Soundcraft Si Impact VS Soundcraft Signature MTK 22 + outboard - konfiguracja

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
PanWiaderko
Posty: 2
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 00:00

Soundcraft Si Impact VS Soundcraft Signature MTK 22 + outboard - konfiguracja

Post autor: PanWiaderko » piątek 05 sty 2018, 13:02

witam! 


Na wstępie kurtuazja - mam na imię Michał, jestem nowy, jestem średnio doświadczony. Może zbyt pobieżnie ale jednak przeszukałem forum pod kątem interesujących mnie informacji. A teraz do brzegu :) Planuję zakup sprzętu do domowego studio, na prywatne potrzeby, granie raczej spokojne, 'akustyczne' (piano, perkusja, gitary, wokale, kontrabas, czasem dęciaki) Kwota jaką przeznaczam na ten cel to ok. 20 tys. Wstępna konfiguracja była następująca: Soundcraft Signature MTK 22, Kompresory ART PRO VLA II (perkusja), ART SCL2, ART Voice Channel (wokal), DAW Cubase, kontroler monitorów Big Knob (cała reszta sprzętu nie ma raczej znaczenia w poście więc nie wypisuję). Kiedy już byłem zdecydowany do głowy przyszła mi taka myśl - a gdyby zamienić w/w elementy na Soundcraft SI Impact ? Rozumiem, że jest to mikser o przeznaczeniu raczej live ale ma też na pokładzie kartę MADI/USB, więcej wejść, wbudowane kompresory, lexicona, bramkę, EQ itd. Zdaję sobie sprawę, że zarówno wymieniony przed chwilą outboard jak i wbudowane w Impacta procesory dynamiki nie będą powalały jakością, ale pozostajemy w warunkach studio domowego, nie mniej jednak nie chcę się tej jakości wstydzić ;) Moim wstępnym założeniem był analogowy miks i generalnie brzmienie analogowe, ale im dłużej o tym myślę tym bardziej przekonuję się do cyfry (chociażby zmotoryzowane tłumiki). Adaptacja akustyczna wykonana + cała reszta przygotowana. Pozostaje skonfigurować sprzęt. Co sądzicie ? Która konfiguracja będzie lepsza ? 


pozdrawiam serdecznie


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Soundcraft Si Impact VS Soundcraft Signature MTK 22 + outboard - konfiguracja

Post autor: Zbynia » piątek 05 sty 2018, 22:33

Dobry analog to spore koszta ale i kompromisy...
Dobra cyfra to w zasadzie grosze, wszystko w jednym miejscu, oszczędność powierzchni i
znacznie większa wygoda obsługi
pamięć scen jest nieoceniona

Jednak patrząc na SI compact - nie kupiłbym go

Celowałbym w coś pokroju behringer x32, allen & heath czy presonus

Aha - gdybyś chciał rejestrować to do analogu warto równie wysokiej jakości interfejs
sparować - a to spore koszta...

Miksery które wypisałem interfejs mają wbudowany...

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Soundcraft Si Impact VS Soundcraft Signature MTK 22 + outboard - konfiguracja

Post autor: PWA » piątek 05 sty 2018, 22:55

Aha - gdybyś chciał rejestrować to do analogu warto równie wysokiej jakości interfejs
sparować - a to spore koszta...
Miksery które wypisałem interfejs mają wbudowany......

Zbynia, MTK 22 ma wbudowany interfejs 22x24... jak na analoga, to całkiem fajna zabawka... też się kiedyś nad nim zastanawiałem

Awatar użytkownika
Eklypseone
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 28 sie 2014, 00:00
Kontakt:

Re: Soundcraft Si Impact VS Soundcraft Signature MTK 22 + outboard - konfiguracja

Post autor: Eklypseone » poniedziałek 08 sty 2018, 15:05

Wszystko pięknie fajnie, ale kolega pytał o Si Impact, a nie o Si Compact a ten ma
wbudowany interface (32x32). Dzisiaj kupiłem Impacta, mam zamiar używać go zarówno w
domowym studio jak i na sztukach, więc podzielę się opinią jak sobie radzi gdy już do
mnie dotrze i się nim pobawię.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Soundcraft Si Impact VS Soundcraft Signature MTK 22 + outboard - konfiguracja

Post autor: Zbynia » poniedziałek 08 sty 2018, 18:31

PWA - no ale suwaki zmotoryzowane

oczywiście lekki kompromis w sprawie dokładności motorków...

PanWiaderko
Posty: 2
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 00:00

Re: Soundcraft Si Impact VS Soundcraft Signature MTK 22 + outboard - konfiguracja

Post autor: PanWiaderko » poniedziałek 08 sty 2018, 21:55

...Wszystko pięknie fajnie, ale kolega pytał o Si Impact, a nie o Si Compact a ten ma
wbudowany interface (32x32). Dzisiaj kupiłem Impacta, mam zamiar używać go zarówno w
domowym studio jak i na sztukach, więc podzielę się opinią jak sobie radzi gdy już do
mnie dotrze i się nim pobawię....

tak, chodzi mi o Impacta. To życzę przyjemnej zabawy ;) Jak będziesz miał chwilę to chętnie przeczytam opinie na temat szczególnie zastosowań w domowym studio. pozdrawiam

Awatar użytkownika
Eklypseone
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 28 sie 2014, 00:00
Kontakt:

Re: Soundcraft Si Impact VS Soundcraft Signature MTK 22 + outboard - konfiguracja

Post autor: Eklypseone » wtorek 16 sty 2018, 13:20

tak, chodzi mi o Impacta. To życzę przyjemnej zabawy ;) Jak będziesz miał chwilę to chętnie przeczytam opinie na temat szczególnie zastosowań w domowym studio. pozdrawiam
[/quote]

Impact już jest po testach :) Jeśli chcesz podbij na fb, chętnie podzielę się swoją opinią i spostrzeżeniami, oraz w miarę możliwości odpowiem na wszelkie pytania jakie cię nurtują odnośnie tej deski Pozdrawiam https://www.facebook.com/mario.eklypze1

ODPOWIEDZ