Czy da się wysłać nagrany wokal do efektu wokalowego?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
koncentro
Posty: 48
Rejestracja: piątek 20 lip 2012, 00:00

Czy da się wysłać nagrany wokal do efektu wokalowego?

Post autor: koncentro » środa 17 paź 2018, 11:06

Chciałem poszukać jakiegoś ciekawego efektu do mojego wokalu, ale musiałbym godzinami śpiewać aby sprawdzać jaki efekt zyskuję przy wokalu. Posiadam Ableton Live 10 Suite i efekt wokaowy TC Helicon VoiceLive Rack
https://mxmusic.pl/pl/tc-helicon-voicelive-rack.html
Do tej pory w trakcie śpiewania szukałem w ustawieniach TC Helicon danego efektu, dlatego chciałbym ułatwić sobie zadanie i nagrany wokal wysyłać z Abletona do TC Helicon.
Na polskiej stronie sklepowej TC Helicon znalazłem pewne informacje, zwłaszcza zainteresowała mnie wzmianka o sterowniku MIDI.
Jako wzorzec dla harmonii może służyć sygnał z gitary, sterowniku MIDI lub odtwarzacza MP3, albo ustalona tonacja i skala
https://www.fan.com.pl/pl/p/TC-Helicon- ... urce=ceneo
Chciałem też zrealizować kolejne zadanie ale również nie wiem czy jest to możliwe. Jeśli znajdę już dobry efekt to chciałem nagrać wokal z tym efektem na stałe w Abletonie, ale czy jest to możliwe? Wielkie dzięki za pomoc.
Ostatnio zmieniony środa 17 paź 2018, 19:44 przez koncentro, łącznie zmieniany 1 raz.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Czy da się wysłać nagrany wokal do efektu wokalowego?

Post autor: Zbynia » środa 17 paź 2018, 17:53

Ale co za problem?przecież w TC masz wejście line in
Wyślij gotowca z kompa na to wejście i tyle
Wyjście przecież wpinasz i tak do interfejsu i już możesz sobie ten ślad nagrać (w dodatku zostawiając oryginalny nie tknięty)

koncentro
Posty: 48
Rejestracja: piątek 20 lip 2012, 00:00

Re: Czy da się wysłać nagrany wokal do efektu wokalowego?

Post autor: koncentro » środa 17 paź 2018, 19:43

Zbynia pisze:
środa 17 paź 2018, 17:53
Ale co za problem?przecież w TC masz wejście line in
Wyślij gotowca z kompa na to wejście i tyle
Wyjście przecież wpinasz i tak do interfejsu i już możesz sobie ten ślad nagrać (w dodatku zostawiając oryginalny nie tknięty)
Zbynia, wielki dzięki za pomoc. Nie wiem czy dobrze to wyjaśniłem bo jestem początkujący i nawet nie zrozumiałem Twoich mądrych rad, więc jeszcze raz proszę o informacje bardziej szczegółowe.
Przypomnę też że chciałem zrobić dwie rzeczy.
Jedna to wysłać nagrany, czysty wokal do zewnętrznego efektu wokaowego TC Helicon VoiceLive Rack, który jest moim jedynym interfejsem audio.
Drugą rzecz jaką chcę zrobić to w chwili gdy znajdę już efekt który ładnie zabrzmi do mojego wokalu, to chciałbym nagrać go z wokalem na Abletonie.
Gdy czytam informacje, to nawet nie wiem kiedy mowa jest o zmianie wyjść ,wejść w Abletonie, a kiedy mam wziąć nowy kabel i coś fizycznie podłączyć gdzieś. Teraz mam mikrofon podłączony do interfejsu TC Helicon, a interfejs podłączony do komputera.
Zbynia dziękuję.

Awatar użytkownika
tigergold
Posty: 384
Rejestracja: środa 01 cze 2005, 00:00

Re: Czy da się wysłać nagrany wokal do efektu wokalowego?

Post autor: tigergold » poniedziałek 03 gru 2018, 11:01

Ten model jest za razem interfejsem audio, czyli kartą dźwiękową USB. Przede wszystkim podłącz do komputera Twój VoiceLive kablem USB i naucz się jak używać tej karty dźwiękowej. Musisz zainstalować sterownik na kompie, później skonfigurować interfejs w ustawieniach Abletona i doprowadzić do momentu w którym będziesz mógł odtwarzać dźwięki z komputera na VoiceLive i nagrywać z VoiceLive w Abletonie. Wszystko to za pomocą jednego kabla USB. Poczytaj instrukcje, oglądaj YouTube jak nie wiesz jak to zrobić. Jak będziesz mieć to opanowane, to nagraj wokal bez efektów a potem puść go przez VoiceLive z efektami i za razem nagraj na drugiej ścieżce w Abletonie.
For God so loved the world that he gave his one and only Son, that whoever believes in him shall not perish but have eternal life <John 3.16>

ODPOWIEDZ