Strona 1 z 1

interface audio, słuchawki pół i profesionale, programy DAW

: sobota 26 maja 2018, 17:50
autor: infector2
Cześć

Jaki DAC lub interfejs audio byłby odpowiednim źródłem dla
słuchawek ze średniej i wysokiej półki dla pół i profesjonalnego zastosowania - w tym pracy za pomocą oprogramowania (DAW) np. FL Studio
Mógłby ktoś wskazać urządzenie do którego podłączę Ultrasone 2900 Pro,

z góry dzięki za odpowiedź

Re: interface audio, słuchawki pół i profesionale, programy DAW

: poniedziałek 28 maja 2018, 08:22
autor: Caroozo
Witaj,

z góry powiem że kupno interfejsu z naprawdę dobrym przedwzmacniaczem jest dość trudne, gdyż producenci głównie skupiają się na dobrych preampach na wejściu, dobrych sterownikach i dobrym sygnale na wyjściu, zaś wyjście słuchawkowe nie jest jakimś luksusem i możesz liczyć co najwyżej na poprawne (patrząc na standardy audiofilskie) wyprowadzenie sygnału. Głównie służy ono jako monitor. Musiałbyś zapłacić naprawdę niemało, żeby dostać topowy sprzęt - a po co? Jeśli interfejs będzie służył tylko do odsłuchu, a całość będzie w sferze cyfrowej (czyli nie będziesz nagrywał ze źródeł zewnętrznych), styknie każdy przyzwoity interfejs audio za parę stówek.

Ja osobiście polecam kupić interfejs, który realizuje Twoje założenia do pracy w DAW, ale taki, który ma wyjście cyfrowe - następnie podłączasz do niego dedykowany DAC z dobrym przedwzmacniaczem słuchawkowym i wilk syty i owca cała (a przedwzmacniacz z DAC możesz podpiąć pod dowolne urządzenie). Co do konkretnego przedwzmacniacza z DACiem pod Twoje słuchawki to się nie wypowiem, bo pewnie wiesz że ważne jest również odpowiednie sparowanie preampa z posiadanymi słuchawkami - każdy ma inną charakterystykę. Pomóc mogą fora audiofilskie - tam są wariaci którzy kupują wszystko jak leci - łącznie z niegłupimi konstrukcjami od Chińczyków - i na bieżąco przesyłają testy subiektywne + pomiary. Kopalnia wiedzy :).

Wracając do meritum - taki zestaw się pięknie sprawdzi, nie musisz kupować interfejsu z górnej półki (RME/Motu/Apogee), zaś DAC posłuży również do innych celów - sytuacja win/win. Zaznaczam, że dobry (tzn. przyzwoity) DAC można dostać już za paręset złotych - ja bym jednak nie przeginał i nie wchodził w lampy itd ;-).

Re: interface audio, słuchawki pół i profesionale, programy DAW

: poniedziałek 28 maja 2018, 19:40
autor: Soundscape
Wypróbuj Novation Audiohub. Tani, (bardzo) głośny i jak się nie spodoba sprzedasz szybko. Jedno z najmocniejszych wyjść słuchawkowych na rynku interfejsów.

Re: Interface audio, słuchawki pół i profesjonale, programy DAW

: czwartek 03 cze 2021, 14:43
autor: infector2
Cześć
Caroozo - Dzięki za obszerny opis.
Soundscape - Nie chodzi tylko o głośność, ale także o jakość dźwięku. Tu prawdopodobnie każdy parametr oraz błędy harmoniczne w projektach powinny być w naturalny sposób skorygowane...

Kontynuuję w tym topic-u, gdyż z pewnej przyczyny nie zakupiłem urządzenia, a przez ten czas pojawiło się sporo nowinek.

W prasie zamieszczona jest znaczna cześć wyczerpujących recenzji IA.
Lecz po macoszemu traktuje się brzmienie i opis zastosowanych w nich podzespołów dedykowanych dla słuchawek.
Na pewno są osoby o zacięciu muzycznym (niezależnie od nich z losowymi ograniczeniami) dla których, to połączenie sprzętu jest główną formą w przekazie treści.

