Focal Alpha 80 - problem

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Cs84
Posty: 3
Rejestracja: środa 16 maja 2018, 16:15

Re: Focal Alpha 80 - problem

Post autor: Cs84 » środa 16 maja 2018, 16:22

Witam. Kupiłem focal 80 i mam również opisane objawy słyszalne przy piano itp. Jak zakończył się temat? Czy to faktycznie wada?

Awatar użytkownika
Rychubil
Posty: 6
Rejestracja: piątek 25 sty 2019, 22:19

Re: Focal Alpha 80 - problem

Post autor: Rychubil » piątek 25 sty 2019, 23:10

Witam wszystkich serdecznie.

To mój pierwszy post na tym forum. Podpinam się do tematu, gdyż właśnie doświadczyłem dokładnie tego samego problemu na Focalach Alpha 65 i 80.
Odwiedziłem dzisiaj sklep muzyczny, celem osłuchania wybranych przeze mnie oraz dostępnych w sklepie monitorów bliskiego pola, których chciałbym głównie używać do wtyczki fortepianowej. Zabrałem ze sobą swojego laptopa, kartę dźwiękową i poprosiłem w sklepie o podpięcie tej samej klawiatury sterującej jaką sam posiadam.
Wyżej opisany problem pojawił się wówczas, kiedy zagrałem oktawę w dość dużej dynamice forte, w dolnym rejestrze klawiatury lub kiedy zagrałem jakiś mocniej uderzony akord w średnicy. Oba wyzwolenia klawiatury zostały przytrzymane pedałem sustain i dopiero po chwili (nie od razu), podczas wybrzmiewania zaczęło pojawiać się charakterystyczne charczenie, jakby przester lub coś takiego co tu opisuje kolega na początku wątku, jako niewyrabianie się wofera.
Z ciekawości podpiąłem Alphy 50 i tego problemu nie było.

Czy może ktoś już doszedł do tego, co może być przyczyną tego problemu w Alphach 65 i 80?
Pozdrawiam
Roland FP-30, Yamaha Reface CP, Zoom MS-70CDR,
Synthogy Ivory II Grand Pianos, Production Voices-Compact Grand,
trąbka, kornet, bambusowy flet poprzeczny, okaryna.
Audio Technica ATH-M50X, UiiSii CM5

Cs84
Posty: 3
Rejestracja: środa 16 maja 2018, 16:15

Re: Focal Alpha 80 - problem

Post autor: Cs84 » piątek 25 sty 2019, 23:33

ja oddałem focale i kupiłem eve sc207. różnica ogromna :)

Awatar użytkownika
Rychubil
Posty: 6
Rejestracja: piątek 25 sty 2019, 22:19

Re: Focal Alpha 80 - problem

Post autor: Rychubil » sobota 26 sty 2019, 00:02

Cs84 pisze:
piątek 25 sty 2019, 23:33
ja oddałem focale i kupiłem eve sc207. różnica ogromna :)
Eve SC207 mają bass refleks z tyłu a to problem dla mnie, bo nie mam na tyle miejsca w pokoju, żeby je odstawić dalej od ściany i dlatego też szukam monitorów tylko z przednim bass refleksem.
Czy może doszedłeś do tego, co było przyczyną tych dziwnych objawów przy barwie piano w twoich Focalach czy zupełnie odpuściłeś temat?
Roland FP-30, Yamaha Reface CP, Zoom MS-70CDR,
Synthogy Ivory II Grand Pianos, Production Voices-Compact Grand,
trąbka, kornet, bambusowy flet poprzeczny, okaryna.
Audio Technica ATH-M50X, UiiSii CM5

Cs84
Posty: 3
Rejestracja: środa 16 maja 2018, 16:15

Re: Focal Alpha 80 - problem

Post autor: Cs84 » sobota 26 sty 2019, 00:23

odpuściłem. wystraszyłem się i oddałem. przester wchodził najbardziej na brzmieniu piano. kazde mocniejsze uderzenie, większa dynamika i wchodziły trzaski. odnośnie bas reflexu z tylu, to nie poddawałabym się na Twoim miejscu. u mnie tez stoją blisko ściany ale można skorygować pasma do pomieszczenia i naprawdę jest ok. nie ma się czego bać moim zdaniem. miałem focale, później sc207 w tym samym pomieszczeniu i ustawieniu przy ścianie. pasma spokojnie skorygowałem a scena, dynamika, powietrze w nagraniach jest o niebo wyżej niż w focalu - inna liga po prostu. budżet robi swoje niestety.

Awatar użytkownika
Rychubil
Posty: 6
Rejestracja: piątek 25 sty 2019, 22:19

Re: Focal Alpha 80 - problem

Post autor: Rychubil » sobota 26 sty 2019, 02:23

Cs84 pisze:
sobota 26 sty 2019, 00:23
... odnośnie bas reflexu z tylu, to nie poddawałabym się na Twoim miejscu. u mnie tez stoją blisko ściany ale można skorygować pasma do pomieszczenia i naprawdę jest ok. nie ma się czego bać moim zdaniem. miałem focale, później sc207 w tym samym pomieszczeniu i ustawieniu przy ścianie. pasma spokojnie skorygowałem ...
Nie jestem pewien czy monitor z tylnym bass refleksem zda u mnie egzamin, jeśli monitory będą stały 10cm od ściany.
Jaki masz dystans od ściany?
Roland FP-30, Yamaha Reface CP, Zoom MS-70CDR,
Synthogy Ivory II Grand Pianos, Production Voices-Compact Grand,
trąbka, kornet, bambusowy flet poprzeczny, okaryna.
Audio Technica ATH-M50X, UiiSii CM5

Awatar użytkownika
elvispressplay
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2012, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Focal Alpha 80 - problem

Post autor: elvispressplay » czwartek 23 kwie 2020, 20:50

Ws. problemów z Focalami, proszę o kontakt.
Serwis Audiowy

Naprawa sprzętu studyjnego i elektronicznych instrumentów muzycznych

ODPOWIEDZ