Jak to polączyć ?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
jawirax
Posty: 28
Rejestracja: sobota 17 mar 2018, 21:03

Jak to polączyć ?

Post autor: jawirax » wtorek 03 kwie 2018, 17:15

Lexicon Lambda i Bahringer MDX 1600 , jaka to razem wpiąć ? i jakich dokładnie potrzebuje przewodów (końcówek) ?

http://www.ifotos.pl/zobacz/okeyyyjpg_qnwaexq.jpg

Awatar użytkownika
andrzeimuzyk71
Posty: 40
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2009, 00:00

Re: Jak to polączyć ?

Post autor: andrzeimuzyk71 » wtorek 03 kwie 2018, 17:57

Witaj. Ten Lexicon posiada gniazda insertowe. Także kup przewody insertowe i problem rozwiązany. A u wujka Google sprawdź jak podłączyć takie kable insertowe. Pozdrawiam. ..

jawirax
Posty: 28
Rejestracja: sobota 17 mar 2018, 21:03

Re: Jak to polączyć ?

Post autor: jawirax » wtorek 03 kwie 2018, 18:35

Ja szukałem w google i zakupiłem taki przewód insertowy za radą sprzedawcy lexicona , tyle ze tylko jeden przewód : sprzedawca powiedział mi że wystarczy jeden i że wpinam ten stereo w insert a dwa mono w efekt , ale na chłopski rozum jak to ma zadziałać ?, , czy potrzebuje dwóch takich ? przecież muszę wyjść sygnałem w efekt i nim powrócić do insertu ? może mi to wytłumaczyć ?

jawirax
Posty: 28
Rejestracja: sobota 17 mar 2018, 21:03

Re: Jak to polączyć ?

Post autor: jawirax » wtorek 03 kwie 2018, 19:29


Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Jak to polączyć ?

Post autor: PWA » wtorek 03 kwie 2018, 22:21

jawirax pisze:
wtorek 03 kwie 2018, 18:35
Ja szukałem w google i zakupiłem taki przewód insertowy za radą sprzedawcy lexicona , tyle ze tylko jeden przewód : sprzedawca powiedział mi że wystarczy jeden i że wpinam ten stereo w insert a dwa mono w efekt , ale na chłopski rozum jak to ma zadziałać ?, , czy potrzebuje dwóch takich ? przecież muszę wyjść sygnałem w efekt i nim powrócić do insertu ? może mi to wytłumaczyć ?
Sprzedawca miał rację. Potrzebny jest jeden kabel insertowy. Radzę zerknąć do dokumentacji, bo masz tam wszystko opisane.

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Jak to polączyć ?

Post autor: Caroozo » środa 04 kwie 2018, 07:45

A gdzie chłop ma wpiąć ten minijack stereo, skoro I/O są MONO? Normalny routing to Interfejs->Insert->Audio Out i jeśli chce się wyjść z Berka, można to zrobić z pominięciem interfejsu - efekty insertowe nie wymagają powrotu, jak w klasycznej pętli Send/Return, bo nie miksują się z sygnałem. Domyślam się jednak, że chcesz wrócić z Behringera z powrotem do interfejsu, i to sygnałem stereo. Potrzebujesz więc 4x jack 6,3 mm, żeby A) wyjść x2 do Berka B) wrócić x2 do Lexicona.

Kabel który masz, można amatorsko podpiąć z wyjścia słuchawkowego do Behringera, ale tak się nie robi, bo słuchawki mają swój przedwzmacniacz i o ile "da się", to jest to karygodne :).

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Jak to polączyć ?

Post autor: PWA » środa 04 kwie 2018, 10:14

Caroozo, z całym szacunkiem, ale w tym przypadku nie masz racji. Wejścia insertowe w tym interfejsie są na TSR. Zerknij do dokumentacji. Z jednej strony (interfejs) potrzebujesz TSR, z drugiej (efekt) potrzebne są 2 x TS. Są tam 2 wejście insertowe, z których każde jest zintegrowane z wejsciem mikrofonowym.
https://3e7777c294b9bcaa5486-bc95634e60 ... iginal.pdf

jawirax
Posty: 28
Rejestracja: sobota 17 mar 2018, 21:03

Re: Jak to polączyć ?

Post autor: jawirax » środa 04 kwie 2018, 11:15

Ja już teraz nie wiem jak to zrobić, sprzedawca kazał kupić jedne kabel stereo -mono x2 i tak podłączałem w inserty i zero reakcji , czy ja potrzebuje dwóch takich przewodów ? bo już głupi jestem. łatwo jest odesłać do google , ale to mi nic nie dało,przeryłem gooogle i mam się wpiąć w insert , ale u mnie to nie działa , chyba ze potrzebuje dwóch takich przewodów. To jakich ja przewodów potrzebuje wreszcie i jak się tym powpinać dokładnie ?

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Jak to polączyć ?

Post autor: Caroozo » środa 04 kwie 2018, 14:20

PWA, istotnie, Inserty to TRSy i stoi jak byk napisane w instrukcji - moja wina, nie czytałem :). Ten kabel i tak potrzebuje przejścia z 3,5 na 6,3 (lub z 1/8" na 1/4" jak kto woli), ale działać powinien - jest wpięty za preampem, ale przed przetwornikiem, więc nie ma prawa nie działać nawet na direct monitoringu. Tyle teoria - ja bym sprawdził kabel, ew. zamień miejscami wysyłkę z powrotem.
Wysyłka jest przez Tip, powrót przez Ring - w kablu stereo odpowiadają one za lewy i prawy kanał. Ten kabel z linka jest bardzo przyzwoity (sam taki posiadałem), więc nie ma bata żeby to nie działało :).
Obrazek

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Jak to polączyć ?

Post autor: PWA » środa 04 kwie 2018, 16:16

jawirax pisze:
środa 04 kwie 2018, 11:15
Ja już teraz nie wiem jak to zrobić, sprzedawca kazał kupić jedne kabel stereo -mono x2 i tak podłączałem w inserty i zero reakcji , czy ja potrzebuje dwóch takich przewodów ? bo już głupi jestem. łatwo jest odesłać do google , ale to mi nic nie dało,przeryłem gooogle i mam się wpiąć w insert , ale u mnie to nie działa , chyba ze potrzebuje dwóch takich przewodów. To jakich ja przewodów potrzebuje wreszcie i jak się tym powpinać dokładnie ?
Pamiętaj, że inserty dotyczą tylko wejść mikrofonowych. Naprawdę radzę zerknąć do manuala, bo jest tma schemat wewnętrznych połączeń.

ODPOWIEDZ