mackie sr 24-4 w studio. dobry pomysł?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Pltin74
Posty: 7
Rejestracja: sobota 04 sie 2018, 22:50

Re: mackie sr 24-4 w studio. dobry pomysł?

Post autor: Pltin74 » niedziela 02 gru 2018, 22:31

hahaha no tak ale jak mówilem mam fetysz na punkcie gałek haha;p a tak serio to nie lubie mieć wzystkiego poukrywanego w mikserze analogowym.. nwm jak patrze na te studia analogowe z wieeelkimi ssl-ami, magnetofonami szpulowymi to mam "mokro" hahah marzy mi sie cos takiego i wiadomka anologowe brzmienie to jest to. chcialbym stworzyc półanalogowy setup i tak

Awatar użytkownika
tigergold
Posty: 384
Rejestracja: środa 01 cze 2005, 00:00

Re: mackie sr 24-4 w studio. dobry pomysł?

Post autor: tigergold » poniedziałek 03 gru 2018, 05:53

Cyfrowe miksery mają gałki... Te gałki są po prostu cyfrowe...

Jednych ciągnie praktyczne, drugich ciągnie antyczne.
For God so loved the world that he gave his one and only Son, that whoever believes in him shall not perish but have eternal life <John 3.16>

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: mackie sr 24-4 w studio. dobry pomysł?

Post autor: Zbynia » poniedziałek 12 sie 2019, 12:08

No te wielkie SSL też mają automatykę mimo analogu. W pełni sterowana przez midi z pamięcią scen także kartki z ustawieniami nie mają zastosowania :-)

Tigergold enkodery gałkowe owszem - są cyfrowe.
Potencjometry z kolei to wciąż analog sterowany silnikiem (jak w tych dużych SSL) ale tu ważne jest ile kroków silnika jest obsługiwane.
Małe cyfrowe miksery yamahy miały bodajże 256 kroków na 60mm faderze.
Zdecydowanie za mało.
Obecnie chyba standardem jest 1024 kroki na 100mm.

sviter
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2019, 04:59

Re: mackie sr 24-4 w studio. dobry pomysł?

Post autor: sviter » poniedziałek 19 sie 2019, 05:22

Thanks for sharing this great. Keep sharing more useful and conspicuous stuff like this. Thank you so much
webnovel

ODPOWIEDZ