Behringer Nekkst K8 i K10S pytanie

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Kpereszczak
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 27 paź 2019, 13:37

Behringer Nekkst K8 i K10S pytanie

Post autor: Kpereszczak » niedziela 27 paź 2019, 13:39

Cześć,

Kupiłem parę dni temu monitory Behringer Nekkst K8 i K10S. Podłączyłem wszystko razem. Ustawiłem tony wysokie na -2, tony niskie na -6 i kompensację na -6. Głośniki stoją na biurku na wysokości około 1,5m zwrócone do środka, tak jak jest w instrukcji, subwoofer stoi prosto pod biurkiem pod ścianą. Poprzednie moje monitory to też Behringer, ale model Truth B2031A + subwoofer B2092A. Powiem Wam, że te Nekksty wypadają gorzej jak dla mnie, szczególnie subwoofer. W tamtych starych bass był mocny, głęboki i miękki w podobnym ustawieniu, ten Nekksty jak dla mnie mają jakoś mało mocy, dziwne bo podobno są mocne. Jak je biorę głośniej to bass jest taki jakby było za mało mocy. Subwoofer B2092A jak wziąłem głośniej to była moc, aż się okna trzęsły i meble i nie brakowało mocy. Wiem, że monitory nie są po to żeby słuchać tak głośno ale czasami lubiłem posłuchać głośniej.
Nie wiem co zrobić, jeszcze dziś popróbuje ustawic suba w rogu biurka, bo też tak zalecają w instrukcji i zobaczymy, ale chyba się skończy tak, że je oddam do sklepu i kupię KRK Rokit 6 + sub KRK 10s.
Ma ktoś te KRK w tym zestawie? Jak to brzmi? Jak moc suba?

msankowski
Posty: 201
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 15:24

Re: Behringer Nekkst K8 i K10S pytanie

Post autor: msankowski » niedziela 03 lis 2019, 23:46

Ciekawe jaki jest dalszy ciąg tej historii...

Ponad rok temu rozważałem kupno takiego zestawu. Sporo szukałem informacji i ostatecznie nie zdecydowałem się, ponieważ producent w przypadku serii Nekkst podawał wyjątkowo mało konkretów a dużo sloganów. Behringer nawet do b1030a/b1031a dodawał wykresy pomiarowe charakterystyk przenoszenia a dla Nekkst tylko zapewniał, że są dla audiofilów.
Ostatecznie zakupiłem parę używanych b3030a plus M-Audio BX10 i jestem z ich działania bardzo zadowolony. B3030a oczywiście są z wykresami pomiarów a BX10 ze specyfikacją od 20Hz +/- 3dB.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka



ODPOWIEDZ