Apogee Quartet - warto zakupić okazyjnie?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
koncentro
Posty: 48
Rejestracja: piątek 20 lip 2012, 00:00

Re: Apogee Quartet - warto zakupić okazyjnie?

Post autor: koncentro » poniedziałek 01 sty 2018, 10:19

Szczęśliwego Nowego Roku! Dzięki funkofil1. Wiem że wiele się muszę jeszcze nauczyć, ale chciałbym posiadać już sprzęt z
którego będę zadowolony. Jeśli nie zakupię dobrego multiefektu wokalowego, to nie będę zadowolony z wokalu. Jednak
muszę się upewnić że w takim przypadku nie potrzebuję zakupować już interfejsu audio. Szukam więc takiego multiefektu
wokalowego który posiadał będzie zarówno dobre efekty dla wokalu i będzie pełnił funkcję dobrej karty dźwiękowej. Będę
wdzięczny jeśli ktoś podpowie mi, czy zna jakiś dużo lepszy multiefekt wokalowy od TC Helicon VoiceLive Rack?
https://ragtime.pl/tc-helicon-voicelive-rack.html
Chodzi o podłączenie do komputera tylko mikrofonu i klawiatury sterującej, ale wiem że profesjonalny sprzęt ma więcej opcji
więc jestem gotów dopłacić.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Apogee Quartet - warto zakupić okazyjnie?

Post autor: PWA » poniedziałek 01 sty 2018, 13:57

TC Helicon to firma specjalizująca się w efektach wokalowych, a ten konkretny procesor należy do topowych na rynku, więc na Twoim miejscu nie przejmował bym się, czy jest coś lepszego.
Czy będziesz używał go również na scenie? Jeżeli tak, to może warto by spojrzeć na:
http://www.tc-helicon.com/en/products/voicelive-3-extreme/
który jest wyposażony w przełączniki nożne.
Czy za pomocą klawiatury będziesz grał na instrumentach wirtualnych, czy również będziesz używał jej z instrumentami sprzętowymi? Od tego tak naprawdę zależy, czy potrzebujesz jeszcze interfejsu audio, czy nie. Jeżeli w centrum uwagi stawiasz wokal, to może warto raczej skoncentrować się na lepszym mikrofonie i osobnym preampie mikrofonowym, niż na interfejsie audio.
Jeżeli chodzi o Ableton Live, to wszystko zależy od tego, do czego chcesz wykorzystywać DAW. Jeżeli tylko do zapisu ścieżek, obróbki i miksu, to chyba lepszy był by jakiś DAW liniowy typu Presonus Studio One, Cubase czy Magix Samplitude (o którego aktualnej promocyjnej ofercie jest któryś z wątków forum).



koncentro
Posty: 48
Rejestracja: piątek 20 lip 2012, 00:00

Re: Apogee Quartet - warto zakupić okazyjnie?

Post autor: koncentro » poniedziałek 01 sty 2018, 19:00

Wielkie dzięki PWA za cenne informacje. Na scenie nigdy nie planuję używać sprzętu, jedynie w moim domowym studiu chciałbym tworzyć muzykę. Jeśli to możliwe, wolałbym sprzęt mieć montowany w rack a nie leżący na biurku czy z przełącznikami nożnymi. Muzykę chciałbym robić głównie na komputerze, więc skupiam się na instrumentach wirtualnych. Planuję zakupić Ableton Live 9 Suite bo jest popularny na Macu i łatwo w internecie znaleźć informacje jak na nim pracować. Z zakupem klawiatury sterującej i mikrofonu myślę że nie będzie komplikacji. Ale bardzo skomplikował mi się temat z zakupem i podłączeniem dobrego multiefektu wokalowego. Jutro rano mam spotkanie z osobą która ma sprzedać mi Apogee Quartet a ja widzę że muszę z tego zakupu zrezygnować bo nawet nie wiem czy potrzebuję karty dźwiękowej, skoro będzie już ona w multiefekcie wokalowym. Chociaż żałował nie będę bo zawsze chciałem sprzęt montowany w rack, tylko cena Apogee mnie zachęcała. Z tego jak ja to widzę, to mikrofon podłączam do multiefektu wokalowego TC Helicon. Multiefekt podłączam do komputera. Klawiaturę sterującą osobno również podłączam do komputera. Mam nadzieję że wszystko to odnajdę w porządku na ekranie Maca w programie Ableton Live.


Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Apogee Quartet - warto zakupić okazyjnie?

Post autor: PWA » poniedziałek 01 sty 2018, 21:07

Ableton jest popularny na każdej platformie, zaś co do informacji w internecie o programach DAW, to w zasadzie do każdego jest mnóstwo materiałów. Szczerze mówiąc to był by to jedne z ostatnich elementów branych przeze mnie pod uwagę przy wyborze DAW .
Pamiętaj również o tym, że warto jest mieć również kontroler do sterowania DAW i instrumentami wirtualnymi. Można oczywiście wszystko robić myszką, ale nie jest to zbyt wygodny sposób pracy
Nie lekceważył bym też na Twoim miejscu mikrofonu i klawiatury. W końcu będą to Twoje podstawowe narzędzia pracy. Na Twoim miejscu nie śpieszył bym się tak z gromadzeniem sprzętu i oprogramowania i przed zakupami pogłębił nieco wiedzę w tym zakresie, tak jak zauważył to kolega Funkofil. Pieniądze bardzo łatwo wydać, ale bez dokładnego przemyślenia co chcesz osiągnąć i jakie narzędzia są Ci do tego niezbędne, możesz zostać ze stertą niepotrzebnego sprzętu i oprogramowania.
Pamiętaj też o tym, że sprzęt to nie wszystko i w przypadku nagrywania wokalu przydała by się jakaś adaptacja akustyczna pomieszczenia, w którym wokal będzie nagrywany.
Czy myślałeś już o monitorach i słuchawkach? To jedne z najważniejszych elementów w całym torze zwłaszcza przy obróbce miksu i produkcji.

koncentro
Posty: 48
Rejestracja: piątek 20 lip 2012, 00:00

Re: Apogee Quartet - warto zakupić okazyjnie?

Post autor: koncentro » poniedziałek 01 sty 2018, 23:20

Dokładnie czytam każdą informację i bardzo dziękuję. PWA, zapytałeś o monitory, jutro zamierzam zakupić aktywne monitory studyjne Adam A77X. https://e-music.com.pl/adam-a77x-aktywny-monitor-studyjny-p-431.html Mam bardzo mały pokój, ale może kiedyś będę miał większy a monitory te cieszą się dobrą opinią. Monitory zawsze myślałem że podłączę do jakiegoś dobrego interfejsu audio, ale teraz pozostała mi opcja podłączenia ich do multiefektu wokalowego TC Helicon i mam nadzieję że to będzie możliwe. PWA, wspomniałeś o kontrolerze do sterowania DAW i instrumentami wirtualnymi a potem wspomniałeś o mikrofonie i klawiaturze. Myślę że czytając o klawiaturze cały czas chodzi o kontroler czyli klawiaturę sterującą. Chętnie usłyszał bym jakąś propozycję zakupu mikrofonu pojemnościowego i klawiatury, ale nie chcę odstawiać na bok tematu w którym napotkałem wiele problemów. Nadal nie jestem pewien czy multiefekt wokalowy TC Helicon poradzi sobie z tym co chciałbym osiągnąć. Wydaje się to proste, bo chciałbym nagrywać wokal z dużym efektem i w czasie rzeczywistym tylko wokal nagrywać, ale czy naprawdę nie potrzebuję do tego osobnego interfejsu audio, tego nie jestem pewien i nie wiem czy popełniam jakiś błąd a zakupić sprzęt chciałbym już teraz i w końcu coś przyjemnego robić


Jeśli chodzi o komputer, zamierzam zakupić nowy iMac 27, ale nie wiem czy prosta wersja wystarczy RAM 8 GB (2x4GB). 1TB Fusion Drive


Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Apogee Quartet - warto zakupić okazyjnie?

Post autor: PWA » wtorek 02 sty 2018, 13:20

...Wydaje się to proste, bo chciałbym nagrywać wokal z dużym efektem i w czasie rzeczywistym tylko wokal nagrywać, ale czy naprawdę nie potrzebuję do tego osobnego interfejsu audio, tego nie jestem pewien i nie wiem czy popełniam jakiś błąd a zakupić sprzęt chciałbym już teraz i w końcu coś przyjemnego robić...



