Interfejs audio

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Nikolas
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 23 gru 2018, 11:39

Interfejs audio

Post autor: Nikolas » niedziela 23 gru 2018, 11:50

Cześć. Mam problem z moim interfejsem audio(Motu Ultralite mk3 Hybrid). Jako DAW używam Cubasa 8. Mój problem polega na tym że chciałbym rozbić muzykę z komputera (wave lub mp3) na oddzielny kanał w interface, ponieważ teraz leci jako suma. Interfejs jest podłączony po kablu Firewire-Usb3.
Próbowałem już wielu sposobów, podłączałem nawet kablem 1 STEREO NA 2X Mono do portu słuchawkowego , lecz cubase wtedy nie wykrywał mi wejść do interfejsu. Jeśli miał ktoś taki problem lub wie jak taki problem rozwiązać to piszcie. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
acoto
Posty: 409
Rejestracja: środa 22 gru 2004, 00:00

Re: Interfejs audio

Post autor: acoto » niedziela 23 gru 2018, 20:38

jakbyś jeszcze przetłumaczył ze swojego narzecza na nasze... co to znaczy rozbić muzykę na oddzielny kanał?

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Interfejs audio

Post autor: PWA » poniedziałek 24 gru 2018, 12:09

Zapewne koledze chodzi o to, żeby skierować poszczególne ścieżki na odpowiednie wyjścia, ale faktycznie trochę zagmatwał :-)
Czy skonfigurowałeś wszystkie wyjścia i wejścia interfejsu w Cubase? Tak na oko wygląda na to, że Cubase nie widzi nic, poza main output.
Jeżeli wszystko jest poprawnie skonfigurowane, to wystarczy ustawić odpowiednio routing w Cubase, czyli konkretną ścieżkę skierować na konkretne wyjście... np. ścieżkę 4 na wyjście 7. Interfejs zdaje się ma 14 wyjść z tego 8 symetrycznych.

ODPOWIEDZ