Behringer UMC404HD - co mogę podłączyć do wyjścia.

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Andrzej Kmicic
Posty: 2
Rejestracja: sobota 10 lis 2018, 12:33

Behringer UMC404HD - co mogę podłączyć do wyjścia.

Post autor: Andrzej Kmicic » sobota 10 lis 2018, 12:43

Witam serdecznie,

zakupiłem interfejs audio Behringer UMC404HD. Niestety dokumentacja jest powiedzmy sobie szczerze - marna.
Nie mam doświadczenia z tego typu sprzętem. Moja konfiguracja to na razie UMC404HD + gitara + słuchawki.
Chciałbym jednak podłączyć na wyjścia (duże mono Jacki L i R) jakieś głośniki, bo słuchawki są uciążliwe.
W instrukcji jest schemat podłączenia - do wyjść poprzez przewód podłączone są głośniki.
Tylko nie mam pojęcia, czy to jakieś monitory aktywne, czyli z wbudowanym wzmacniaczem, czy pasywne.
Zastanawiam się, czy te wyjścia mógłbym podłączyć bezpośrednio na wejścia chinch np. jakiegoś typowego wzmacniacza stereofonicznego, albo np. do wejścia JACK CD/TAPE wzmacniacza gitarowego.

Czy ktoś ma może doświadczenie z tym urządzeniem?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Behringer UMC404HD - co mogę podłączyć do wyjścia.

Post autor: PWA » sobota 10 lis 2018, 15:58

Behringer "słynie" z kulawej dokumentacji... to u nich standard ;-)
Wszystkie opcje, jakie opisałeś, są możliwe do zrealizowania a interfejs wyposażony jest we wszystkie rodzaje wyjść (symetryczne XLR, symetryczne TRS i niesymetryczne RCA)... oczywiście bezpośrednio można wyjść tylko na monitory aktywne. Aby podłączyć monitory pasywne musisz najpierw wyjść na wzmacniacz :-).

Andrzej Kmicic
Posty: 2
Rejestracja: sobota 10 lis 2018, 12:33

Re: Behringer UMC404HD - co mogę podłączyć do wyjścia.

Post autor: Andrzej Kmicic » sobota 10 lis 2018, 16:09

Serdeczne dzięki PWA.
Przeglądając forum co jakiś czas napotykałem wzmianki o kulawej dokumentacji Behringera.

Rozumiem, że XLR i TRS to po prostu typ gniazda? Mogę użyć albo jednego, albo drugiego?
Nie wiem natomiast czym się rózni wyjście niesymetryczne od symetrycznego.
Podałeś, że jest tam niesymetryczne RCA.

Pozdrawiam



howiriy118
Posty: 27
Rejestracja: wtorek 28 cze 2022, 10:23

Re: Behringer UMC404HD - co mogę podłączyć do wyjścia.

Post autor: howiriy118 » wtorek 28 cze 2022, 11:20

Andrzej Kmicic pisze:
sobota 10 lis 2018, 12:43
Witam serdecznie,

zakupiłem interfejs audio Behringer UMC404HD. Niestety dokumentacja jest powiedzmy sobie szczerze - marna.
Nie mam doświadczenia z tego typu sprzętem. Moja konfiguracja to na razie UMC404HD + gitara + słuchawki.
Chciałbym jednak podłączyć na wyjścia (duże mono Jacki L i R) jakieś głośniki, bo słuchawki są uciążliwe.
W instrukcji jest schemat podłączenia - do wyjść poprzez przewód podłączone są głośniki.
Tylko nie mam pojęcia, czy to jakieś monitory aktywne, czyli z wbudowanym wzmacniaczem, czy pasywne.
Zastanawiam się, czy te wyjścia mógłbym podłączyć bezpośrednio na wejścia chinch np. jakiegoś typowego wzmacniacza stereofonicznego, albo np. do wejścia JACK CD/TAPE wzmacniacza gitarowego.

Czy ktoś ma może doświadczenie z tym urządzeniem?

Pozdrawiam
http://elcomercio.cc/

ODPOWIEDZ