KRK ROKIT 5, 6, 8 czy JBL LSR 305

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
paciek
Posty: 1
Rejestracja: piątek 22 mar 2019, 11:04

KRK ROKIT 5, 6, 8 czy JBL LSR 305

Post autor: paciek » piątek 22 mar 2019, 11:19

Cześć, przymierzam się do zakupu monitorów. Na tą chwilę do pokoju 20-23m2, posiadam kartę dźwiękową pod komputer Prodigy Cube. Głośniki kupuję głównie do słuchania muzyki(rap, trap, techno itp, ale nie pogardzę innym typem jeśli wpadnie mi w ucho). W niedalekiej przyszłości przeprowadzam się do domu gdzie będę mieć specjalne pomieszczenie pod mini studio etc(taka męska nora). Przeglądając internet zdecydowałem się na firmę KRK lub JBL i tutaj pojawia się mój problem.

1. JBL LSR 305 najbardziej mi odpowiadają jednak na tą chwilę mam biurko bardzo blisko ściany i bass reflex(jeśli pomyliłem pojęcia wybaczcie) będzie skierowany właśnie w stronę ściany, w ROKITach ten problem rozwiązuje wylot z przodu.
2. Czy kupując KRK lepiej wziąć 5 G3 niż np 6 czy 8 G2
3. Jak duża różnica jest pomiędzy KRK ROKIT 5, 6 i 8?
4. Koniec końców lepiej JBL czy jednak KRK?

W przyszłości również planuję dokupi SUBWOOFER.

msankowski
Posty: 201
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 15:24

Re: KRK ROKIT 5, 6, 8 czy JBL LSR 305

Post autor: msankowski » piątek 03 maja 2019, 15:59

Ponieważ planujesz zakup subwoofera to lepiej kupić krk 5 albo 6 niż 8. Poszerzanie pasma w dół w dwudrożnych kolumnach odbywa się kosztem średnich tonów i tak 8 calowe woofery lepiej przeniosą niskie częstotliwości ale wtedy średnie już gorzej.
Wybór pomiędzy 5 a 6 możesz oprzeć na oczekiwanej mocy zestawu. Najlepiej zbilansować to z subwooferem, jeśli już wiesz jaki to model.
No i zdecydowanie bass reflex z przodu.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


ratio
Posty: 282
Rejestracja: niedziela 05 mar 2006, 00:00

Re: KRK ROKIT 5, 6, 8 czy JBL LSR 305

Post autor: ratio » poniedziałek 06 maja 2019, 19:41

Jak masz małe pomieszczenie to nie kupuj dużych 8 bo będziesz miał kocioł.
Przerabiałem to. Zamieniłem kupione 8 na 5 i wcale tego nie żałuje
Logic pro X | Focusrite Pro 26 | M Audio Project Mix IO

ODPOWIEDZ