Mikrofon-interfejs do domowego studia

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Mikrofon-interfejs do domowego studia

Post autor: Caroozo » wtorek 20 sie 2019, 17:54

Przecież nie ma takiej możliwości, nie znam kawałka kodu który odmówiłby "wykonania zadania" sugerując się nazwą marketingową danego produktu. Instrukcje - ok, tu się zdarzają zonki, są nawet nowe gry które wykorzystują już AVX; sam pamiętam jak w czasach Pentium III nowsza wersja Cubase nie chciała ruszyć bez SSE 3 :). Ale cała reszta softu uruchomi się, będzie działać po prostu odpowiednio do wydajności procesora. Mało jest też już wtyczek które w pojedynkę potrafią zarżnąć obecne procesory w single thread.

Próbowałem osobiście odpalić Reapera i mało wymagające wtyczki (Korg Legacy Collection, Sylenth itd) na wintablecie z procesorem Atom Z3735E i 1 GB RAM. O dziwo - dało się nawet nagrać mały projekt i pograć z jako-tako sensowną latencją po obcięciu polifonii, zarówno na interfejsie jak i na integrze. Dodam, że na thin-cliencie HP T5720 z AMD Geode NX 1500 (1 GHz) podobna sztuka również się udała :) - także odpowiednio dobierając software można dosłownie ze sprzętu biedronkowego uczynić małe studio do homerecordingu.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Mikrofon-interfejs do domowego studia

Post autor: PWA » wtorek 20 sie 2019, 19:57

Takież jest i moje zdanie, ale dajmy koledze szansę wybrnięcia z tej dziwacznej sytuacji :D Choć z drugiej strony, jak mawia Ferdek Kiepski, są na ziemi rzeczy, o których się fizjologom nie śniło :) . Z ciekawości napisałem do firmy Crane Song z prośbą o podanie minimalnego procka, z którym będą pracowały ich pluginy... no i czekam na listę od kolegi pozostałych firm, które jego zdaniem produkują soft tylko pod i7 :lol:

Lotucus
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2019, 16:56

Re: Mikrofon-interfejs do domowego studia

Post autor: Lotucus » wtorek 20 sie 2019, 21:24

PWA pisze:
wtorek 20 sie 2019, 17:18
Lotucus pisze:
wtorek 20 sie 2019, 14:44
Dlaczego akurat na i7?
Nie wiem, są firmy produkujące wtyczki naprawdę wysokiej jakości, które po prostu na strukturę procesora gorszą niż i7 nie będą działały, po prostu system ich nie zainstaluje, wywali komunikat - brak wymaganego procesora
I zrozum, to nie jest moje zdanie
Na swojej stronie oraz w manualach przywoływany przez ciebie Crane Song nie specyfikuje, jaki konkretnie procesor musi być zainstalowany, żeby obsłużyć ich wtyczkę. Natomiast na stronie Sweetwater znajduje się taka specyfikacja dla np. Crane Song Phoenix II Plug-in Suite i wynika z niej, że wystarczy Intel Core 2 Duo.
https://www.sweetwater.com/store/detail ... g-in-suite
Czy możesz podać nazwy innych producentów, którzy produkują swoje pluginy pod i7? Z chęcią bym się z nimi zapoznał, bo to naprawdę ciekawostka.
Z chęcią bym Ci pomógł, ale na tym forum istnieje taka ego manialska banda moderatorów, i jak oni na swoim podwórku nie mają racji bo jest któś mądrzejszy, to go po prostu wywalają
Żenada przyjacielu, żenada

Pilot
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 20 sie 2019, 21:27

Re: Mikrofon-interfejs do domowego studia

Post autor: Pilot » wtorek 20 sie 2019, 21:47

Cześć wszystkim
Jestem tu nowy
Tak sobie przeglądałem te forum i ciekawa dyskusja się tutaj toczy, przynajmniej nie jest nudno :roll:
Szczerze mówiąc sam się kiedyś spotkałem z czymś takim, także moim zdaniem jeśli ktoś się z czymś nie spotkał to nie powinien negować doświadczeń innych, to przecież jest niedojrzałe.
Nie pamiętam dokładnie z czym to było, ale zapadło mi w pamięci ponieważ nie chodziło o problem z RAM czy systemem, tylko z procesorem.
Zaczynałem przygodę z Cubasis, potem dorwałem Cubase VST 32 i była radocha, potem wersja SX i było fajnie, ale w tamtych czasach o dzisiejszych możliwościach można by tylko pomażyć, sam Ableton to istna bomba.
Wracając do tematu pamiętam że chciałem zainstalować jakąś dobrą wtyczkę, nie dało się bo nie ten procesor, instalator wymagał Intela, ja miałem coś z AMD.
Może kolega ma dostęp do narzędzi do jakich my nie mamy, dlatego to dziwi.
Mnie też zdziwiło gdy pewnego razu zapragnąłem dobrego interfejsu i napisałem do jednego studia masteringowego z zapytaniem jaki używają że ich mastery brzmią super organicznie, czysto i jakby żyły, polecili mi Lavry Gold.
Po zrozumieniu faktu że takie coś kosztuje ponad 30.000 zł odpuściłem i zrozumiałem że porządne studio to kupa kasy, majątek nie osiągalny dla większości ludzi.
Chodzi mino to że to czego nie znamy nie powinno wywoływać oburzenia.
Takie 2 centy

