Roland Quad Capture vs GAP Pre-73

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
BemPrawdziwy
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 03 paź 2017, 00:00

Roland Quad Capture vs GAP Pre-73

Post autor: BemPrawdziwy » wtorek 03 paź 2017, 14:03

Witajcie!
Na wstępie chciałbym się przywitać, jako nowy użytkownik strony i forum. Od razu uprzedzam, że czytałem różne fora (polskie i zagraniczne) wcześniej i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na moje pytanie.
Może kilka słów o tym czym dysponuję aktualnie:
Mikrofon Rode NT1A podpięty do Scarlett 2i2 (1st gen). Do interfejsu podpietę są również monitory; stacjonarny PC.
Taki zestaw znajdował się w moim domowym studio, ale w życiu kazdego muzyka przychodzi czas na zmiany, więc i ja również chciałbym zrobić mały upgrade moich zabawek. Najpierw pada pytanie... co lepsze? Przeglądając godzinami opinie, fora internetowe i filmiki na YT mam swoje dwa typy. Interfejs Roland lub preamp Pre-73. Dodam, że oba miałyby zastosowanie do nagrywania przede wszystkim wokali różnych gatunków muzycznych. Oba te sprzęty mogę nabyć w bardzo przystępnych cenach i nie wiem co da mi lepsze efekty nagrania. Z jednej strony wszyscy zachwalają interfejs Wuad Capture, a z drugiej bardzo dobrze współpracuje mi się ze "Skarletką" i chętnie zainwestowałbym w przedwzmacniacz. Czy różnica między preampem wbudowanym w interfejs a czystym preampam mikrofonowym jest bardzo duża?
PS
W moich planach znajdował się również TLM 102, jednak na początku wolałem skupić się na czymś, co napędza mikrofon.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i uwagi :)
Pasjonat muzyczny, od kilku lat realizator nagrań studyjnych.
Całodobowo kibic Manchesteru United!

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Roland Quad Capture vs GAP Pre-73

Post autor: Soundscape » środa 04 paź 2017, 16:43

Testowałem Avantone CV12, podpięty do przedwzmacniaczy Quad-Capture jak i również do Gap Pre. Różnica bardzo duża, szczególnie jeżeli chodzi o wzmocnienie sygnału. Generalnie osobny przedwzmacniacz da Ci o wiele więcej niż interfejsy w tej kategorii.


Awatar użytkownika
Jarut
Posty: 70
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 00:00

Re: Roland Quad Capture vs GAP Pre-73

Post autor: Jarut » czwartek 05 paź 2017, 13:46

Oba te sprzęty mogę nabyć w bardzo przystępnych cenach i nie wiem co da mi lepsze efekty nagrania.
----------------------------------------------------------------
Nagrałem trochę wokali i gitar na duecie M-Audio Profire 610 z wpiętym GAP 73 MKII - różnica duża !
Tracki z GAP'a fantastycznie siedzą potem miksie - ze zintegrowanych preampów w profire 610 znacznie słabiej i coś im brakuje. Polecam GAP !

BemPrawdziwy
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 03 paź 2017, 00:00

Re: Roland Quad Capture vs GAP Pre-73

Post autor: BemPrawdziwy » czwartek 05 paź 2017, 16:33

Dzięki Panowie za odzew, chyba nie zostaje mi nic innego jak skorzystać z oferty GAP-a i podpiąć go do Scarlett 2i2 :)
Przypuszczam też, że różnica w samym brzmieniu mojego RODE sporo się zmieni na lepsze pod wpływem 73-ki. Pytanie jednak co sądzicie o wspomnianym przeze mnie wcześniej TLM 102? Mikrofon głównie do wokalu, ale jakieś partie gitary czy perkusji również możliwe. Jaki wokal? Męski, damski, rap, pop, jezz... nagrywam wszystko i współpracuję z wieloma ludźmi. Zdaję sobie oczywiście sprawę z tego, że jeden mikrofon nie będzie idealny dla każdego wokalu, ale słyszałem o nim wiele dobrego, m.in. to, że jest mocno uniwersalny i potrafi się dopasować do wykonawcy. Nie chciałbym rezygnować z obecnego mikro, lecz po prostu dokupić TLM-a. Mimo wszystko brzmią nieco inaczej.
Ktoś może posiada lub używał tego mikrofonu i byłby w stanie powiedzieć coś więcej? Załóżmy od razu, że podpinałbym go do GAP-a :)
Pasjonat muzyczny, od kilku lat realizator nagrań studyjnych.
Całodobowo kibic Manchesteru United!

BemPrawdziwy
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 03 paź 2017, 00:00

Re: Roland Quad Capture vs GAP Pre-73

Post autor: BemPrawdziwy » poniedziałek 09 paź 2017, 12:20

Up ;)
Pasjonat muzyczny, od kilku lat realizator nagrań studyjnych.
Całodobowo kibic Manchesteru United!

Awatar użytkownika
lunarbeats
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek 09 sie 2010, 00:00

Re: Roland Quad Capture vs GAP Pre-73

Post autor: lunarbeats » wtorek 10 paź 2017, 14:32

Jak byś był zainteresowany to mam cały zestaw GAP na sprzedaż: EQ, Pre, Comp i zasilacz :)
2600zł za całość - nie rozbijam zestawu.
Może ktoś kiedyś o mnie napisze :)

BemPrawdziwy
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 03 paź 2017, 00:00

Re: Roland Quad Capture vs GAP Pre-73

Post autor: BemPrawdziwy » wtorek 10 paź 2017, 21:36

...Jak byś był zainteresowany to mam cały zestaw GAP na sprzedaż: EQ, Pre, Comp i zasilacz :)
2600zł za całość - nie rozbijam zestawu. ...

Od razu dam odpowiedź, że nie skorzystam, choć oferta niezła. Już zamówiłem pre GAP i czekam aż do mnie przyjedzie :)
Pasjonat muzyczny, od kilku lat realizator nagrań studyjnych.
Całodobowo kibic Manchesteru United!

ODPOWIEDZ