Mikrofon-interfejs do domowego studia

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Mikrofon-interfejs do domowego studia

Post autor: Caroozo » wtorek 20 sie 2019, 09:15

Lotucus pisze:
poniedziałek 19 sie 2019, 17:50
(...) Co do procesora to niektóre wtyczki do DAW chodzą tylko na i7 (...)
Oczywiście :lol: Większej bzdury dawno nie słyszałem...

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Mikrofon-interfejs do domowego studia

Post autor: Caroozo » wtorek 20 sie 2019, 09:25

Pompeczka pisze:
poniedziałek 19 sie 2019, 15:43
O dzieki wielkie za pomoc. Mam takie jeszcze jedno pytanko. Zalozmy, ze w przyszlosci chcialbym takze zajac sie tworzeniem wlasnych beatow. Tu juz zapewne lepszy laptop a nawet klocka bym musial zlozyc (przypuszczam). Co jeszcze dokladnei za sprzecior bym musial posiadac do takowej 'zabawy'?
"Robić muzykę" można nawet na tablecie 2w1 z Biedronki, już procesor C2D i 2-4 GB RAM wystarcza w zupełności na początek. RAM jest potrzebny jeśli korzystasz z dużej ilości sampli/bibliotek, natomiast wydajność obecnie produkowanych procesorów do tzw. homerecordingu jest ok (była ok już z 8-10 lat temu, w tej materii za wiele się nie zmieniło). Najbardziej wymagające wtyczki potrzebują wysokiej wydajności jednowątkowej, ale nie musisz od razu biec i kupywać i9 9900K i 16 GB RAM by móc pracować z muzyką. Optimum to i5 z zegarem turbo ok. 3 GHz, 4-8 GB RAM i - najlepiej - z dyskiem SSD. Takiego laptopa poleasingowego kupisz za kilkaset złotych, są bardzo solidne. Do tego interfejs audio (choć na początku możesz pracować w WASAPI na integrze audio), mikrofon (jeśli chcesz nagrywać wokal), klawiaturę sterującą (jeśli chcesz "wbijać" nutki), DAW (polecam Reaper'a na początek) i naprawdę można komfortowo pracować.

Jedna rzecz - warto zrobić sobie osobny system na pracę z muzyką, najlepiej offline - nic nie instalować, powyłączać niepotrzebne funkcje, odłączyć od sieci i zoptymalizować pod kątem latencji.

Lotucus
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2019, 16:56

Re: Mikrofon-interfejs do domowego studia

Post autor: Lotucus » wtorek 20 sie 2019, 10:07

Caroozo pisze:
wtorek 20 sie 2019, 09:15
Lotucus pisze:
poniedziałek 19 sie 2019, 17:50
(...) Co do procesora to niektóre wtyczki do DAW chodzą tylko na i7 (...)
Oczywiście :lol: Większej bzdury dawno nie słyszałem...
To mało wiesz
Jak nie masz i7 to o wtyczkach Crane Song możesz tylko pomarzyć, ale to nie Twoja liga
Ty z pewnością pracujesz na komputerze z biedronki :lol: , a inni na 24 ścieżkowym Studer A80

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Mikrofon-interfejs do domowego studia

Post autor: PWA » wtorek 20 sie 2019, 13:03

Lotucus pisze:
wtorek 20 sie 2019, 10:07
Jak nie masz i7 to o wtyczkach Crane Song możesz tylko pomarzyć
A możesz tak konkretnie powiedzieć, dlaczego Twoim zdaniem te wtyczki wymagają właśnie procesora i7 a nie i5 lub i3 lub dowolnego innego procesora?

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Mikrofon-interfejs do domowego studia

Post autor: Caroozo » wtorek 20 sie 2019, 13:44

Lotucus pisze:
wtorek 20 sie 2019, 10:07
Caroozo pisze:
wtorek 20 sie 2019, 09:15
Lotucus pisze:
poniedziałek 19 sie 2019, 17:50
(...) Co do procesora to niektóre wtyczki do DAW chodzą tylko na i7 (...)
Oczywiście :lol: Większej bzdury dawno nie słyszałem...
To mało wiesz
Jak nie masz i7 to o wtyczkach Crane Song możesz tylko pomarzyć, ale to nie Twoja liga
Ty z pewnością pracujesz na komputerze z biedronki :lol: , a inni na 24 ścieżkowym Studer A80
Ty patrz a ja nieświadomie (wraz z kupą innych realizatorów) pracowałem na innych procesorach... Dobrze że w obecnym mam zrobiony upgrade do i7 - mój stary i5 dobrze się kitrał i na szczęście soft go nie wykrył :mrgreen: . Mogę spać bezpiecznie :-).

Czyli i7 620-UM którego wydajność w testach syntetycznych single-thread wynosi 500+ punktów z założenia jest mocniejszy od i3-9300 który w tym samym teście osiąga ok. 500% lepszy wynik bo ma z przodu i7? Idźmy dalej - Ryzeny mają z przodu literkę "R" więc na nich niektóre wtyki nawet nie ruszą?

