połączenie interfejsu z kompresorem (sidechain)

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
smoua
Posty: 2
Rejestracja: piątek 07 kwie 2017, 00:00

połączenie interfejsu z kompresorem (sidechain)

Post autor: smoua » wtorek 06 lut 2018, 09:47

Cześć,
mam takie pytanie - w jaki sposób i czy wogóle jest mozliwe jest połączenie kompresora DBX 266XL z interfejsem audio (m-audio fast track pro) aby mikrofony wpięte w interfejs były obsługiwane przez kompresor?
Chodzi mi głównie o to, aby mikrofony pojemnościowe w pierwszej kolejności miały zapewnione zasilanie phantomowe z interfejsu.

Czy użycie insertów w interfejsie i sidechain w kompresorze zapewni ich współpracę? Jeśli tak, to czy kompresor będzie na wszystkich kanałach interfejsu, czy można to ustawić softwarowo?

Przepraszam jeśli ten temat był już omawiany, ale nie mogę nigdzie znaleźć (może kwestia słownictwa... nie bardzo wiem jak opisać)

Obrazek

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: połączenie interfejsu z kompresorem (sidechain)

Post autor: Zbynia » środa 07 lut 2018, 19:25

Bez problemu
Z wyjść insert za pomocą kabla jack Y (taki specjalny insertowy) do kompresora (wejście i wyjście)

Kompresowany będzie sygnał po prempie z interfejsu i wróci na przetwornik interfejsu
Kompresor masz dwukanałowy więc obsłuży dwa kanały wejściowe i jeśli nie odpalisz stereo couple to będziesz mógł sterować parametrami kompresora niezależnie dla każdego kanału (w przypadku nagrywania sygnału stereofonicznie możesz oczywiście wykorzystać tę funkcję)

Sidechain służy do sterowania pracą kompresora - doprowadzając na wejście sygnał (np. z mikrofonu) możesz wymusić by kompresor działał w momencie na przykład mówienia do tego mikrofonu

ODPOWIEDZ