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Mikrofon-interfejs do domowego studia

Post autor: Caroozo » wtorek 20 sie 2019, 22:36

Lotucus pisze:
wtorek 20 sie 2019, 21:24
Z chęcią bym Ci pomógł, ale na tym forum istnieje taka ego manialska banda moderatorów, i jak oni na swoim podwórku nie mają racji bo jest któś mądrzejszy, to go po prostu wywalają
Żenada przyjacielu, żenada
Nikt Cię nie wywalił, ale jak na razie Z-E-R-O konkretów i same wycieczki personalne z powodu przymrużenia oka w stosunku do Twoich - sorry ale nieprawdziwych - tez, niepodpartych żadnymi empirycznymi dowodami. Kolega jest uprzejmy i zapytał, a Ty zero odpowiedzi. No to o kim to świadczy? A dostałeś warna bo zachowujesz się jak... zresztą koń jaki jest każdy widzi :).

Dlatego spróbuj - dla odmiany - zaskoczyć kogoś czymś pozytywnym, bo na razie masz mentalność Janusza który wszedł na forum, naczytał się tego i owego i pozuje na "znaffcę". Na razie to Twoje zachowanie jest żenujące :).

Pilot
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 20 sie 2019, 21:27

Re: Mikrofon-interfejs do domowego studia

Post autor: Pilot » wtorek 20 sie 2019, 22:44

No ale zaraz panie moderatorze, przecież ja się z tym spotkałem że wtyczki nie chodziły mi na procesor AMD, a po zmienieniu na Pentium zainstalowały się normalnie.
Wszakże było to z 15 lat temu, ale było.
Nie pamiętam jakie wtyczki.

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Mikrofon-interfejs do domowego studia

Post autor: Caroozo » wtorek 20 sie 2019, 22:53

Pilot pisze:
wtorek 20 sie 2019, 22:44
No ale zaraz panie moderatorze, przecież ja się z tym spotkałem że wtyczki nie chodziły mi na procesor AMD, a po zmienieniu na Pentium zainstalowały się normalnie.
Wszakże było to z 15 lat temu, ale było.
Nie pamiętam jakie wtyczki.
Przeloguj się wpierw na poprzednie konto :). Widzisz, potrafisz napisać normalnego posta, więc jest jakaś nadzieja na normalną dyskusję. Software potrafi rozpoznać CPU po ID, ale 15 lat temu była garstka CPU w stosunku do gamy produktów używanych dzisiaj i relatywnie łatwo było taką funkcję zaimplementować. Myślę jednak że chodziło nie wspieranie instrukcji SSE, a nie o typ procka. Ale jak mówisz - nie pamiętasz, więc nie możemy zweryfikować tej informacji.

Pilot
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 20 sie 2019, 21:27

Re: Mikrofon-interfejs do domowego studia

Post autor: Pilot » wtorek 20 sie 2019, 23:05

Caroozo pisze:
wtorek 20 sie 2019, 22:53
Pilot pisze:
wtorek 20 sie 2019, 22:44
No ale zaraz panie moderatorze, przecież ja się z tym spotkałem że wtyczki nie chodziły mi na procesor AMD, a po zmienieniu na Pentium zainstalowały się normalnie.
Wszakże było to z 15 lat temu, ale było.
Nie pamiętam jakie wtyczki.
Przeloguj się wpierw na poprzednie konto :). Widzisz, potrafisz napisać normalnego posta, więc jest jakaś nadzieja na normalną dyskusję. Software potrafi rozpoznać CPU po ID, ale 15 lat temu była garstka CPU w stosunku do gamy produktów używanych dzisiaj i relatywnie łatwo było taką funkcję zaimplementować. Myślę jednak że chodziło nie wspieranie instrukcji SSE, a nie o typ procka. Ale jak mówisz - nie pamiętasz, więc nie możemy zweryfikować tej informacji.
Nie rozumiem, o co chodzi?
Napisałem coś nie tak?

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Mikrofon-interfejs do domowego studia

Post autor: Caroozo » wtorek 20 sie 2019, 23:09

Naprawdę nie rozumiesz? Na kilometr widać że założyłeś nowe konto, w dodatku nawet nie zmieniłeś IP... Ale cóż :).

Pilot
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 20 sie 2019, 21:27

Re: Mikrofon-interfejs do domowego studia

Post autor: Pilot » wtorek 20 sie 2019, 23:16

IP?
Przecież korzystam z publicznego internetu, co wy tam?

Zablokowany