Interface Audio a odsłuch

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
MarcusVolcano
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 19 kwie 2018, 17:20

Interface Audio a odsłuch

Post autor: MarcusVolcano » czwartek 19 kwie 2018, 17:26

Witajcie chciałbym podłączyć do interface dwa rodzaje nagłośnienia tzn. monitory studyjne oraz odsłuch audio ale niestety w większości interfac-ów można tylko jedną parę odsłuchów podłączyć. Chciałbym nimi niezależnie sterować [audio lub monitory studyjne] . Co polecacie do takiej konfiguracji w rozsądnej cenie :)

Ps. Do tego jeszcze dwa mikrofony studyjne

Z góry dziękuję za wszelką pomoc ;)

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Interface Audio a odsłuch

Post autor: PWA » czwartek 19 kwie 2018, 19:23

Np. Focusrite Scarlett 6i6, Tascam US-4x4, ROLAND Rubix24 albo tak całkiem po taniości U-PHORIA UMC404HD od Beha.

MarcusVolcano
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 19 kwie 2018, 17:20

Re: Interface Audio a odsłuch

Post autor: MarcusVolcano » czwartek 19 kwie 2018, 19:42

Focusrite Scarlett 6i6 ma tylko jedno podwójne wejście na monitory z tego chyba co widzę a jak podepnę jeszcze odsłuch audio na np rca :?

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Interface Audio a odsłuch

Post autor: PWA » czwartek 19 kwie 2018, 21:18

MarcusVolcano pisze:
czwartek 19 kwie 2018, 19:42
Focusrite Scarlett 6i6 ma tylko jedno podwójne wejście na monitory z tego chyba co widzę a jak podepnę jeszcze odsłuch audio na np rca :?
A nie można tam czasem routingiem kręcić z poziomu Focusrite Control? W trybie "Direct Routing" sygnał idzie kanał w kanał czyli z wej.1 na wyj.1 itp. więc są to 4 niezależne wej/wyj i zapewne można to jaszcze jakoś inaczej ustawić... no i z poziomu DAW też routnig możesz ustawić.
Trochę nie wiem co chcesz osiągną... podłączyć 2 zestawy głośników i przełączać odsłuch pomiędzy nimi?

MarcusVolcano
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 19 kwie 2018, 17:20

Re: Interface Audio a odsłuch

Post autor: MarcusVolcano » piątek 20 kwie 2018, 06:42

Tak jak mówisz trzeba by było to robić z pozycji z Focusrite Control a ja chciałbym mieć osobne pokrętło na interface do sterowania odsłuchami lub ewentualnie przełącznik tak żeby za każdym razem nie odpalać programu. Myślałem też o tym aby podpiąć nagłośnienie do obojętnie jakiego powermiksera a następnie sygnał skierować do interface i potem do PC.

MarcusVolcano
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 19 kwie 2018, 17:20

Re: Interface Audio a odsłuch

Post autor: MarcusVolcano » piątek 20 kwie 2018, 06:43

Robię różne produkcję na PC od filmów promo po intra djskie czy spoty reklamowe i nie chcę wszystkiego katować na monitorach studyjnych ;)

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Interface Audio a odsłuch

Post autor: PWA » piątek 20 kwie 2018, 08:24


Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Interface Audio a odsłuch

Post autor: Caroozo » piątek 20 kwie 2018, 09:11

Nie wiem czy te urządzenia nie są trochę na wyrost - tu wystarczy zwykły "switch" albo prosty mixer, żeby ten sygnał rozdzielić. Piszesz na początku, że potrzebujesz 2x IN na mikrofony i 2x wyjście stereo, z fizycznym sterowaniem każdym sygnałem z osobna. Potrzebujesz zatem interfejsu audio z taką funkcjonalnością. Niestety, bardzo mało tańszych interfejsów posiada taką funkcjonalność. Control2USB nie oferuje wejść na mikrofony XLR, choć funkcjonalność ma dość fajną do tzw. "reżyserki" lub właśnie do przełączania się pomiędzy źródłami dźwięku. Ma też wbudowany interfejs audio. Palmer wydaje mi się będzie trochę na wyrost.

Takie rzeczy rozwiązuje się za pomocą AUXa na mikserze (jeśli na takowym pracujesz), względnie podłączając mixer (chyba że niezbędny jest powermixer bo odsłuch jest pasywny). Tańsze mixery mają tylko jedno wyjście, ale możesz użyć wyjścia TapeOut lub Send w postaci RCA. Najsensowniejszy będzie Behringer Xenyx 802 (z opcją USB - niestety tylko stereo IN/Out w 44,1 kHz) - masz osobno wyjście CTRL ROOM na "Jacki" i osobno Main Out. Sam używam wyższego modelu na mniejsze sztuki i bardzo mało szumią, za te pieniądze są bardzo neutralne brzmieniowo i do tego co potrzebujesz nadadzą się znakomicie. "Gratis" podepniesz sobie mikrofony - preampy XENYXa to nie jest ósmy cud świata, ale brzmi to nienajgorzej.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Interface Audio a odsłuch

Post autor: PWA » piątek 20 kwie 2018, 14:02

Troszkę na wyrost jest, ale wcale niełatwo znaleźć coś prostego i taniego :-). Jeszcze takie cudo wygrzebałem... w miarę tanie i proste
https://rockon.pl/pl/p/Mackie-Big-Knob- ... gI6hPD_BwE
lub interfejs z przełącznikiem
https://rockon.pl/pl/p/Mackie-BIG-Knob- ... gL8o_D_BwE

...albo faktycznie 802 za grosze jako element pośredniczący

MarcusVolcano
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 19 kwie 2018, 17:20

Re: Interface Audio a odsłuch

Post autor: MarcusVolcano » piątek 20 kwie 2018, 15:47

Dziękuje wam za pomoc i myślę że coś wykombinuje już :)

ODPOWIEDZ