Jak rozmieścić pianki ?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Mikos
Posty: 5
Rejestracja: piątek 15 cze 2018, 19:47

Jak rozmieścić pianki ?

Post autor: Mikos » piątek 15 cze 2018, 21:02

Szanowni koledzy,

Mam do Was pytanie. Jak rozmieścić pianki akustyczne, aby jak najlepiej wyciszyć mikrofon ?
Chciałbym nagrywać na youtube - mam małe echo w pokoju i chciałbym to zniwelować. Wyczytałem, że za dużo pianek nie daje dobrego efektu. Dlatego chciałbym spytać jak dokładnie w moim pokoju rozłożyć pianki do tego celu - raz ile tych pianek na jaką wysokość. Zdjęcie poglądowe pokoju poniżej - wysokość pokoju około 3m.

Obrazek

Pozdrawiam,
M

-Nie bardzo wiem, gdzie to zamieścić, więc zamieściłem temat tutaj i w pytaniach :oops:

Mikos
Posty: 5
Rejestracja: piątek 15 cze 2018, 19:47

Re: Jak rozmieścić pianki ?

Post autor: Mikos » środa 20 cze 2018, 22:32

Koledzy, rozumiem, że nikt nie ogarnia tematu ? Estrada i studio to tylko baner czy jak ? Nie chcę być chamski, ale chyba znajdzie się tutaj jeden obeznany w temacie z chęciami pomocy ?

jaricz
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 18 sty 2018, 10:29

Re: Jak rozmieścić pianki ?

Post autor: jaricz » czwartek 21 cze 2018, 21:36


jovitka
Posty: 1
Rejestracja: piątek 22 cze 2018, 14:02

Re: Jak rozmieścić pianki ?

Post autor: jovitka » piątek 22 cze 2018, 14:04

co tak ostro

Awatar użytkownika
POLACOUSTICS.COM
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 29 kwie 2018, 03:02

Re: Jak rozmieścić pianki ?

Post autor: POLACOUSTICS.COM » sobota 23 cze 2018, 17:13

O fajnie, bo drzwi frontem oraz możliwość szerokiej bazy, rogi nie są tak bardzo narażone na falę bezpośrednią, a okna symetrycznie (fakt, że trochę blisko sweet spotu, ale wszystko do ogarnięcia). Mam tu na myśli pracę podczas późniejszej obróbki - to też istotne.

Podłoga - dywan (w znacznym stopniu zniweluje Ci to odbicia sufit/podłoga - ale nie to będzie stanowić główny problem). No chyba, że jest tam drewniana podłoga - można pookrywać (miejscami) lub porobić strefy. Jest wiele rozwiązań na Twoje pomieszczenie i wszystkie dobre :)

Na ściany radzę coś bardziej efektywnego w szerszym zakresie częstotliwości. Pianki ok, ale nie w nadmiarze, a piramidki wcale do tanich nie należą.
Podwiesić min. 3 panele nad stanowiskiem pracy (2 pod kątem, środkowy pochylony górą w stronę przedniej ściany). Na ścianach ok 10 paneli (efektywnych i dobrze rozmieszczonych) w zupełności Ci wystarczy, może nawet 8. Wyjdzie na to samo, a o wiele trwalsze i nie trzeba potem zrywać i wyrzucać. Po prostu ściągasz i wieszasz gdzie indziej. Bass trapów w pierwszej kolejności robić nie trzeba (zresztą do filmów yt i to tylko głos - strata pieniędzy), ale to już kwestia budżetu oraz na ile poważnie podchodzisz do tematu (ja na przykład preferuję rozwiązania profesjonalne, ale też bym nie robił bass trapów w Twoim przypadku).

Możesz też się nieco "obudować" lub stworzyć przestrzeń do nagrywania głosu (postsynchron), chyba że to vlog i zależy Ci na dobrym kadrze oraz dźwięku dokładne z danego ujęcia, wówczas kilka segmentów stojących wokoło Ciebie wystarcza oraz wyglądają bardzo pro. Myślę, że 3 wiszące, 2-3 za Tobą i 2 wyższe stojące, by odciąć się od odbić bocznych - to jedno, dosyć proste rozwiązanie. Pamiętaj, że jest ich sporo. Pytaj.

jacobhue
Posty: 24
Rejestracja: niedziela 06 lut 2022, 13:24

Re: Jak rozmieścić pianki ?

Post autor: jacobhue » poniedziałek 07 lut 2022, 13:04

1. Otwórz drzwi samochodu, a następnie umieść piankę na tylnym siedzeniu przednią stroną do góry.

2. Załóż piankę tak, jakbyś zakładał spodnie, to znaczy najpierw wejdź do niego jedną nogą, a następnie podciągnij go do pasa, a następnie wejdź w niego drugą nogą.

3. Rozciągnij obie strony kołnierza i włóż ręce do rękawów pojedynczo.

4. Naciągnij piankę na ramiona, aż obie będą całkowicie zakryte, i kontynuuj naciąganie na klatkę piersiową, tułów i plecy, aż sięga tuż poniżej kolan.

5. Chwyć każdy mankiet u dołu każdej nogi i pociągnij je razem, aż znajdą się w wygodnym zasięgu stóp.

6. Pochyl się w pasie, siedząc na powierzchni takiej jak krzesło lub sofa, aby założyć klapki lub botki, jeśli jeszcze ich nie masz.

7. Trzymając się mankietów, które znajdują się teraz u dołu każdej nogi w celu wsparcia, stań prosto i wkładaj każdą stopę do jednego mankietu na raz, ciągnąc go do siebie, a następnie odpychając od siebie, gdy jest na miejscu wokół. www.tcswebmail.info www.upsers.fyi www.prepaidgiftbalance.fyi

marcinek2
Posty: 160
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 00:00

Re: Jak rozmieścić pianki ?

Post autor: marcinek2 » niedziela 20 lut 2022, 18:19

Naj....ny jesteś czy jak?
Motu 828 mk3,avantone cv 12,aps classic,uad 2 solo,Duo,tc helicon,rnc fmr 1773........????

ODPOWIEDZ