Apogee Quartet - warto zakupić okazyjnie?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
koncentro
Posty: 48
Rejestracja: piątek 20 lip 2012, 00:00

Apogee Quartet - warto zakupić okazyjnie?

Post autor: koncentro » piątek 29 gru 2017, 21:44

 Chciałbym posiadać takie proste domowe studio muzyczne.Planuję wydać około 30 000 zł, ale może
być więcej. Wybaczcie mi proste pytania, ale mam bardzo mało czasu a wiedza moja jest porażająco mała.
Jedno z najważniejszych pytań jakie chciałem zadać to czy multiefekt wokalowy może posłużyć też jako interfejs audio?
Myślałem o poszerzeniu informacji na temat zakupu jakiejś karty dźwiękowej, ale dziś dostałem propozycję zakupu
Apogee Quartet po wyjątkowo niskiej cenie. W sklepie kosztuje ponad 6 tysięcy zł, a ja mogę ją mieć za połowę ceny.
Przesyłam link do karty
https://winmar.pl/apogee-quartet-dla-ipad-mac-p-4125.html
Moja wiedza jest bardzo niska, dlatego bardzo proszę o pomoc. Decyzję zakupu muszę podjąć jak najszybciej, dlatego
bardzo proszę o opinię czy w moim przypadku to jest dobre rozwiązanie. 
Planuję zakupić iMac 27, więc karta Apogee Quartet do tego by się nadawała. W studiu muzycznym które już zaczynam
zakupować, zamierzam tworzyć muzykę. Będę śpiewał i grał na klawiaturze MIDI - 88 klawiszy. 
Program zamierzam kupić Ableton Live 9 Suite 
https://lfx.com.pl/ABLETON-Live-9-Suite-Box-Autoryzowany-Dealer-Ableton-p510/?ref=ceneo.pl
Największe wątpliwości w zakupie karty Apogee Quartet, mam z powodu zakupu jakiegoś Multiefektu Wokalowego.
Podczas śpiewu, w czasie rzeczywistym będę chciał osiągać wyjątkowo duże efekty brzmienia wokali. Chciałbym zakupić
coś jak najlepszego i jedynie znalazłem Multiefekt Wokalowy TC Helicon VoiceLive Rack.
https://ragtime.pl/tc-helicon-voicelive-rack.html
Kosztuje 3 775,00 zł, ale jeśli byłoby coś lepszego to zapłacił bym więcej. Zastanawiam się czy Multiefekt Wokalowy TC
Helicon będzie dobrze współgrał z Apogee Quartet? Najważniejsze jest to że chciałbym podczas śpiewu słyszeć swój głos
już z mocnymi efektami i w czasie rzeczywistym wszystko nagrywać.
 
Mam też pytanie, czy wokal będę nagrywał na iMacu za pomocą programu Ableton Live, czy wszystko nagrywa się na
karcie dźwiękowej Apogee Quartet?
Właściwie to zapytam jeszcze czy wokal i muzyka grana na klawiszach, zapisywane mogą być tylko na komputerze za
pomocą programu Ableton Live, czy tylko na kracie dźwiękowej Apogee Quartet, a może opcja ta jest do wyboru? 
Jestem wdzięczny każdej osobie która przyjdzie mi z pomocą i zamieści swoją opinię!

Awatar użytkownika
funkofil1
Posty: 146
Rejestracja: piątek 14 cze 2013, 00:00

Re: Apogee Quartet - warto zakupić okazyjnie?

Post autor: funkofil1 » sobota 30 gru 2017, 22:24

Tak, warto.

koncentro
Posty: 48
Rejestracja: piątek 20 lip 2012, 00:00

Re: Apogee Quartet - warto zakupić okazyjnie?

Post autor: koncentro » sobota 30 gru 2017, 23:15

Wielkie dzięki funkofil1 za pomoc. Nie wiem czy zakupując multiefekt wokalowy, muszę zakupywać jeszcze osobno
Interfejs Audio?
Chciałbym zakupić multiefekt wokalowy TC Helicon VoiceLive Rack.
https://ragtime.pl/tc-helicon-voicelive-rack.html
Jeśli trzeba to zakupię dodatkowo Apogee Quartet
https://winmar.pl/apogee-quartet-dla-ipad-mac-p-4125.html
Używał będę też kontroler MIDI - 88 klawiszy, więc potrzebował będę podłączyć go, ale nie wiem czy podłączyć go do
Apogee Quartet czy do TC Helicon VoiceLive Rack, chociaż na jednym filmie widziałem jak podłączano kontroler MIDI od
razu do komputera. Niestety nie znam się a decyzję zakupu muszę podjąć teraz bo mam okazję kupić sprzęt po niższej
cenie.
W internecie znalazłem informacje że TC Helicon VoiceLive Rac może tez służyć jako USB audio interface, ale nie jestem
tego pewien. Muszę też dopilnować aby interfejs audio posiadał opcje direvt monitoring i Phatnom 48V. Proszę o pomoc
w informacji czy powinienem zakupić obydwa urządzenia Apogee Quartet i TC Helicon VoiceLive Rack? Bardzo dziękuję
za informacje.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Apogee Quartet - warto zakupić okazyjnie?

Post autor: Zbynia » niedziela 31 gru 2017, 11:52

Podobno lata jako interfejs usb więc karta nie jest potrzebna

w dodatku by to z sensem podłączyć potrzebna jest karta z wejściami insert czego apogee nie posiada

koncentro
Posty: 48
Rejestracja: piątek 20 lip 2012, 00:00

Re: Apogee Quartet - warto zakupić okazyjnie?

