Kabina akustyczna do mieszkania

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
ania_wu
Posty: 1
Rejestracja: sobota 05 maja 2018, 11:58

Kabina akustyczna do mieszkania

Post autor: ania_wu » sobota 05 maja 2018, 12:07

Cześć, znajomy mi polecił napisać na tym forum, może akurat ktoś coś doradzi...

Mieszkam w dużym bloku, gram na saksofonie, skrzypcach, i śpiewam (śpiew operowy).

Czy możecie polecić jakąś kabinę, w której będę mogła ćwiczyć, i dźwięk nie będzie się tak bardzo niósł na zewnątrz? Nie potrzebuję niczego nagrywać, po prostu potrzebuję miejsca do ćwiczeń.

Myślicie, że to da radę?
https://www.thomann.de/pl/clearsonic_is ... k_gray.htm

Tylko proszę... nie piszcie że mogę grać do 22:00, żebym wynajęła salę prób, itd. Już mi nawet pisali na innym forum, że jak nie mam gdzie ćwiczyć to mam poszukać innego hobby :roll:

Awatar użytkownika
POLACOUSTICS.COM
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 29 kwie 2018, 03:02

Re: Kabina akustyczna do mieszkania

Post autor: POLACOUSTICS.COM » sobota 05 maja 2018, 16:35

Cześć, patrząc na ściany oraz szczeliny powietrzne, odnoszę wrażenie, że kabina, o którą pytasz służy bardziej do separacji akustycznej na scenie oraz w studio podczas nagrań na setkę (w celu uniknięcia przesłuchów).

W pewnym stopniu zredukuje emisję, ale zauważ, że nie masz tam izolacji podłoża, więc sąsiedzi i tak Cię usłyszą.
Lepszym rozwiązaniem będzie kabina wokalna (zamykana), podobna do audiometrycznej. Masz tam grube ściany, tłumienie następuje już w środku, a dodatkowo masz separację akustyczną. Podejrzewam, że będzie odpowiednio droższa.

Myślę, że w porównywalnym budżecie (mam na myśli link, który przesłałaś), byłabyś w stanie odseparować się akustycznie na własną rękę. Odseparuj się akustycznie z każdej strony, unikaj szczelin i nie zapomnij o podłodze.

lilianagomowska
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 07 maja 2018, 12:31

Re: Kabina akustyczna do mieszkania

Post autor: lilianagomowska » poniedziałek 07 maja 2018, 12:39

a mnie się wydaje, że w takim przypadku najlepiej byłoby możliwie jak najbardziej wyciszyć pokój do ćwiczeń. Taka kabina nie zda egzaminu.

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Kabina akustyczna do mieszkania

Post autor: Caroozo » poniedziałek 07 maja 2018, 13:35

Mam smutną wiadomość - trzeba by zaadoptować cały pokój, wygłuszać w szczególności podłogi, żeby nie było nic słychać. Jeśli jest to blok z tzw. dużej płyty, tzn. prefabrykatów z betonu B40, będzie się nieść niemiłosiernie i żadne półśrodki nie pomogą. Ta kabina to jedynie duży kawał plexi z materiałem wygłuszającym na wysokości torsu i głowy - nada się na scenie do separacji sygnału, ale do takich warunków, do jakich chcesz ją wykorzystać - odradzam.

Być może masz możliwość wydzielić kawałek pokoju na potrzeby ćwiczeń? Jeśli tak, znajomy miał takie rozwiązanie - w rogu pokoju zrobił "kącik muzyczny" - narożnik pokoju ok. 2x2 m wygłuszył profesjonalnie, zaś "zamykał się" poprzez demontowaną ściankę działową - demontowaną tzn. była możliwość jej demontażu, tak żeby nie robić działówki "na stałe". Była wykonana z profili, w środku była zdaje się wata, od wewnątrz panele drewniane, podłoga była z jakiejś wykładziny wielowarstwowej, zaś sufit zdaje się z tego samego materiału co ściany. "Inicjatywa" była z uwagi na to, że facet mieszkał w bloku, miał małe mieszkanie, grał na tenorze i alcie, a dziecko mu się urodziło i trzeba było gdzieś ćwiczyć :)). Jednak jest to opcja HARD dla majsteklepy.

Z mojego doświadczenia taka kabina się NIE sprawdzi - już bym chyba wolał piwnicę zaadoptować, bo nie wiązałoby się to z remontem mieszkania. Jeśli rozważasz taki budżet - podpatrz, jak sprawę rozwiązują np. "budżetowi audiofile", którzy w niedużym pieniądzu m.in. podejmują się wygłuszania już posiadanych pokoi - być może coś się sprawdzi :). Generalnie materiały wygłuszające są albo grube (wełna/gąbki) albo drogie (profesjonalne ścianki kompozytowe) albo brzydkie (pojemniki na jaja rządzą :D).

ODPOWIEDZ