Steinberg Ur22 MKII - Problem

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
AdeRbeats
Posty: 4
Rejestracja: sobota 19 sty 2019, 02:16

Steinberg Ur22 MKII - Problem

Post autor: AdeRbeats » sobota 19 sty 2019, 02:29

Zakupiłem dziś Steinberg'a UR22mkII
Zauważyłem,że na pierwsze wejście mikrofonowe przy bardziej obciążającym projekcie przenoszone są różne dźwięki co skutecznie utrudnia nagrywanie na nim.Kilka wtyczek i już są te "piski"
Nie występuje to na sterownikach prosto z płyty,ale te znowu kompletnie nie chcą stabilnie działać, wywalając mi Dawa, który uprzedzajac pytania, jest legalny. :D
Do tego dropy, trzaski, które spowodowane są sam nie wiem czym, na poprzednim interfejsie owszem zdarzyło mu się coś takiego, ale przy mocnym projekcie, nie od tak "na pusto" jak temu.
Mój sprzęt to laptop lenovo thinkpad x230
Latencja w Abletonie to jakieś 14/16ms przy ustawieniach 44.1Khz i 512 samplach. Nie pomaga ani USB 3.0,ani 2.0, a nawet i hub z zasilaniem. Nie dość, że są irytujące crashe audio, to jeszcze na pierwszym wejściu pojawią się różne dźwięki. To moja pierwsza styczność z tą firmą i chyba ostatnia, bardzo się zawiodłem, a jeszcze bardziej boli mnie to, że kolejne kilka dni jestem bez pracy.Myślę nad reklamacją sprzętu i zmianą na focusrite'a,więc przy okazji proszę też tu o opinię dotyczące focusrite'a scarlett'a 2i2(więcej mi nie trzeba). Czy zdarzały Wam się takowe problemy z jakimkolwiek interfejsem? Poniżej dam link do tych świetnych dźwięków na wejściu mikrofonowym. I nie, to nie przypadek, że piszę ten post o tej godzinie, po prostu z bezsilności już mam bezsenność, więc liczę na czyjeś rady :D

https://picosong.com/wuyPQ/

Awatar użytkownika
Tomekkos
Posty: 1
Rejestracja: sobota 29 gru 2018, 19:13

Re: Steinberg Ur22 MKII - Problem

Post autor: Tomekkos » sobota 19 sty 2019, 10:42

Te trzaski spowodowane są za małą mocą kompa w powiązaniu ze sterownikiem który nie jest zoptymalizowany. Powinieneś stosować sterownik dedykowany +zwiększyć ilość sampli.
Takie problemy będziesz miał na każdym interfejsie jeśli komp nie wyrobi lub ustawisz sterownik który nie jest pod konkretny interfejs.
Także stosuj odpowiedni sterownik a jeśli to nie pomoże zwiększ ilość sampli.
Gwarancja raczej nie obejmuje interfejsu jeśli stosowany jest nie odpowiedni sterownik lub masz za małą moc komputera do stosowanej ilości sampli

AdeRbeats
Posty: 4
Rejestracja: sobota 19 sty 2019, 02:16

Re: Steinberg Ur22 MKII - Problem

Post autor: AdeRbeats » sobota 19 sty 2019, 10:45

Komputer wcale nie ma słabej mocy, a sterownik jest dedykowany. W tym cały problem :/

AdeRbeats
Posty: 4
Rejestracja: sobota 19 sty 2019, 02:16

Re: Steinberg Ur22 MKII - Problem

Post autor: AdeRbeats » sobota 19 sty 2019, 12:32

Zmieniam system z leciwej już 7 na 8.1.I tak miałem to zrobić, a nóż coś da

ODPOWIEDZ