posty: 125
Rejestracja: wtorek 23 paź 2007, 00:00

KRK VXT6 czy coś lepszego? (stan na 2017r)

Post autor: stereoman » sobota 19 sie 2017, 07:56

Witajcie,


Od 5 lat pracuję na aktywnych monitorach KRK Rokit6 G2 (produkcja, miksowanie i mastering utworów w różnych gatunkach, od synthpop po chillout i muze filmową, czasem też troche trance i inne...)


Przymierzam sie do wymienienia tych Rokitów na model VXT6 (też aktywne).


Czy są obecnie na rynku jakieś aktywne monitory (do 4 tys zł), które są ewidentnie lepsze od tych KRK VXT6 ?


Zależy mi na neutralnym brzmieniu i na szczegółowości itd, żeby móc dobrze zmiksować utwory, żeby potem dobrze brzmiały na wszelkich innych sprzętach...




P.S. 1  Póki co mój pokój (3m x 3,5m x 2,7m) nie jest zaadaptowany akustycznie, ale chcę kupić jakies panele akustyczne.


P.S. 2  Czy odczuję dużą różnicę pomiędzy moimi Rokit6 G2, a tymi VXT6?




Z góry dzięki za podzielenie się Waszą wiedzą!


Pozdr!


Awatar użytkownika
stereoman
Posty: 125
Rejestracja: wtorek 23 paź 2007, 00:00

Re: KRK VXT6 czy coś lepszego? (stan na 2017r)

Post autor: stereoman » sobota 19 sie 2017, 08:27

(zwykle najpierw robie wstępny miks na słuchawkach Sennheiser HD600, potem koryguję go na monitorach)


DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: KRK VXT6 czy coś lepszego? (stan na 2017r)

Post autor: DZ1 » sobota 19 sie 2017, 13:27

vxt słyszałem ale tylko 4-ki i rewelacji nie było no bo wiadomo - mało dołu (no bo skąd?) ale grały nieźle jak na 4-ki - napewno nie kupiłbym 4-rek. - innych nie słyszałem. Wiem, że w Polskim Radio mają VXT i Eve Audio (jeśli ma to jakieś znaczenie....) Kiedyś byłem wręcz zafascynowany Eve (chyba to były 205), ostatecznie wybrałem nasze polskie APS - w sumie kwestia do czego potrzebujesz głosników i np takie Eve Audio kiedyś naprawde rozwaliły mnie brzmieniowo i były bardzo ''fajne'', ALE, po czasie okazało sie, (nie miałem ich nigdy) że mają kiepską translacje (czyli nawet jeśli zrobisz na nich świetny miks to na innym, np konsumenckim odsłuchu już nie bedzie brzmiało to tak dobrze).
Pozdr

DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: KRK VXT6 czy coś lepszego? (stan na 2017r)

Post autor: DZ1 » sobota 19 sie 2017, 13:33

do 4k posłuchaj APS Klasik - jak dla mnie zmiatają z powierzchni ziemi wszystko inne (zaraz mnie pojadą bo non stop gadam o tych APSach :) ) ale spoko - nie jestem ich dystrybutorem czy coś w tym stylu :)
Pozdr.

DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: KRK VXT6 czy coś lepszego? (stan na 2017r)

Post autor: DZ1 » sobota 19 sie 2017, 14:15

a, no i najważniejsze: najpierw zrób sobie pokój akustycznie, a dopiero potem zmieniaj głosniki, bo gdy zmienisz głosniki w pomieszczeniu ktore nie jest w ogole zaadoptowane to nawet najlepsze glosniki na świecie i tak będą brzmiały nienaturalnie, bedziesz słyszał odbicia rezonanse idt itp, czyli w pomieszczeniu niezaadoptowanym I TAK każde głośniki będą ''kłamały'' (chociaż jak dla mnie to te Rokity same z siebie masakrycznie kłamią bo ich słuchałem i nie moge ich słuchać - brzmią DOKŁADNIE jak dobre hiifi - nie mają NIC wspolnego ze studyjnym, wiernym odsłuchem, ale jak kto woli - dla mnie to porażka)
Zamiast tych Rockitów juz o wiele bardziej realistycznie brzmią Behringery Nekkst K6 (najlepsze jakie słyszałem w tej półce i mają OGROMNY zapas mocy w porównaniu do rokitów i innych, czyli jak czasem trzeba to możesz nieźle przyp....:) )
Pozdr.

ODPOWIEDZ