problem z odsłuchami (buczenie, wyciszane)

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
stage
Posty: 95
Rejestracja: piątek 01 sie 2014, 00:00

problem z odsłuchami (buczenie, wyciszane)

Post autor: stage » niedziela 03 mar 2019, 14:21

Mam problem ze swoimi odsłuchami - KRK Rokit 6.
Kilka lat temu nastąpiło jakieś przepięcie w sieci, w efekcie głośniki zaczęły buczeć, ale to udało mi się względnie poprawić pokrętłami volume z tyłu (od których buczenie było zależne w przeciwieństwie do głośności w interface).
Natomiast większy problem pojawił się kilka miesięcy temu. Zwykle (choć nie zawsze) dzieje się to tak, że po uruchomieniu monitorów prawy gra zdecydowanie głośniej od lewego - jakieś 85%/15%. Dodatkowo, ten głośniejszy strasznie buczy, znacznie głośniej niż ''standardowo'' :)
Zazwyczaj odpalenie jakiejś muzyki, odczekanie kilkunastu minut (tak jakby głośniki miały się ''rozgrzać''), naprawia sytuację i wszystko wraca do normy. Ale zdarzyło się już tak, że nie udało mi się unormować sytuacji przez cały wieczór, w takich warunkach na głośnikach nie da się nic ogarnąć.
Czy ktoś ma pomysł na taką sytuację?

msankowski
Posty: 201
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 15:24

Re: problem z odsłuchami (buczenie, wyciszane)

Post autor: msankowski » sobota 09 mar 2019, 10:39

Jak nic, coś się uszkodziło.

Jeśli posiadasz jakieś doświadczenie w majsterkowaniu i lutownicę, obejrzyj dokładnie układy/płytki wewnątrz. Przepięcie mogło naruszyć elementy, np. kondensatory, co może być widoczne gołym okiem. Warto przejrzeć lutowania i poprawić podejrzane.
Jeśli to nie pomoże to serwis.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
elvispressplay
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2012, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: problem z odsłuchami (buczenie, wyciszane)

Post autor: elvispressplay » czwartek 23 kwie 2020, 20:47

Jeśli problem nie został rozwiązany, to zapraszam do serwisu.
Serwis Audiowy

Naprawa sprzętu studyjnego i elektronicznych instrumentów muzycznych

ODPOWIEDZ