keyboard nie przesyła danych midi?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
marecek
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 28 cze 2018, 19:22

keyboard nie przesyła danych midi?

Post autor: marecek » czwartek 28 cze 2018, 19:49

Witam wszystkich forumowiczów. Mam keyboard Yamaha YPT-220 i kabel midi Bespeco. Gdy próbuję podłączyć przez kabel keyboard, sam kabel jest wykrywany, ale gdy próbuję coś zagrać na keybardzie, żaden program nie reaguje na naciśnięcia klawiszy. Podłączyłem kabel jak było napisane w instrukcji. Mam Windows 7, wypróbowałem keyboard w programach LMMS i Musescore i nic. Diody IN i OUT nie świecą się.

nyquist
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 19 cze 2007, 00:00
Kontakt:

Re: keyboard nie przesyła danych midi?

Post autor: nyquist » piątek 29 cze 2018, 14:08

Witam. Próbowałeś z funkcją LOCAL w instrumencie ustawioną w OFF?
Żyję, pracuję, czasem leniuchuję, trochę też pogrywam - zapraszam na www.nyquist.pl

marecek
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 28 cze 2018, 19:22

Re: keyboard nie przesyła danych midi?

Post autor: marecek » sobota 30 cze 2018, 17:18

Wyłączyłem funkcję local ale nadal nie działa.

Stefunk
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 01 lip 2018, 13:59

Re: keyboard nie przesyła danych midi?

Post autor: Stefunk » niedziela 01 lip 2018, 14:04

Mam podobny problem z moim pianinem Yamaha P95.
Podłączyłem pianino kablem midi (z pianina MIDI OUT) do interfejsu (Focusrite 2i4, do gniazda MIDI IN).
Świeci się kontrolka midi, także zakładam, że wykrywa sprzęt. W ustawieniach dźwięku na kompie i w programach ustawiłem, żeby wszystko szło przez interfejs a nie przez jakieś domyślne porty.

Gdy włączam REC to niestety nie nagrywa się żaden dźwięk. Natomiast gdy podłączę gitarę do wyjścia liniowego to się nagrywa (co prawda tylko na mono lub na jednym kanale dla stereo, no ale jest). Póki co nie mogę nagrać pianina.
Zastanawiam się czy to może kwestia uszkodzonego portu MIDI ? Jak to sprawdzić ? Może to kwestia jakiś ustawień ? Macie jakieś rady ?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: keyboard nie przesyła danych midi?

Post autor: PWA » niedziela 01 lip 2018, 16:42

@Stefunk - czy podłączyłeś wyjście audi instrumentu do wejścia liniowego interfejsu (w twoim przypadku jest to jedno z wyjść słuchawkowych)? Jeżeli nie, to dźwięk nie będzie nagrywany w DAW. MIDI służy do sterowania instrumentami programowymi, modułami brzmieniowymi lub innymi urządzeniami, które odbierają sygnał sterujący MIDI. Przez MIDI nie nagrasz sygnału audio :-)

@Marecek - czy w oprogramowaniu masz właściwie ustawione rutowanie sygnału MIDI?

Stefunk
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 01 lip 2018, 13:59

Re: keyboard nie przesyła danych midi?

Post autor: Stefunk » niedziela 01 lip 2018, 18:33

PWA
Dzięki! Ja głupi nie wiedziałem, że to jest wyjście, które mogę użyć do nagrywania. Myślałem, że to jest tylko do słuchawek.
Dzięki wielkie! Wszystko śmiga elegancko!

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: keyboard nie przesyła danych midi?

Post autor: PWA » niedziela 01 lip 2018, 21:57

Ponieważ w tym instrumencie innych wyjść nie ma, więc od biedy możesz... a nawet musisz :-)

adamz33
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 05 lip 2018, 23:23

Re: keyboard nie przesyła danych midi?

Post autor: adamz33 » czwartek 05 lip 2018, 23:57

Miałem ten sam problem! Bardzo przydatny post :)

msankowski
Posty: 201
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 15:24

Re: keyboard nie przesyła danych midi?

Post autor: msankowski » poniedziałek 09 lip 2018, 18:55

To jeszcze kamyczek do dyskusji. Wejście MIDI IN w interfejsie audio może jak najbardziej służyć do nagrywania. Tylko nie ścieżek audio ale ścieżek MIDI. Taką nagraną ścieżkę MIDI można potem odtworzyć na tym samym albo innym instrumencie, albo na VST oraz co ważne można ją edytować.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