Jak to polączyć ?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
jawirax
Posty: 28
Rejestracja: sobota 17 mar 2018, 21:03

Re: Jak to polączyć ?

Post autor: jawirax » środa 04 kwie 2018, 17:37

Caroozo pisze:
środa 04 kwie 2018, 14:20
PWA, istotnie, Inserty to TRSy i stoi jak byk napisane w instrukcji - moja wina, nie czytałem :). Ten kabel i tak potrzebuje przejścia z 3,5 na 6,3 (lub z 1/8" na 1/4" jak kto woli), ale działać powinien - jest wpięty za preampem, ale przed przetwornikiem, więc nie ma prawa nie działać nawet na direct monitoringu. Tyle teoria - ja bym sprawdził kabel, ew. zamień miejscami wysyłkę z powrotem.
Wysyłka jest przez Tip, powrót przez Ring - w kablu stereo odpowiadają one za lewy i prawy kanał. Ten kabel z linka jest bardzo przyzwoity (sam taki posiadałem), więc nie ma bata żeby to nie działało :).
Obrazek
No ale nie działa, wszystko robię dobrze wpinam się w insert i zero reakcji w kompresorze , reakcja na kompresorze jest tylko jak wychodzę sygnałem z interfejsu z LINE OUT wtedy działa, a w insercie zero reakcji.

jawirax
Posty: 28
Rejestracja: sobota 17 mar 2018, 21:03

Re: Jak to polączyć ?

Post autor: jawirax » środa 04 kwie 2018, 17:43

PWA pisze:
środa 04 kwie 2018, 16:16
jawirax pisze:
środa 04 kwie 2018, 11:15
Ja już teraz nie wiem jak to zrobić, sprzedawca kazał kupić jedne kabel stereo -mono x2 i tak podłączałem w inserty i zero reakcji , czy ja potrzebuje dwóch takich przewodów ? bo już głupi jestem. łatwo jest odesłać do google , ale to mi nic nie dało,przeryłem gooogle i mam się wpiąć w insert , ale u mnie to nie działa , chyba ze potrzebuje dwóch takich przewodów. To jakich ja przewodów potrzebuje wreszcie i jak się tym powpinać dokładnie ?
Pamiętaj, że inserty dotyczą tylko wejść mikrofonowych. Naprawdę radzę zerknąć do manuala, bo jest tma schemat wewnętrznych połączeń.
Tak znalazłem to już dawno i tak podłączam i nie działa

Obrazek

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Jak to polączyć ?

Post autor: PWA » środa 04 kwie 2018, 18:06

jawirax pisze:
środa 04 kwie 2018, 17:37
No ale nie działa, wszystko robię dobrze wpinam się w insert i zero reakcji w kompresorze , reakcja na kompresorze jest tylko jak wychodzę sygnałem z interfejsu z LINE OUT wtedy działa, a w insercie zero reakcji.
Czyli tak: wpinasz mikrofon w wejście mikrofonowe -> podłączasz kompresor zgodnie z instrukcją w wej. insertowe -> na wyjściach liniowych słyszysz po kompresji... czy tak? ...ale przez USB sygnał do DAW jest podawany bez kompresji?

jawirax
Posty: 28
Rejestracja: sobota 17 mar 2018, 21:03

Re: Jak to polączyć ?

Post autor: jawirax » środa 04 kwie 2018, 18:31

PWA pisze:
środa 04 kwie 2018, 18:06
jawirax pisze:
środa 04 kwie 2018, 17:37
No ale nie działa, wszystko robię dobrze wpinam się w insert i zero reakcji w kompresorze , reakcja na kompresorze jest tylko jak wychodzę sygnałem z interfejsu z LINE OUT wtedy działa, a w insercie zero reakcji.
Czyli tak: wpinasz mikrofon w wejście mikrofonowe -> podłączasz kompresor zgodnie z instrukcją w wej. insertowe -> na wyjściach liniowych słyszysz po kompresji... czy tak? ...ale przez USB sygnał do DAW jest podawany bez kompresji?
Oprócz podpinania mikrofonu bo nie używam jeszcze , sedno problemu jest w tym że po podłączeniu insertem kompresor nie dostaje sygnału nic się w nim nie dzieje, leczy gdy wychodzę liniowymi z interfejsu do kompresora wtedy (kompresor) działa reaguje. Czy ja to dobrze rozumiem ? : Podpinam kompresor po przez insert interfejsu i na wyjściach OUT -line , słuchawkach powinienem mieć sygnał już po kompresorze jego obróbce ? Jeżeli tak , to u mnie tak nie ma, jeżeli nie - to dalej nie wiem o co chodzi co robię źle.

jawirax
Posty: 28
Rejestracja: sobota 17 mar 2018, 21:03

Re: Jak to polączyć ?

Post autor: jawirax » środa 04 kwie 2018, 18:48

A może problem tkwi w adapterze ? tym :

Obrazek

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Jak to polączyć ?

Post autor: Caroozo » środa 04 kwie 2018, 20:09

Adapter wątpliwej jakości ;). Może być że nie łączy - miałem wielokrotnie problemy z tańszymi przejściówkami z 6,3 na 3,5. Sprawdź czy ona w ogóle jest sprawna.

jawirax
Posty: 28
Rejestracja: sobota 17 mar 2018, 21:03

Re: Jak to polączyć ?

Post autor: jawirax » środa 04 kwie 2018, 20:38

Podłączyłem adapter pod słuchawki małego jacka i jest sprawny, kurde dziwna sprawa.

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Jak to polączyć ?

Post autor: Caroozo » czwartek 05 kwie 2018, 07:36

Sprawdź wszystko po kolei - wejścia/wyjścia w Behringerze, kabel, przejściówkę, interfejs. Nikt z fusów wróżyć nie będzie. Coś ewidentnie jest nie tak.

ODPOWIEDZ