Sonarworks REFERENCE 4 Premium Bundle (with calibrated HD650)

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
stereoman
Posty: 125
Rejestracja: wtorek 23 paź 2007, 00:00

Sonarworks REFERENCE 4 Premium Bundle (with calibrated HD650)

Post autor: stereoman » poniedziałek 15 paź 2018, 02:19

Hej!

Co sądzicie o tym bundlu? Cena 699 euro - warto to kupić?
https://store.sonarworks.com/collection ... ium-bundle


Zwykle moje utwory powstają na słuchawkach (Senki HD600). Zaczyna sie od produkcji i sounddesignu, ale miksuję ten utwór na bierząco (jak to mówią: wearing a few hats at the same time). Gdy utwór jest gotowy pod względem kreatywnym, to zwykle już jest niemal cały zmiksowany na tych Senkach HD600. Po drodze sprawdzam jak mix brzmi na monitorach KRK VXT6 w niezaadaptowanym pokoju 3m x 3,5m, x 2,6m.
Potem, odpoczywam z tydzień od utworu by nabrać perspektywy i robie mastering (też głównie na HD600) i sprawdzam jak brzmi na monitorach - jesli coś mi nie pasuje odsłuchując na monitorach, to koryguję mastering i potem sprawdzam jak brzmi na HD600, itd.
(Kupiłem Waves NX, więc teraz będę używać NX'a pracując na słuchawkach)
W ciągu całego procesu, okazjonalnie porównuję mój utwór z utworami referencyjnymi (które służa jako wzór dobrego brzmienia i żeby nie stracić perspektywy gdzie jest góra, średnica, dół...) Używam też iZotope Tonal Balance.

1) Warto wydać te 699 euro na ten bundle?
2) Indywidualnie skalibrowana para słuchawek HD650 bardzo mi pomoże podejmować właściwe decyzje podczas miksowania i masterowania utworów na słuchawkach? (w porównaniu do pracy na moich obecnych senkach HD600 bez żadnej kalibracji)

3) Orientujecie sie czy to dużo daje gdy używa sie pary słuchawek HD650 która jest indywidualnie zkalibrowana w siedzibie Sonarworx? (gdy sie dostaje od nich "custom tailored preset"?) (VS. pierwsza lepsza para tego modelu słuchawek używana z ogólnym presetem o nazwie "HD650" który jest w aplikacji Sonarworks Reference 4)

Znacie kogoś kto kupił ten bundle?

Pozdr!

ODPOWIEDZ