Problem z nagrywaniem wokalu ( Focusrite Scarlett 2i2 i Rode NT 1 A )

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
RST
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 31 lip 2018, 15:06

Problem z nagrywaniem wokalu ( Focusrite Scarlett 2i2 i Rode NT 1 A )

Post autor: RST » wtorek 31 lip 2018, 15:21

Dzien dobry

Mam problem podczas nagrywania wokalu. Pracuje na interface audio Fucusrite Scarlett 2i2 pod który mam podłaczony mikrofon Rode Nt1A. Wszystko działało jak należy ale z dnia na dzień zaczęły sie problemy. Po kilku sekundach nagrywania, wokal przestaje sie rejstrować. Przy koljenych próbach albo ngrywa sie, ale scieżka jest bardzo cicha i po kilku chwilach nie nagrywa albo w ogóle nie rejestruje. Gdy włączam zasilanie 48V na karcie dioda wokół pokrętla GAIN zaświeca sie na zielono a nastepnie gasnie w raz z działaniem mikrofonu lub nie świeci sie w cale gdy od początku nie nagrywa.Gdy przekręcam GAIN na max w prawo slychac szumy. Mikrofon sprawdzałem na innym sprzęci i dziła. Pod moj interface podłaczylem mikrofon dynamiczny i tez działa ( Niestety nie mam mozliwości obecnie sprawdzenia na innym mikrofonie pojemnościowym.

Jakieś rady pomysłu , z góry dziękuje .

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
tigergold
Posty: 384
Rejestracja: środa 01 cze 2005, 00:00

Re: Problem z nagrywaniem wokalu ( Focusrite Scarlett 2i2 i Rode NT 1 A )

Post autor: tigergold » wtorek 27 lis 2018, 04:44

Padło zasilanie phantom. Naprawa gwarancyjna albo musisz znaleźć elektronika, który być może naprawi. Zakładam, że kabel mikrofonu nie był wymieniany i nadal jest trzyżyłowy? Bo być musi.
For God so loved the world that he gave his one and only Son, that whoever believes in him shall not perish but have eternal life <John 3.16>

ODPOWIEDZ