No przecież już klika osób potwierdziło Ci, że to urządzenie ma wbudowany interfejs, więc nie rozumiem skąd ta niepewność. Jeżeli nie wierzysz nam, to zajrzyj do dokumentacji na stronie producenta. Tam cała funkcjonalność jest dokładnie opisana.

koncentro
Posty: 48
Rejestracja: piątek 20 lip 2012, 00:00

Re: Apogee Quartet - warto zakupić okazyjnie?

Post autor: koncentro » środa 03 sty 2018, 11:35

Dzięki PWA. Nie mam wątpliwości co do tego że ma on wbudowany interfejs, bo nawet informacje w sklepie podają że ma wyjątkowy i przejrzysty interfejs dotykowy. Chciałbym upewnić się że TC Helicon posiada opcje direvt monitoring, Phatnom 48V, abym mógł podłączyć mikrofon pojemnościowy. Czy podłączone do niego monitory studyjne Adam A77X będą dobrze działać. Czy multiefekt wokalowy dobrze będzie działał w programie Ableton Live 9 Suite i na komputerze Mac. Szukam tych informacji w polskim i amerykańskim sklepie i na stronie producenta, https://ragtime.pl/tc-helicon-voicelive-rack.html http://www.tc-helicon.com/en/products/voicelive-rack/ https://www.sweetwater.com/store/detail/VoiceLiveR ale pewności jeszcze nie mam bo małą posiadam wiedzę, dlatego wdzięczny jestem za Waszą wielką pomoc.


Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Apogee Quartet - warto zakupić okazyjnie?

Post autor: Soundscape » piątek 05 sty 2018, 13:07

...
Dzięki PWA. Nie mam wątpliwości co do tego że ma on wbudowany interfejs, bo nawet informacje w sklepie podają że ma wyjątkowy i przejrzysty interfejs dotykowy. Chciałbym upewnić się że TC Helicon posiada opcje direvt monitoring, Phatnom 48V, abym mógł podłączyć mikrofon pojemnościowy. Czy podłączone do niego monitory studyjne Adam A77X będą dobrze działać. Czy multiefekt wokalowy dobrze będzie działał w programie Ableton Live 9 Suite i na komputerze Mac. Szukam tych informacji w polskim i amerykańskim sklepie i na stronie producenta, https://ragtime.pl/tc-helicon-voicelive-rack.html http://www.tc-helicon.com/en/products/voicelive-rack/ https://www.sweetwater.com/store/detail/VoiceLiveR ale pewności jeszcze nie mam bo małą posiadam wiedzę, dlatego wdzięczny jestem za Waszą wielką pomoc....
 


*****************************************


"nawet informacje w sklepie podają że ma wyjątkowy i przejrzysty interfejs dotykowy" ? Interfejs dotykowy a interfejs audio to nie to samo. Czy na pewno potrzebujesz tego procesora? Ja bym się nie spieszył z zakupami na Twoim miejscu, tylko jeszcze bym poczytał na te tematy, tak samo również na temat monitorów. W jakim pomieszczeniu będzie to wszystko, czy będzie możliwość choćby podstawowej adaptacji akustycznej itd. Wydając takie pieniądze w ciemno jest mała szansa na zadowolenie.


koncentro
Posty: 48
Rejestracja: piątek 20 lip 2012, 00:00

Re: Apogee Quartet - warto zakupić okazyjnie?

Post autor: koncentro » piątek 05 sty 2018, 23:09

Dzięki Soundscape. Multiefekt wokalowy to dla mnie coś wyjątkowo ważnego. Myślałem że podłączę go sobie do jakiegoś dobrego interfejsu audio i będę bliski zakończenia rozbudowy mojego studia muzycznego. Teraz nie mogę się pozbierać w tym temacie i nawet nie wiem jak wszystko podłączę. Pewien kolega powiedział mi że i tak będę potrzebował osobny interfejs audio, bo twierdził że to jest mózg wszystkiego. Ja jednak na tym forum doczytałem się że multiefekt wokalowy TC Helicon VoiceLive Rack może sobie poradzić.
Wiem że monitory Adam A77X są trochę duże jak na mój bardzo mały pokoik, ale gdy usłyszałem jak pracują, postanowiłem je już mieć i poczekać, może kiedyś będę miał większy pokój.
Jeśli chodzi o adaptację akustyczną, to zamierzam zakupić jakieś panele do adaptacji akustycznej i rozmieszczę je w pokoiku.

ODPOWIEDZ