System nagraniowy (Dante)

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Vintageowy95
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 22 lut 2018, 02:38

System nagraniowy (Dante)

Post autor: Vintageowy95 » czwartek 22 lut 2018, 03:05

Cześć wszystkim!

Od pewnego czasu nurtuje mnie temat, który zmobilizował mnie do założenia konta na tutejszym forum.

Planuję skompletować i skonfigurować system nagraniowy oparty np. o protokół Dante, chociaż niekoniecznie. System taki ma być wydajny jakościowo, mobilny, ale także będzie używany również stacjonarnie. Jednym słowem uniwersalny. <E>:D</E>

Na tę chwilę posiadam interfejs PreSonus Studio 192. Sprawdza się dobrze. Jednak potrzebuję takiego rozwiązania aby móc przesyłać wiele kanałów cyfrowo na raz. Czyli właśnie np. Dante.

Studio 192 łączy się jedynie przez kabel USB 3.0, który ma długość 1m. Ja potrzebuję połączenia na ok. 30 m. Czasem zdarza mi się nagranie orkiestry symfonicznej. Wtedy taki zestaw sprawdziłby się idealnie.

Cenię sobie możliwość kontaktu z muzykami oraz dyrygentem z miejsca odsłuchowego, które jest oddalone o w/w 30 m. Kilkukrotnie mniejsze sztuki nagrywałem za pomocą X32 Compacta spiętego ze Digital Snakiem S16. Wszystko byłoby ok, ale jednak potrzebuję wyższej jakości, na poziomie studyjnej. I tutaj jako rozwiązanie pojawią się Interfejsy Focusrite'a, z którymi do czynienia za wiele nie miałem, poza szkoleniami z Dante.

Interesuje mnie nagrywanie na raz na początek 16 kanałów.

Mój pomysł to podstawowa jednostka Focusrite RED 8 Pre, spięta po Dante z np. RED NET 4, lub MP8R. To wszystko puszczone po kablu Cat 5(6)e i wpięte w gniazdo Ethernet laptopa z zainstalowanym Dante Virtual Soundcard.

Czy ktoś z Was kiedyś składał taką konfigurację i ma jakieś sugestie co do sprzętu? Co polecacie na takie sytuacje? Może jestem w stanie jakoś wykorzystać Studio 192? Np. po ADATACH? :D

Czy jakość PreSonus Studio 192 w stosunku do Focusrite'a RED 8 Pre będzie znacząca?

Bardzo proszę o sugestie jakie są możliwości.

Pozdrawiam i dzięki!
Oskar

ODPOWIEDZ