Mikrofon + interfejs, początkujący wokal

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Matoxowy
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 08 maja 2018, 19:15

Mikrofon + interfejs, początkujący wokal

Post autor: Matoxowy » wtorek 08 maja 2018, 19:19

Witam, poszukuję mikrofonu oraz interfejsu.
Zestaw będzie używany tylko i wyłącznie do nagrywania głosu (nie śpiewu), w niezaadaptowanym pomieszczeniu. Zależy mi na tym, żeby ewentualne nagrania były mimo wszystko dosyć czyste. Do tej pory używałem novoxa nc-1 i jedyne co mi w nim przeszkadza, to to, że zbytnio zbiera wszystko, dlatego myślę o mikrofonie dynamicznym. Mój budżet to około 500zł +-100. Mam dosyć wysoki głos. Zależy mi na tym, żeby interfejs podłączyć do kompa przez USB, miły byłby odsłuch bez opóźnień. Z góry dzięki za pomoc! :D
Na chwilę obecną myślałem nad AKG D5 + behringer uphoria umc22, znajdzie się coś lepszego w ich cenie?

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Mikrofon + interfejs, początkujący wokal

Post autor: Caroozo » wtorek 08 maja 2018, 21:56

Witaj,

polecam szczerze Behringer XM8500 - parametry na poziomie SM57, kosztuje grosze, "robi robotę" - korzystam jako backup i za te pieniądze nie ma nic lepszego. AKG D5 również będzie ok :). Co do interfejsu, ja bym polecał raczej coś oczko wyżej - UMC202HD, z uwagi na lepsze przetworniki i niewiele wyższą cenę. Dłużej Ci posłuży, zaś "majka" i tak pewnie wymienisz prędzej czy później. Dodatkowo 202HD ma Direct Monitor, więc słyszysz się bezpośrednio na wejściu, zaś sprzęt ma dobre sterowniki i z latencją nie będzie problemu - zarówno pod Windows, jak i MacOS.

Matoxowy
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 08 maja 2018, 19:15

Re: Mikrofon + interfejs, początkujący wokal

Post autor: Matoxowy » środa 09 maja 2018, 16:57

Dzięki za odpowiedź!
Mam jeszcze jedno pytanie, orientujesz się może, czy dużo gorszy jest ten interfejs od scarlett solo? Ponieważ znalazłem używkę solo w cenie nówki tego behringera, i zastanawiam się, czy pchać się w używki, czy jednak wziąć nówkę.

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Mikrofon + interfejs, początkujący wokal

Post autor: Caroozo » czwartek 10 maja 2018, 10:21

Szczerze? Różnią się tylko sterownikami i kolorem ;). Z otchłani Internetu wyczytałem, że przynajmniej 204HD ma dziwnie podobny design co Focursite Scarlett ;-)... Na pewno przypadek... Anyway, właściwości przetwornika D/A na wyjściu są bardzo, bardzo dobre (testy na stronach audiofilskich). Sam preamp za te pieniądze jest bardzo dobry. Wydaje mi się że ewentualny wybór urządzenia sprowadzi się jedynie do gustu i ew. sterowników. Zobacz kupując używany, czy do nówki nie był dawany jakiś "Bundle" z softem - w przypadku Behringera udostępniają to w sieci, ale do części interfejsów dodawany jest właśnie soft - często sprzedający "zapomina" go dołączyć ;-).

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Mikrofon + interfejs, początkujący wokal

Post autor: Soundscape » poniedziałek 14 maja 2018, 17:15

Od siebie dorzucę do listy mikrofonów Sontronics Solo. Bardzo miłe zaskoczenie w swojej kategorii.

ODPOWIEDZ