Mikrofon-interfejs do domowego studia

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Pompeczka
Posty: 10
Rejestracja: sobota 17 sie 2019, 19:29

Mikrofon-interfejs do domowego studia

Post autor: Pompeczka » sobota 17 sie 2019, 19:40

Siemanko. Ostatnio postanowilem sie pobawic troche muzyka i wzialem sie za 'kompletowanie' sprzetu jesli tak to mozna nazwac.
Generalnie jesli chodzi o mikrofon to czaje sie na Rode NT1 A-KIT, druga sprawa to interfejs. Posiadam laptopa, no swiezynka to on nie jest, bo Lenovo g580, wiec pare latek ma.

Interfejs taki sobie 'upodobalem' Focusrite Scarlett 2i2 3gen, choc szczerze mowiac jestem kompletnie zielony dlatego tu pisze.
Czy owy sprzet jest w maire dobry dla takiego laika i sie przy nim odnajde? A takze czy jest sens wywalic te siano an ten sprzet a okaze sie, ze znajde cos cenowo nizej, ale jakosciowo tak samo dobre-dla mnie?

No i glowne pytanie na kolacje, czy z moim laptopem nie bedzie zadnych nieprzyjemnosci w trkacie towrzenia? Jedyne co w nim ulepszylem to wymiane z hdd na sdd :o

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Mikrofon-interfejs do domowego studia

Post autor: PWA » sobota 17 sie 2019, 21:29

Zarówno mikrofon jak interfejs, to dobry wybór na początek. Przyzwoity entry level. Taniej trudno coś znaleźć na tak przyzwoitym poziomie,
Lenovo g580 nic nie mówi...to tak jak bym napisał np. BMW serii 5 :-)
Ile RAM i jaki procek tylko dokładnie... no i co chcesz na nim robić i z jakim oprogramowaniem.

Pompeczka
Posty: 10
Rejestracja: sobota 17 sie 2019, 19:29

Re: Mikrofon-interfejs do domowego studia

Post autor: Pompeczka » niedziela 18 sie 2019, 13:15

i5, 2.6ghz, 8gb, win 8.1. Glownie do muzyki. Nagrywanie wokalu bez instrumentow na ten moment, obrobka. Nie wiem co jeszcze tak szczerze powiem.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Mikrofon-interfejs do domowego studia

Post autor: PWA » niedziela 18 sie 2019, 20:58

Powinien pociągnąć bez problemu... a jaki to konkretnie model procka? Bo i5, 2,6GHz to dalej trochę mało :)

Pompeczka
Posty: 10
Rejestracja: sobota 17 sie 2019, 19:29

Re: Mikrofon-interfejs do domowego studia

Post autor: Pompeczka » niedziela 18 sie 2019, 22:09

3230m jesli to jest to o co ci chodzi.

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Mikrofon-interfejs do domowego studia

Post autor: Caroozo » poniedziałek 19 sie 2019, 11:03

Pompeczka pisze:
niedziela 18 sie 2019, 22:09
3230m jesli to jest to o co ci chodzi.
Chyba 3320M :). Jest ok - żonka ma w X230, single thread przyzwoity, do takich zastosowań jest ok. Sam siedzę na 4810MQ który bardzo "ciężkie" wtyczki i wymianę rozważam dopiero na Zen2 7nm lub Sunny Cove - jeśli się pojawią. Mam też inny laptop (dostałem w zasadzie w gratisie od kumpla za przysługę) z i3 2350M, ostatnio dokupiłem i5 2520M tylko jeszcze nie włożyłem. Ma tylko 4 GB RAM ale z ciekawości odpaliłem Keyscape'a i... prócz C7 Piano który zatykał mi nawet i5 4300M wszystko chodzi bez najmniejszego problemu (na 2350M!). Do nagrywania/edycji wokali używałem nawet Durona 1800 MHz więc nie przesadzajmy z mocą procesora :-).

Pompeczka
Posty: 10
Rejestracja: sobota 17 sie 2019, 19:29

Re: Mikrofon-interfejs do domowego studia

Post autor: Pompeczka » poniedziałek 19 sie 2019, 15:43

O dzieki wielkie za pomoc. Mam takie jeszcze jedno pytanko. Zalozmy, ze w przyszlosci chcialbym takze zajac sie tworzeniem wlasnych beatow. Tu juz zapewne lepszy laptop a nawet klocka bym musial zlozyc (przypuszczam). Co jeszcze dokladnei za sprzecior bym musial posiadac do takowej 'zabawy'?

Lotucus
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2019, 16:56

Re: Mikrofon-interfejs do domowego studia

Post autor: Lotucus » poniedziałek 19 sie 2019, 17:50

Co do procesora to niektóre wtyczki do DAW chodzą tylko na i7, ale Ty na początku raczej nie powinieneś tego potrzebować.
Co do mikrofonu to sprawa jest dość indywidualna, przede wszystkim co zamierzasz nagrywać?

Pompeczka
Posty: 10
Rejestracja: sobota 17 sie 2019, 19:29

Re: Mikrofon-interfejs do domowego studia

Post autor: Pompeczka » poniedziałek 19 sie 2019, 19:42

DAW co to?
M jakby to tu ujac, spiewac mi sie chce :mrgreen:
Jakis trap/rap, r&b, nawet spiewakiem operowym moglbym sprobowac byc :D Glownie to w moim klimacie czyli trapowe brzmienaito beda.

Lotucus
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2019, 16:56

Re: Mikrofon-interfejs do domowego studia

Post autor: Lotucus » poniedziałek 19 sie 2019, 20:47

DAW to skrót od Digital Audio Workstation
Może to być Protools, Logic, Cubase, Reaper, Ableton
Jeśli masz głos „krzykliwy”, dużo rejonu 3kHz to Shure SM 57 by Ci pasował, trochę ściemnia brzmienie z reguły użuwany jest do nagrywania werbla, ale sprawdza się także do nagrywania hip hopu
Jeśli masz głos w miarę płaski w zakresie częstotliwości, to Shure SM 58 będzie ok.
Są to mikrofony sprawdzone, bardzo popularne używane na całym świecie.
Do tego pop filter i możesz się bawić
Nie mówię że Rode jest zły, ale po co masz przepłacać jak próbujesz
Jeśli chcesz coś naprawdę dobrego to Neumann TLM 102 jest bezkonkurencyjny w tym przedziale cenowym

Zablokowany