MXL 770 + Interfejs audio

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Pnky
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2018, 12:44

MXL 770 + Interfejs audio

Post autor: Pnky » niedziela 27 maja 2018, 18:59

Siemanko. Aktualnie posiadam mikrofon USB Behringer C1U jednak pomimo dobrego wyciszenia pomieszczenia jakość nadal nie powala, pare dni temu wpadł do mnie kumpel z mikrofonem Rode NT1A i jakimś interfejsem, nie wiem jak się ten interfejs nazywa (taki czarno niebieski). I jakość nagrania naprawdę mnie powaliła, to było coś pięknego.

Jako, że mój budżet nie jest zbyt wysoki, bo jedynie 850 zł to pomyślałem, żeby kupić mikrofon MXL 770 i jakiś interfejs audio pod USB, np: Focusrite scarlett solo 2gen.

Pytanie do was: czy takie rozwiązanie byłoby lepsze od Behringera C1U czy jednak jakość byłaby do siebie zbliżona?

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: MXL 770 + Interfejs audio

Post autor: Caroozo » poniedziałek 28 maja 2018, 08:35

Niestety o ile C1 nie jest najgorszym mikrofonem, to Twój wariant C1U działa na USB i niestety jest to budżetowe rozwiązanie. Cóż - po kolorze nie określimy co to był za interfejs, zaś mikrofon kolegi jest 2-3 razy droższy od Twojego - w połączeniu z dobrymi preampami w interfejsie to musiało lepiej zabrzmieć :). Mikrofon najlepiej kupić pod XLR, MXL 770 to dobry wybór w tej cenie (w budżecie do 300 PLN właśnie C1 jest nienajgorszym rozwiązaniem - ale wersja XLR). Co do interfejsu, to Scarlett Solo będzie ok, Behringer UMC 202HD również będzie bdb (podobna konstrukcja) - no i zmieścisz się w budżecie. W temacie interfejsów nie bój się również używek jak trafisz na okazję a budżet jest bezlitosny - te urządzenia się nie zużywają za bardzo - mam 15-letniego Tascama i do tej pory zasuwa :D. Przyzwoite preampy ma np. EMU (202,204,404), warto również rozważyć Behringer MIC500USB lub ART Tube MP USB - interfejs+lampa.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: MXL 770 + Interfejs audio

Post autor: Zbynia » wtorek 26 cze 2018, 19:32

MXL770/990 bym sobie odpuścił - ma strasznie drażniącą górę którą w miksie dość ciężko opanować
NT1A super za tą kasę - no ale budżet przekracza

ODPOWIEDZ