Pułapki basowe w kabinie wokalowej?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
koncentro
Posty: 48
Rejestracja: piątek 20 lip 2012, 00:00

Pułapki basowe w kabinie wokalowej?

Post autor: koncentro » wtorek 05 cze 2018, 20:13

Zamówiłem już 8 Paneli akustycznych,
http://gikacoustics.co.uk/product/frees ... anel-gobo/
ale zebrałem informacje że najważniejszym studia elementem to pułapki basowe. Więc szybko porosiłem o wymianę na 8 pułapek basowych.
http://gikacoustics.co.uk/product/freestand-bass-trap/
Teraz nie wiem czy dobrze zrobiłem bo najbardziej zależy mi na nagrywaniu wokalu, ale muzyka też będzie z monitorów Adam A77X.
Pokój mam bardzo mały, 223 cm/ 318 cm/ 186 cm. W tym okno i drzwi.
Wiem że to wszystko powinienem inaczej zaprojektować, ale wynajmuję ten pokój i nie wolno mi robić w nim większych zmian, jak nawet dziury w ścianie.Nie chciałbym już zmieniać zamówienia, ale pomyślałem że może lepiej zmienić i np. kupić 4 tradycyjne Panele do adaptacji akustycznej i 4 pułapki basowe. Najbardziej proszę o odpowiedź, czy uważacie że będę miał w miarę na średnim poziomie nagłośnienie z ośmioma pułapkami basowymi i nic więcej? Wielkie dzięki.

koncentro
Posty: 48
Rejestracja: piątek 20 lip 2012, 00:00

Re: Pułapki basowe w kabinie wokalowej?

Post autor: koncentro » środa 06 cze 2018, 10:48

Zastanawiam się jeszcze jak ustawić w moim pokoju 8 paneli. Nie wiem czy 4 panele ustawić po kątach a 4 po bokach ścian? A może po 2 panele ustawić na każdej ścianie?
Jeśli lepsza opcja jest 4 paneli w kątach pokoju, to nie wiem jak rozwiązać problem w jednym kącie z tyłu pokoju, bo dokładnie w kącie są drzwi którymi wchodzę i otwierają się do środka. Gdy są otwarte to dotykają ściany i zamykają dostęp do kąta uniemożliwiając ustawienie tam czwartego panelu.
Nie wiem też czy 2 monitory z których wydobywa się dźwięk, ustawić prosto, zamiast zakrzywione, aby skierowane były nie na kąty pokoju ale na ściany. Wielkie dzięki.

Awatar użytkownika
POLACOUSTICS.COM
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 29 kwie 2018, 03:02

Re: Pułapki basowe w kabinie wokalowej?

Post autor: POLACOUSTICS.COM » piątek 08 cze 2018, 19:50

Przy takich wymiarach pomieszczenia nawet dobry ruch. Pułapki - wiadomo, w rogach monitory lekko odsuń od ścian - te Adamy dosyć spore, jak na wymiar pomieszczenia, ale pewnie i tak nie będziesz tam na stałe. Możesz też potraktować całość jak kabinę wokalną lub się zabudowywać na czas nagrywek - przy tych wymiarach lepiej rejestrować falę bezpośrednią, a ewentualne kształtowanie przestrzeni w postprodukcji, efektowo. Te pułapki wydają się być podobnym produktem do opisywanych przez Ciebie paneli, różni je pewnie gęstość materiału.

4 panele, 4 pułapki - rozwiązanie ok.
8 paneli - też ok, jeśli wykorzystasz jako coś w rodzaju odkrytej u góry "kabiny", ale nie masz wówczas pułapek, co w pewnym sensie wpływa na późniejszy odsłuch.

Możesz jeszcze położyć gruby dywan, by zredukować ilość odbić sufit-podłoga. Niestety tak małe pomieszczenie trzeba nieco przetłumić, a sweet spotu niestety poszukać przybliżając lub oddalając się od biurka.

koncentro
Posty: 48
Rejestracja: piątek 20 lip 2012, 00:00

Re: Pułapki basowe w kabinie wokalowej?

Post autor: koncentro » poniedziałek 11 cze 2018, 18:38

Jak przyjdą panele to będę jakoś kombinował w pokoju. Mam nadzieję że różnica będzie zauważalna i warto było kupić to 8 paneli. Bardzo dziękuję za info.

ODPOWIEDZ