Lotucus
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2019, 16:56

Re: Mikrofon-interfejs do domowego studia

Post autor: Lotucus » wtorek 20 sie 2019, 14:44

PWA pisze:
wtorek 20 sie 2019, 13:03
Lotucus pisze:
wtorek 20 sie 2019, 10:07
Jak nie masz i7 to o wtyczkach Crane Song możesz tylko pomarzyć
A możesz tak konkretnie powiedzieć, dlaczego Twoim zdaniem te wtyczki wymagają właśnie procesora i7 a nie i5 lub i3 lub dowolnego innego procesora?
Dlaczego akurat na i7?
Nie wiem, są firmy produkujące wtyczki naprawdę wysokiej jakości, które po prostu na strukturę procesora gorszą niż i7 nie będą działały, po prostu system ich nie zainstaluje, wywali komunikat - brak wymaganego procesora
I zrozum, to nie jest moje zdanie
Ostatnio zmieniony wtorek 20 sie 2019, 14:48 przez Lotucus, łącznie zmieniany 1 raz.

Lotucus
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2019, 16:56

Re: Mikrofon-interfejs do domowego studia

Post autor: Lotucus » wtorek 20 sie 2019, 14:46

Caroozo pisze:
wtorek 20 sie 2019, 13:44
Lotucus pisze:
wtorek 20 sie 2019, 10:07
Caroozo pisze:
wtorek 20 sie 2019, 09:15

Oczywiście :lol: Większej bzdury dawno nie słyszałem...
To mało wiesz
Jak nie masz i7 to o wtyczkach Crane Song możesz tylko pomarzyć, ale to nie Twoja liga
Ty z pewnością pracujesz na komputerze z biedronki :lol: , a inni na 24 ścieżkowym Studer A80
Ty patrz a ja nieświadomie (wraz z kupą innych realizatorów) pracowałem na innych procesorach... Dobrze że w obecnym mam zrobiony upgrade do i7 - mój stary i5 dobrze się kitrał i na szczęście soft go nie wykrył :mrgreen: . Mogę spać bezpiecznie :-).

Czyli i7 620-UM którego wydajność w testach syntetycznych single-thread wynosi 500+ punktów z założenia jest mocniejszy od i3-9300 który w tym samym teście osiąga ok. 500% lepszy wynik bo ma z przodu i7? Idźmy dalej - Ryzeny mają z przodu literkę "R" więc na nich niektóre wtyki nawet nie ruszą?
Myślę że musisz po prostu dorosnąć dzieciaku do dojrzałych wypowiedzi, a przede wszystkim brakuje Ci wiedzy panie inżynierze :lol:

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Mikrofon-interfejs do domowego studia

Post autor: Caroozo » wtorek 20 sie 2019, 15:21

Lotucus pisze:
wtorek 20 sie 2019, 14:46
Myślę że musisz po prostu dorosnąć dzieciaku do dojrzałych wypowiedzi, a przede wszystkim brakuje Ci wiedzy panie inżynierze :lol:
Kolego, jeszcze jedna wycieczka personalna i odpoczniesz sobie od tego forum z tydzień lub dwa. Nie rozumienie sarkazmu to jedno, a takie formy wypowiedzi to drugie.

Wyłóż zatem nam czym się różni "struktura" procesora i7 względem niższych odpowiedników, który precyzyjnie soft blokuje możliwość instalacji danego software'u robiąc check procesora bo o ile dany CPU nie obsługuje pewnych instrukcji (np. C2Q 65nm nie obsługiwały SSE 4.1) to nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem, gdzie w przypadku posiadania porządnego i5 po OC czy też innego procesora program/wtyczka odmówiła instalacji z uwagi na brak i7. Forum to miejsce kulturalnej wymiany poglądów, wywiedź dojrzale swoją tezę, wszyscy się czegoś nauczymy.

Pompeczka
Posty: 10
Rejestracja: sobota 17 sie 2019, 19:29

Re: Mikrofon-interfejs do domowego studia

Post autor: Pompeczka » wtorek 20 sie 2019, 16:55

Glosu nie mam krzykliwego, w sumie ciezko mi okreslic, ale jest raczej taki gleboki i lekko chrypki xd Choc czesto barwa glosu mi sie zmienia jakies dziwne zaleznosci.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Mikrofon-interfejs do domowego studia

Post autor: PWA » wtorek 20 sie 2019, 17:18

Lotucus pisze:
wtorek 20 sie 2019, 14:44
Dlaczego akurat na i7?
Nie wiem, są firmy produkujące wtyczki naprawdę wysokiej jakości, które po prostu na strukturę procesora gorszą niż i7 nie będą działały, po prostu system ich nie zainstaluje, wywali komunikat - brak wymaganego procesora
I zrozum, to nie jest moje zdanie
Na swojej stronie oraz w manualach przywoływany przez ciebie Crane Song nie specyfikuje, jaki konkretnie procesor musi być zainstalowany, żeby obsłużyć ich wtyczkę. Natomiast na stronie Sweetwater znajduje się taka specyfikacja dla np. Crane Song Phoenix II Plug-in Suite i wynika z niej, że wystarczy Intel Core 2 Duo.
https://www.sweetwater.com/store/detail ... g-in-suite
Czy możesz podać nazwy innych producentów, którzy produkują swoje pluginy pod i7? Z chęcią bym się z nimi zapoznał, bo to naprawdę ciekawostka.

Zablokowany