DAC albo karta dzwiekowa do tworzenia muzyki (amatorskie studio)

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
maxik
Posty: 1
Rejestracja: sobota 24 sie 2019, 12:01

DAC albo karta dzwiekowa do tworzenia muzyki (amatorskie studio)

Post autor: maxik » sobota 24 sie 2019, 12:05

Dobry wszystkim, słuchajcie, potrzebuje porady dotyczące kupna DACa albo karty dzwiękowej do produkcji muzyki. Jestem początkujący aczkolwiek z djjka mam juz za sobą parę lat, i teraz chciałbym skompletować amatorski sprzęt do produkcji.

Zaczynam od DAC do mojego komputera, mam zamiar wydać max 500 zł. Z tego co wyczytałem nie ma takiej wielkiej różnicy pomiędzy UMC202 a Scarlet 2in2.

Natomiast zastanawiam się pomiędzy UMC202 a UMC 202 Hd, czy te 192 khz w UMC202HD będzie miało wpływ na tworzenie bitów z komputera ( nie będę nagrywał żadnych instrumentów). Do tego dochodzą jeszcze monitory Mackie MR524. Więc czy warto wydać więcej 70 zł na wersje HD , czy nie lepiej może dozbierać i kupić coś innego ?

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: DAC albo karta dzwiekowa do tworzenia muzyki (amatorskie studio)

Post autor: Zbynia » piątek 06 wrz 2019, 13:52

Według Behringera niczym się te interfejsy nie różnią - UMC202 też według nich obsługiwał 192kHz.
Jednak inne źródła podają że tylko 96kHz także Behringer ma bubla w dokumentacji

UMC202 nie jest już od dawna produkowany także na pewno nie kupuj sprzętu którego nie ma w produkcji byś nie został na lodzie ze sterownikami na przykład :-).
Tak poza tym to bardzo dobry interfejs na początek, przyzwoita latencja, niskie szumy, dobry dźwięk i całkiem wydajne wyjście słuchawkowe

noizes
Posty: 1
Rejestracja: środa 01 sty 2020, 03:27

Re: DAC albo karta dzwiekowa do tworzenia muzyki (amatorskie studio)

Post autor: noizes » środa 01 sty 2020, 03:57

Mam podobny problem, co powyższy użytkownik, więc się podczepię pod topic.

Planuję zakup interfejsu, monitorów i słuchawek do odsłuchu.

Początkowo miałem na celu zakupić prosty interfejs Behringer UCA 202, przy czym główną wadą - oprócz maksymalnej rozdzielczości jedynie 48 kHz - jest podobno wyjście słuchawkowe, które ma rzekomo wysoką impedancję (50 Ohm) - i z tej racji słabo nadaje się dla wielu słuchawek (tu analiza http://nwavguy.blogspot.com/2011/02/beh ... eview.html

Więc się zastanawiam czy ma sens kupować taki interfejs w połączeniu np. z słuchawkami AKG K240 Studio (impedancja 55 Ohm).

Do tego monitory odsłuchowe: M-Audio BX Carbon 6

Czy taki zestaw jest w ogóle sensowny? Jak widać szukam raczej budżetowych rozwiązań, jednak jeśli zajdzie konieczność, to jakieś ustępstwa na rzecz droższych pozycji mogę zrobić.

Celem zestawu ma być odsłuch muzyki produkowanej w DAW.

Z góry dzięki.

ps.
jeszcze zastanawiałem się nad opcją: monitory USB - tj wbudowanym przetwornikiem DAC - plus wyjście słuchawskowe; np testowane u Was monitory USB Akai RPM3 (test https://estradaistudio.pl/testy/sprzet- ... -akai-rpm3 ); test niestety nie zawiera informacji o jakości/uzytecznosci wyjscia słuchawkowego; dałoby radę np. z proponowanymi wyżej słuchawkami (i AKG K240 Studio)?

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: DAC albo karta dzwiekowa do tworzenia muzyki (amatorskie studio)

Post autor: Zbynia » sobota 11 kwie 2020, 13:47

jak już to UMC4040HD minimum. Superluxy z 32ohm jadą na tym ostro także 50ohm nie powinno być żadnym problemem - tym bardziej że daje radę nawet z Beyerdynamic 2x250ohm...

O akai zapomnij to nie monitory tylko głośniczki poglądowe. Grają beznadziejnie. z AKAI tylko kontrolery i seria MPC.

Co do M-Audio nie wypowiadam się ale na nic porządnego to nie wygląda a w tej cenie można coś lepszego utrafic choćby od KRK czy Behringera

ODPOWIEDZ