Focusrite Scarlett 2i2 - Zmutowany głos

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
rinnus
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 30 kwie 2018, 19:16

Focusrite Scarlett 2i2 - Zmutowany głos

Post autor: rinnus » poniedziałek 30 kwie 2018, 19:19

Witam, zakupiłam dzisiaj swój interfejs audio, zainstalowałam sterowniki ze strony, wszystko podłączyłam jak należy, ale przy próbie nagrania wokalu przez mikrofon dzwięk jest całkowicie "zmutowany" bądź też coś na wzór robota? Nie brzmi to dobrze, nie słychać praktycznie mojego głosu.. ktoś wie czego to wina? Jestem zielona w tym sprzęcie więc nie znam się na profesjonalnych pojęciach.

msankowski
Posty: 201
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 15:24

Re: Focusrite Scarlett 2i2 - Zmutowany głos

Post autor: msankowski » piątek 04 maja 2018, 21:20

rinnus pisze:Witam, zakupiłam dzisiaj swój interfejs audio, zainstalowałam sterowniki ze strony, wszystko podłączyłam jak należy, ale przy próbie nagrania wokalu przez mikrofon dzwięk jest całkowicie "zmutowany" bądź też coś na wzór robota? Nie brzmi to dobrze, nie słychać praktycznie mojego głosu.. ktoś wie czego to wina? Jestem zielona w tym sprzęcie więc nie znam się na profesjonalnych pojęciach.
Proszę napisać coś więcej: jaki mikrofon, jak ustawiony interfejs, jaki sterownik.

Wysłane z mojego SM-T520 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
POLACOUSTICS.COM
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 29 kwie 2018, 03:02

Re: Focusrite Scarlett 2i2 - Zmutowany głos

Post autor: POLACOUSTICS.COM » sobota 05 maja 2018, 16:44

Wybierz odpowiednio na panelu frontowym urządzenia wejście line/instrument, no i oczywiście nie zapomnij włączyć zasilania PHANTOM (przełącznik +48V) w przypadku mikrofonu pojemnościowego lub jego wyłączeniu w przypadku mikrofonu dynamicznego. Nie zapomnij o wysterowaniu sygnału wejściowego (gain - przedni panel).

Korzystasz z mikrofonu, który sprzedawany jest w zestawie?

ODPOWIEDZ