Jaki aktualnie DAC bądź interfejs audio (wewn. bądź zewn.- także z procesorem DSP) polecilibyście do pracy nad dźwiękiem za pomocą DAW przy którym, słuchawki (2-ga para kapryśna) byłyby głównym narzędziem odsłuchowym?

z góry dzięki za odpowiedź

Re: interface audio, słuchawki pół i profesionale, programy DAW

: czwartek 03 cze 2021, 14:47
autor: msankowski
Focusrite Scarlett 18i20. Ma dwa wyjścia słuchawkowe, niezłe preampy i bardzo dobre konwertery.

Re: Interface audio, słuchawki pół i profesionale, programy DAW

: wtorek 08 cze 2021, 01:07
autor: infector2
Nie spodziewałem się, że tak szybko ktoś odpisze i tym bardziej poleci tak rozbudowaną konstrukcję :)
Bodajże ten producent w 3-serii sprzedaje też kilka skromniejszych modeli przy których wymienia te same skromne dane w
podstawowej specyfikacji. Więc czy nie wystarczyłby zakupić Scarlett 8/6, które być może podgrzeje osławione średnio-omowe
studyjne Bajerki oraz moje grajko-uszka.

Re: interface audio, słuchawki pół i profesionale, programy DAW

: wtorek 08 cze 2021, 12:42
autor: msankowski
Oczywiście 8i6 też może być. Co do zasady Focusrite robi bardzo dobre wzmacniacze słuchawkowe, zarówno te samodzielne jak i wbudowane. Używam takich w trzech różnych urządzeniach.

Re: interface audio, słuchawki pół i profesionale, programy DAW

: niedziela 13 cze 2021, 17:05
autor: infector2
Kiedyś śledziłem recenzje Beyerdynamić DT 880 Pro (wyrównane pasmo) ale z obawy że układ na karcie Audiotrak Prodigy 7.1 Hifi (+ Wolfson WM8776 - moc 25mW na kanał przy oporności 32Ohm) będzie za słaby zrezygnowałem z zakupu. Miałem okazje usłyszeć nuty na Ultrasone Pro 2500 (recenzja w arch. EiS) podłączone do w/w karty. Są to słuchawki stereo o nieco bardziej szczegółowej charakterystyce niż posiadany przeze mnie model Pro 2900 u którego pole słyszalne wynosi pełne 360 stopni o optymalnej głośności ustawionej zaledwie na minimum. Te dwie pary działały też z Asus Xonar Essence One - choć słuchałem na nim różnej muzyki, zaskoczył mnie tym, iż ukazał błędy starych nagrań zespołu Kraftwerk. Zaś żle oceniam CAMBRIDGE AUDIO DAC MAGIC XS - najniższe częstotliwości grały bardzo nierówno (rozstrzępione)

Aktualnie posługuje się też zestawem: MEDIA-TECH Zambra 5.1, ELTA Surround CKS2000, ECLIPSE Player CD101-MK II Więc najwyższy czas coś zmienić :)

Re: Interface audio, słuchawki pół i profesjonalne, programy DAW

: piątek 18 cze 2021, 00:17
autor: infector2
Macie wiedzę jaki mikrofon przeznaczyć dla operowego głosu kobiecego, bądź zetknęliście się z monitorami Adam Audio T8v (przetestowane tu w EiS)? Byłyby używane tylko czasami (przyczyna - pozostali domownicy) w pomieszczeniu o wymiarach 5,5 x 3,5m.

Od niedawna w Polsce oferowany jest IA Antelope Audio Zen Go Synergy Core (skromna liczba gniazd) w cenie najbardziej rozbudowanego polecanego tu Focusrite Scarlett. Kilka recenzji pozytywnie opisuje jego elektronikę, Nawet napędzi słuchawki wysoko-omowe, choć zaskoczyło mnie stwierdzenie, iż jego tzw "Lepsze" brzmienie porównano do IA za 1000 zł a w jakimś opisie zasugerowano go tylko do użytku na podstawowym poziomie (np. przy nagrywaniu pojedynczych linii gitarowych). To nie można za jego pomocą budować pełnych tracków?