Post autor: koncentro » niedziela 31 gru 2017, 13:43

Wielkie dzięki Zbynia.

Awatar użytkownika
Folatel
Posty: 18
Rejestracja: środa 01 mar 2017, 00:00

Re: Apogee Quartet - warto zakupić okazyjnie?

Post autor: Folatel » niedziela 31 gru 2017, 16:43


..Będę śpiewał i grał na klawiaturze MIDI...
W interfejsach na USB może się pojawić problem zbyt dużej latencji przy jednoczesnym śpiewaniu i graniu. Jeżeli oddzielnie będziesz nagrywał, to Twój sprzęt da radę... Ale jeśli IMac 27, to może rozważ zakup interfejsu na Thunderbolt? https://ehomerecordingstudio.com/pl/najlepsze-interfejsy-audio/ A gościu od Apogea niech Cię tak nie naciska. Bardzo łatwo jest kupić, ale później sprzedać, to już inna sprawa. Wiem to z własnego doświadczenia bo mam trochę sprzętu kupionego okazyjnie, który jednak nie do końca mnie zadowala. Teraz jednak myślę, że warto trochę ochłonąć przed zakupem kilka dni. To nie te czasy co kiedyś. Rynek jest nasycony, konkurencja walczy o rynek (przetrwanie) a handlarze wiadomo, mają coraz trudniej, omulają a jak poczują krew (kasę) to nie popuszczą. Apogee jest bardzo dobrym interfejsem, ale pomimo "okazji" ja bym się mocno zastanowił.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Apogee Quartet - warto zakupić okazyjnie?

Post autor: PWA » niedziela 31 gru 2017, 19:46

...Wielkie dzięki Zbynia. Czy to oznacza że TC Helicon VoiceLive Rack, może służyć jako interfejs audio, ale brakuje mu wejścia insert?...

Czytaj chłopie ze zrozumieniem . Uwaga Zbyni o insercie dotyczy Apogee, nie TC Helicon.
Tak, TC Helicon VoiceLive Rack posiada również interfejs audio i nie potrzebujesz osobnego interfejsu, żeby zapisać głos i akompaniament w DAW.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Apogee Quartet - warto zakupić okazyjnie?

Post autor: PWA » niedziela 31 gru 2017, 20:03

W interfejsach na USB może się pojawić problem zbyt dużej latencji przy jednoczesnym śpiewaniu i graniu.

A to ciekawa koncepcja jest . Czyli sugerujesz, że latencja będzie większa jeżeli w interfejsie powiedzmy 8 kanałowym będę wykorzystywał jednocześnie np. 6 wejść a nie jedno? A na jakiej podstawie tak twierdzisz?

koncentro
Posty: 48
Rejestracja: piątek 20 lip 2012, 00:00

Re: Apogee Quartet - warto zakupić okazyjnie?

Post autor: koncentro » niedziela 31 gru 2017, 22:12

Bardzo dziękuję Folatel i PWA za cenne informacje. Teraz poważnie zastanawiam się czy TC Helicon VoiceLive Rack,
będzie wystarczający jako jedyny interfejs audio który będę posiadał. Już sama niska cena mnie zastanawia, bo Apogee
quartet kosztuje około 7 000 zł a TC Helicon tylko 3 775,00 zł i dodatkowo jest multiefektem wokalowym i w zestawie
posiada mikrofon wokalny MP-75 z funkcją Mic Control. Zastanawiam się też, czy klawiature sterującą podłączę od razu
do komputera, czy również do TC Helicon VoiceLive Rack? A może jest jakiś inny lepszy multiefekt wokalowy? Jestem
gotów zapłacić za niego znacznie więcej, obym tylko był z niego zadowolony i nie wiem jak odnajdzie się w programie
Ableton Live 9 Suite.
Dodam że ja nie zamierzam jednocześnie śpiewać i grać ani tego nagrywać jednocześnie. Jedynie chodzi mi o to aby duże
efekty wokalne było słychać w monitorach i z tymi efektami w tym samym czasie wokal był nagrywany.

Awatar użytkownika
funkofil1
Posty: 146
Rejestracja: piątek 14 cze 2013, 00:00

Re: Apogee Quartet - warto zakupić okazyjnie?

Post autor: funkofil1 » poniedziałek 01 sty 2018, 01:09

Odnoszę wrażenie, że Twoja wiedza jest na razie dość mizerna i w tym momencie nie ma znaczenia czy kupisz sobie Apogee czy Behringera... i tak nie zauważysz różnicy. Serio! Na Twoim miejscu znalazłbym w okolicy jakiegoś człowieka, który wie trochę więcej, ma sprzęt i poprosił o krótki workshop...i dopiero wtedy szukał odpowiednich gratów. Jeśli nie masz takiej możliwości to poczytaj cokolwiek, chociażby www.zakamarkiaudio.pl
Moim zdaniem potrzebujesz na razie prosty interface nawet z 2 wejściami - może jakiś Focurite scarlett? Efekty masz na pokładzie każdego DAWa, więc na początku nie ma najmniejszego sensu żaden TC.

To jest moje zdanie. A jeśli już koniecznie musisz szybko wydać te 30k to jedź na dobre wakacje:) ja bym tak zrobił;)

ODPOWIEDZ