Nowe monitory aktywne buczą nawet bez podłączenia do źródła dźwięku

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Petro66
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 15 paź 2017, 00:00

Nowe monitory aktywne buczą nawet bez podłączenia do źródła dźwięku

Post autor: Petro66 » niedziela 15 paź 2017, 17:09

Cześć, niedawno kupiłem monitory aktywne Alesis Elevate 6, kilka dni temu je uruchomiłem i jest z nimi pewien problem. Po uruchomieniu zaczyna buczeć wzmacniacz (typowy odgłos włączonego urządzenia elektrycznego), a następnie, po kilku sekundach buczenie zaczyna wydobywać się także z głośnika. Jest to na tyle głośne, że uniemożliwia pracę, jest wyraźnie słyszalne przy normalnej pracy (w odległości 1,5 m od głośnika). Buczenie nie jest związane z podłączeniem źródła dźwięku (bez podłączenia buczy tak samo) i nie jest związane z ustawieniem głośności wzmacniacza monitora (kręcenie pokrętem volume na monitorze nie wpływa na głośność buczenia). Buczenie jest takie samo w różnych konfiguracjach zasilania (na przedłużaczu, bez przedłużacza, w różnych częściach domu, nawet w innym domu sprawdzałem). Wcześniej miałem monitory tej firmy i takiego problemu nie było.

Występuje to w obu monitorach. Czy to normalne, czy powinienem zwrócić monitory korzystając z prawa do zwrotu w ciągu 14 dni? 


ODPOWIEDZ