Jak połączyć laptopa z mikserem ?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
matesiwo
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 27 lut 2018, 20:49

Jak połączyć laptopa z mikserem ?

Post autor: matesiwo » wtorek 27 lut 2018, 20:58

Witam wszystkich serdecznie,

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad jedną kwestią. Otóż posiadam dwa komputery. Laptopa i stacjonarny. Do tej pory stacjonarny służył do wszelkiej maści zabawy z muzyką. Mam tam zainstalowaną dosyć archaiczną kartę emu 0404, która współpracuje z mikserem soundcraft compaq 4 i generalnie wszystko śmiga bez zarzutów. I moje pytanie brzmi następująco: czy jest jakaś alternatywa dla tego zestawu, którą mógłbym wdrożyć gdybym chciał przerzucić się na laptopa ? wiem, że w takich przypadkach stosuje się zewnętrzny interfejs usb, który robi za kartę dzwiękową tylko pytanie co wtedy z moim mikserem ? Korzystam też z gramofonu, który jest do niego podłączony i nie za bardzo jestem w stanie wyobrazić sobie takiej konfiguracji, która zakładała by niepozbywanie się miksera. Nie jestem na bieżąco ze sprzętem, ale z tego co zdążyłem przejrzeć na sklepach dochodzę do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem był by po prostu mikser na usb. Chciał bym żeby wypowiedzieli się głównie Ci, którzy korzystają z komputerów przenośnych do produkcji i mają do nich podłączone coś więcej niż tylko mikrofon. Z góry dzięki za wszelkie rady.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Jak połączyć laptopa z mikserem ?

Post autor: Caroozo » środa 28 lut 2018, 13:45

Kup interfejs audio z drugiej ręki - najkorzystniej będzie chyba Behringer UCA 202. Koszt zakupu poniżej stówki używany, ma wejście/wyjście RCA więc z mixerem się dogada. Ma wyjście optyczne, co jest plusem. Jest tam dość dobry DAC BurrBrown'a, zresztą robione są testy:
http://nwavguy.blogspot.com/2011/02/beh ... eview.html
Jest to naprawdę bardzo dobry interfejs. Do tego dzięki (nieoficjalnym już, ale wciąż do znalezienia) sterownikom od Ploytec'a (które notabene działają z dużą ilością interfejsów), sprzęt hula nawet na najnowszych systemach operacyjnych :). Można też rozważyć zakup mixera od Behringera z nowszej serii Xenyx USB - one mają identyczny interfejs wbudowany już w środku, więc na jedno wychodzi - pamiętaj jednak, że takie interfejsy ładowane do mixerów oferują jedynie 2 ścieżki mono in/out i nie umożliwiają nagrywania wielu ścieżek.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Jak połączyć laptopa z mikserem ?

Post autor: Zbynia » piątek 09 mar 2018, 22:59

Szczerze powiem że zestaw EMU0404( ewentualnie ESI Juli) i Soundcraft Compact to najlepsze z najtańszych, dobrej jakości zestawów do nagrywek. Także najwygodniejsze

Jeśli chcesz kartę do laptopa to coś 2in/2out ale na we/wy symetrycznych

Inaczej bym setupu nie ruszał jeśli jest 100% sprawny i wystarcza

Caroozo - przecież ten Beh nie potrzebuje driverów do win :-)
Jednak EMU lepsze jakościowo

Jak wspomniałem - szukałbym czegoś na symetrykach
Nie starczyło mi kiedyś kasy ale compact 10 był marzeniem
Do małego studio idealny mikser pod każdym względem

Ale i tak przy wspomnianych konfiguracjach o nagrywaniu więcej jak 2 ścieżek możemy zapomnieć (pozwolisz że ADAT/SPDif pominę)

Jeśli kolega nie korzysta ze sprzętu z pominięciem komputera to strzelałbym w coś wielokanałowego z wejściami mikrofonowymi jak EMU 1820/1616 czy inne marki działające pod WIN10

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Jak połączyć laptopa z mikserem ?

Post autor: Caroozo » poniedziałek 12 mar 2018, 08:30

Zbynia pisze:
piątek 09 mar 2018, 22:59
Caroozo - przecież ten Beh nie potrzebuje driverów do win :-)
Ten sterownik o którym mówię, w wersji 2.80.40, jest już niedostępny na stronie Behringera, jednak jest to dedykowany, brandowany pod logiem Berka profesjonalny sterownik ASIO opracowany przez PloyTec-a. Dowcip polega na tym, że ten sterownik działa z innymi interfejsami audio na USB (testowałem osobiście na ART Tube MP USB - bez problemu wykrywa). Działa spokojnie na najnowszych Wingrozach ;). Lepszy dedyk niż generic - jeśli oczywiście jest wybór. A nic do stówy lepszego nie ma szans kupić.

ODPOWIEDZ