Karta dzwiękowa emu 0404 pci- sterowniki win7

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
kanabispm
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 29 maja 2018, 15:42

Karta dzwiękowa emu 0404 pci- sterowniki win7

Post autor: kanabispm » wtorek 29 maja 2018, 15:53

Witam

Posiadam kartę dźwiękowa emu 0404 na pci. Poszukuję sterowników do tej karty do win7 64 bit.
Szukałem po necie jednak nie znalazłem żadnego działającego linku. Kontaktowałem się również z polskim supportem w tej sprawie który odesłał mnie do innej sekcji zajmującej się produktami emu. Oni jednak nie odpowiadają na moje emaile od 2 tygodni.
Kiedyś miałem ta kartę podpięta pod pc, stery były beta ze strony producenta i wszystko chodziło.
Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Karta dzwiękowa emu 0404 pci- sterowniki win7

Post autor: Caroozo » środa 30 maja 2018, 07:48

Było:
viewtopic.php?t=26678

Tu masz namiary na pliki (które znajdziesz po nazwie - szczególnie drivery do bety):
https://www.gearslutz.com/board/low-end ... 64bit.html

Nawiasem - potrzebujesz sterowników pod Vistę 64 - działają pod Win7 64 i Win 8/8.1 64. Internet nie zapomina - na pewno gdzieś tam są. Na oficjalne strony nie patrz - nie od dziś producenci "gubią" dobre sterowniki, żeby posiadacze sprzętu oflagowanego jako "legacy" przypadkiem za długo z niego nie korzystali albo nie odkryli, że może on działać na nowszych systemach :-).

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Karta dzwiękowa emu 0404 pci- sterowniki win7

Post autor: Zbynia » wtorek 26 cze 2018, 19:16

tu masz:

http://support.creative.com/Products/Pr ... ofessional

Powinny działać - 0404 PCI ma te same sterowniki co wyższe modele czyli 1212 PCI, 1820 i 1820M

Gdyby nie to szukaj po nazwach ostatnich wersji:

EmuPMX_PCApp_US_2_20_00
EmuPMX_PCDrv_US_2_30_00_BETA

działają bezproblemowo nawet w win10 - mam 1820M - żadnych problemów z driverami od lat a szkoda by się pozbywać karty bo stery nie działają jak było w przypadku przejścia z 98 na xp i później z xp na vistę - dużo świetnych kart poszło do kosza

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Karta dzwiękowa emu 0404 pci- sterowniki win7

Post autor: Caroozo » środa 27 cze 2018, 11:01

A tu się nie zgodzę, bo zdarzają się wyjątki - np. Terratec Phase 26 USB (pewnie 88 też zadziała) - chodzą sterowniki od Win98SE do Win10 z małą pomocą :-) - i wszystko działa łącznie z MIDI (są jedynie małe dropy przy najniższej latencji na mocarnych wtykach - ale to tylko USB 1.1 więc nie przesadzajmy). Ale w znakomitej większości przypadków support się "wypina" i bez trybów kompatybilności/zmiany ID Device, a już w ogóle pod Win 8.1/10, gdzie żeby odpalić sterowniki bez certyfikatu trzeba się trochę pomęczyć, zwykły user sobie nie poradzi. I żeby nie było - okazuje się, że starsze urządzenia na najnowszych OS-ach działają nadzwyczaj żwawo, więc warto się przemęczyć. To właśnie te starsze interfejsy są często lepsze niż nowsze z niższej półki. Pocieszający jest fakt, że trudno kupić nawet z drugiej ręki cokolwiek co nie działa choćby pod XP czy Win7 - kupienie licencji na taki system w wersji box to nie majątek, a IMHO nic lepszego do DAW nie potrzeba. Problem jest, jak mamy nowego laptopa z Win10 - pod tym dziadostwem niektóre urządzenia, które hulały mi na nawet 8.1 x64 Pro, odmawiają współpracy (no i te update :evil: ).

ODPOWIEDZ