Korg serii 01

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
moons
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2014, 00:00

Korg serii 01

Post autor: moons » wtorek 26 wrz 2017, 21:22

Witam od wczoraj jestem posiadaczem Korga 01R/W. Mam jedno zdziwienie przy tym instrumencie. Czy wszystkie Korgi z tej serii tak mają że są strasznie głośne? Na instrumencie mogę na maxa wykręcić do 1/3 skali potem bym chyba mikser wysadził. Wada mojego Korga czy ten typ tak ma?


Pozdrawiam


Awatar użytkownika
Darek
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Korg serii 01

Post autor: Darek » wtorek 26 wrz 2017, 21:32

Korzystasz z wyjść liniowych, czy z wyjścia słuchawkowego w instrumencie? Czy posiadasz pokrętło Gain w mikserze? Powinno się skorzystać z wyjść liniowych instrumentu, wejść też na wejście liniowe w mikserze i dostosować czułość wejścia pokrętłem Gain. Wychodząc z wyjścia słuchawkowego, poziom sygnału jest za wysoki, jak również impedancja tego wyjścia jest niedopasowana do wejść w mikserze.

moons
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2014, 00:00

Re: Korg serii 01

Post autor: moons » wtorek 26 wrz 2017, 21:41

do wyjścia słuchawkowego to wtykam słuchawki, a do miksera normalnie po linii.


Awatar użytkownika
Darek
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Korg serii 01

Post autor: Darek » środa 27 wrz 2017, 08:55

Napisz jaki to mikser, na jakie wejście wchodzisz. Czy korzystałeś z tego wejścia z innym instrumentem. Czy pojawia się jakiś przydźwięk przy połączeniu. Chętnie pomożemy, ale potrzebujemy troszeczkę więcej danych. Nie spotkałem się jeszcze z sytuacją w której to poziom sygnału na wyjściu liniowym instrumentu sięgał kilkudziesięciu dB. Obstawiam raczej powód w mikserze.


moons
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2014, 00:00

Re: Korg serii 01

Post autor: moons » środa 27 wrz 2017, 16:55

mikser to behringer xenyx qx1002, podłączam się do jednego z wejśc stereo, nie ma żadnych przydźwięków czy trzasków. Pogadałem wczoraj z kilkoma użytkownikami Korgów 01, T i M i okazuje się że tak miały te instumenty, po prostu bardzo dobrze przetworniki D/A i dlatego to ma taką moc Foot in mouth Także wszystko gra tylko trzeba uważać i pamiętać żeby nie wykręcać za mocno.


Pozdrawiam


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Korg serii 01

Post autor: Zbynia » środa 27 wrz 2017, 18:16

Przetwornik D/A nie ma nic wspólnego z mocą sygnału wejściowego. Nie sądzę żeby Korg osiągał jakieś masakryczne wartości - zmniejsz czułość na wejściu miksera

ODPOWIEDZ