Automat perkusyjny Elektron digitakt vs Roland tr-8 / tr-8s

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
maxi200
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2010, 00:00

Automat perkusyjny Elektron digitakt vs Roland tr-8 / tr-8s

Post autor: maxi200 » niedziela 25 mar 2018, 10:45

Witam
Noszę się z zamiarem kupna jakiegoś automatu perkusyjnego, w oko wpadły mi digitakt i tr-8/s. Ma ktoś doświadczenie z jednym lub drugim, może pomoc w wyborze? Muzyka jaką preferuję to głównie elektronika pogranicza ambientu, techno, deep.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Automat perkusyjny Elektron digitakt vs Roland tr-8 / tr-8s

Post autor: PWA » poniedziałek 26 mar 2018, 22:53

maxi200 pisze:
niedziela 25 mar 2018, 10:45
Witam
Noszę się z zamiarem kupna jakiegoś automatu perkusyjnego, w oko wpadły mi digitakt i tr-8/s. Ma ktoś doświadczenie z jednym lub drugim, może pomoc w wyborze? Muzyka jaką preferuję to głównie elektronika pogranicza ambientu, techno, deep.
TR-8 to współczesna (cyfrowa) replika 808 i 909, czyli kultowych maszynek Rolanda z przeszłości, nieco wzbogacona funkcjonalnie. Możesz do niej dokupić jeszcze rozszerzenie o 707 i 727 za 110$ i wtedy możesz jeszcze ściągnąć 606 za free. Ja używam tylko wersji podstawowej i ogólnie jestem zadowolony. Nie jest to automat oparty na samplach, ale brzmienie jest generowane cyfrowo w oparciu o ich technologię Analog Circuit Behavior i wychodzi im to całkiem nieźle. Jeżeli więc lubisz brzmienia starych maszyn Rolanda, to jak najbardziej polecam.
TR-8s to mocno rozszerzona wersja TR-8 chociażby o sampler, do którego możesz załadować sample producenta z tych kultowych maszynek i mieszać je razem z ACB. Można też załadować własne sample i kombinować z tym razem :-). Mocno chyba też rozbudowano sekcję efektów w stosunku do TR-8. Gdybym teraz miał decydować, to pewnie kupił bym TR-8s.
Elektrona nie znam... z tego co o nim czytałem, to wygląda obiecująco i ma mniej więcej podobne możliwości co TR-8s. Najlepiej posłuchaj trochę obydwu maszynek i zobacz co Ci najbardziej pasuje :-)

waki
Posty: 12
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 00:00

Re: Automat perkusyjny Elektron digitakt vs Roland tr-8 / tr-8s

Post autor: waki » niedziela 22 lip 2018, 01:39

jezeli potrzebujesz czegos w stylu "plug and play" - polecam Rolanda, jezeli kreci cie tworzenie nowych dzwiekow to zdecydowanie Elektron. Zwroc uwage takze na to, ze Elektron to nie jest łatwa maszyna i tzw "learning curve" moze zajac ci sporo czasu.

maxi200
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2010, 00:00

Re: Automat perkusyjny Elektron digitakt vs Roland tr-8 / tr-8s

Post autor: maxi200 » środa 13 lut 2019, 16:44

Dziękuje za odpowiedzi. Zakupiłem pierwszą generację Rolanda czyli tr8, ceny spadł dość mocno, jak mi siądzie to zastanowie się nad "eską"

Jeszcze raz dziękuje za pomoc w podjęciu decyzji

ODPOWIEDZ