Mikrofon USB

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Pnky
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2018, 12:44

Mikrofon USB

Post autor: Pnky » piątek 03 sie 2018, 22:39

Cześć, przychodzę z krótkim pytaniem. Czy różnica pomiędzy mikrofonami USB: Behringer C1U a MXL TEMPO SK będzie duża? Głównie chodzi mi o jakość wokalu. Ostatnim czasem wydałem dużo pieniędzy na przygotowanie pomieszczenia pod nagrywanie i zabrakło na zakup lepszego mikrofonu.

zibo1988
Posty: 3
Rejestracja: piątek 29 paź 2010, 00:00

Re: Mikrofon USB

Post autor: zibo1988 » sobota 04 sie 2018, 12:37

Różnica pomiędzy tymi mikrofonami polega głównie na odsłuchu w czasie rzeczywistym. Używając BEHRINGER C1U USB nie będziesz słyszał w słuchawkach tego co nagrywasz. Podczas rejestrowania wokalu stanowi to duży problem. Jeżeli zależy Ci na jakości rozważyłbym zakup interfejsu audio na USB (nagrywanie 24-bit) z zasilaniem phantom oraz mikrofonu pojemnościowego, ale nie na USB. Wszystko zależy od budżetu jakim dysponujesz.

fable
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 16 wrz 2018, 19:06

Re: Mikrofon USB

Post autor: fable » niedziela 16 wrz 2018, 19:29

Tak jak powyżej. Ale jeśli nie zależy Ci na odsłuchu to nie wiem czy warto iść w Behringera, bo choć jest niezły, to w tym samym budżecie jest Novox NC1, który też jest mikrofonem USB. Tutaj jest na przykład
https://ogloszeniamuzyczne.pl/oferta/no ... 27325-s551
Choć jeśli myślisz przyszłościowo o nagrywaniu to rzeczywiście lepiej kupić mikrofon i interfejs, bo interfejs i tam będzie przydatny.

ODPOWIEDZ