Dobra 'fortepianowa' klawiatura midi (ok. 700 zł)

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Savaaagepepper
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 10 maja 2018, 12:56

Dobra 'fortepianowa' klawiatura midi (ok. 700 zł)

Post autor: Savaaagepepper » czwartek 10 maja 2018, 13:35

Witam.
Tak jak w temacie, poszukuję dobrej klawiatury midi z co najmniej 61 klawiszami.
Zależy mi też na tym, aby miała ona klawisze 'Fortepianowe',tzn. podobne do takich jak w prawdziwym instrumencie.
Mam do wydania coś około 700 zł.
Nie potrzebuję też wielu pokręteł (chociaż zawsze jakieś się przydadzą :D).

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Dobra 'fortepianowa' klawiatura midi (ok. 700 zł)

Post autor: Caroozo » czwartek 10 maja 2018, 14:28

Nie produkuje się klawiatur fortepianowych w tak krótkich instrumentach. Doprecyzuj czy potrzebujesz klawisze o wymiarach fortepianowych i doważane, czy też chcesz z pełnym mechanizmem młoteczkowym? Jeśli pierwsza opcja, rozsądną propozycją będzie Roland A33 (z drugiej ręki), M-Audio Keystation 88 (może być również ES i starsze modele) lub wręcz starszy instrument z wyjściem MIDI - interfejs to parę złotych, a często te starsze instrumenty miały całkiem porządne klawisze :).

Jeśli natomiast ma być ważona, będzie trudno - jedynie CME UF8 przychodzi mi na myśl (uprzedzam że sterowniki USB-MIDI działają jedynie pod XP), jest szansa że za te 700 PLN dostaniesz. Studiologic SL-880 to też kawał uczciwego sprzętu - grywałem na nim parę lat w kapelce jazzowej :). Jest nawet ogłoszenie na popularnym serwisie ogłoszeniowym za 650 PLN - jeśli sprawny, bierz w ciemno. Oczywiście wyższe modele również, problem będzie z ceną.

ODPOWIEDZ