Jak z interfejsu audio zrobić mikser cyfrowy do live?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
kamiltor
Posty: 7
Rejestracja: piątek 04 lip 2014, 00:00

Jak z interfejsu audio zrobić mikser cyfrowy do live?

Post autor: kamiltor » czwartek 31 sie 2017, 14:12

Mam interfejs audio presonus audiobox 1818vsl 8 wejść xlr/jack 8 wyjść. Chciałbym używac ten interfej przy graniu live, czyli podłączam PC przez usb i na ekranie mam regulację, fadery itp.


Czy znacie jakieś proste programy, które mi to umożliwią, nie chciałbym instalować DAW, bo chodzi o to, żeby to chodziło na słabym laptopie


Generalnie potrzebuje uzywac outy do: out 1 wysylka z wejsc do reverbu, out2 - out8 - robie niezalezne mixy odsluchowe dla muzykow


 


Ewentualnie znacie jakieś interfejsy z taką funkcją ?


 


Wstepnie widzę że:


- Presonus 1818vsl w nowych sterownikach pod win10 nie wspiera juz wirtualnego miksera - porażka


- Fucusrite 18i20 nie moge zrobic czegos takiego: wyslac np xlr1 w 20% na out1, w 40% na out2 itp


- Behringer Air, w zasadzie super, ale wersja mogąca pracować jako interfejs to dopiero XR18 - jest drogi, duzo miejsca zajmuje w racku i a nie ma adata


 


Bede wdzieczny za informacje


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Jak z interfejsu audio zrobić mikser cyfrowy do live?

Post autor: Zbynia » czwartek 31 sie 2017, 22:40

przecież presonus ma panel z mikserem?

nie skumałem o co chodzi....

ale pełen routing - RME
Polecam

kamiltor
Posty: 7
Rejestracja: piątek 04 lip 2014, 00:00

Re: Jak z interfejsu audio zrobić mikser cyfrowy do live?

Post autor: kamiltor » piątek 01 wrz 2017, 13:10


Ma, ale tylko do max Win7.
Nowy soft pod Win10 o nazwie Universal Control - juz panelu miksera nie ma.
Ostatnia wersja softu która to wspiera to AudioBox 1818VSL v1.3 - a od tego czasu było już sporo upgrate.
Producent się wykpił i olał użytkowników

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Jak z interfejsu audio zrobić mikser cyfrowy do live?

Post autor: Zbynia » sobota 02 wrz 2017, 12:39

Poczytałem i faktycznie lipa - rozumiem że nie ma sensu próbować instalować starego oprogramowania bo i ta nie zadziała z nowszym firmware karty?

Normalnie przegięli pałę - producent powinien zwrócić kasę za interfejs (nawet po gwarancji) bo znacząco ograniczył jego możliwości

kamiltor
Posty: 7
Rejestracja: piątek 04 lip 2014, 00:00

Re: Jak z interfejsu audio zrobić mikser cyfrowy do live?

Post autor: kamiltor » niedziela 03 wrz 2017, 17:30

Dokładnie, nie ma sensu, bo trzeba by co chwila ładować odpowiedni firmware, a to jest generalnie ryzykowne.
Rozmawiałam Z presonusem na ich forum i z audio stacja - nic to nie dało. Z firmą presonus nie chcę już mieć nic wspólnego.

Ale pytanie, jaka alternatywa?
Focusrite 18i20 nie do końca sie nadaje nie ma dsp, jedynie prosty routing ogarnie. Jakby dało radę miksowanie zrobić osobnym softem, to by bylo ok, ale chciałbym żeby to pociągnął byle jaki laptop.

A jakiś inny interfejs z dsp i Virtula mixer w podobnej cenie?

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Jak z interfejsu audio zrobić mikser cyfrowy do live?

Post autor: PWA » niedziela 03 wrz 2017, 18:57

Jakby dało radę miksowanie zrobić osobnym softem, to by bylo ok, ale chciałbym żeby to pociągnął byle jaki laptop.

Popatrz na Tracktion. Co prawda to DAW, ale dość lekki i nie ma jakiś wielkich wymagań sprzętowych. W chwili obecnej wersja 6 jest dostępna za free.
Samego miksera raczej nie znajdziesz. Z reguły takie oprogramowanie jest robione pod konkretny interfejs.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Jak z interfejsu audio zrobić mikser cyfrowy do live?

Post autor: Zbynia » niedziela 03 wrz 2017, 23:18

Jak wspominałem - RME
albo znacznie lepsze w przypadku live (można używać bez komputera) MOTU - jest DSP jest regulacja z panelu przedniego, jest zaawansowany mikser

tak przykładowo:

http://www.motu.com.pl/motuaudio/896mk3/default.html

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Jak z interfejsu audio zrobić mikser cyfrowy do live?

Post autor: Arkana_Flow » środa 06 wrz 2017, 01:21

Zbynia dobrze gada


TotalMix w RME kozak. Ogarniesz co zechcesz. Używam sam - czysta logiczność bez baboli. Mogę polecić bez dwóch zdań.


Jeżeli juz myslisz o kartach Focusrite  ... to popatrz na MOTU :) sporo większe możliwości za niewiele większe pieniądze..


Focusrity to od razu bym odpuscił.. tobie zależy na routingu i dobrej konfiguracji a focusrity nie zadowolą Cię w pełni pod tym względem lub wręcz rozczarują.

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

ODPOWIEDZ