Interfejs audio Behringer seria umc i konsola ps4

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
dzoooni
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 03 lis 2019, 20:03

Interfejs audio Behringer seria umc i konsola ps4

Post autor: dzoooni » niedziela 03 lis 2019, 20:24

Dzień dobry wszystkim.
Mam zapewne nietypowe pytanie jak na to forum, jestem kompletnym laikiem w temacie więc proszę o pomoc.
Obecnie mam mikrofon na USB spinany z konsolą ale dźwięk mnie nie satysfakcjonuje.
1. Czy taki interfejs po podłączeniu po usb wysyła dźwięk, ale daje też powrót? Chodzi mi o to czy po wpieciu pośle dźwięk z mikrofonu i czy będę słyszał w wyjściu sluchawkowym w interfejsie dźwięk powracający z konsoli, czy tylko mikrofon?
2 chciałbym użyć jednego z wejść liniowych aby do konsoli wysłać muzyke plumkajaca w tle, jako że te wejścia są monofoniczne, czy dźwięk będzie słyszalny w jednym kanale, czy może interfejs mixuje sygnał mono na dwa kanały?
Będę wdzięczny za odpowiedź, pozdrawiam.


Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Interfejs audio Behringer seria umc i konsola ps4

Post autor: Caroozo » poniedziałek 04 lis 2019, 07:54

1. Oczywiście, że mixer pracuje w pełnym duplexie, tzn. jednocześnie nagrywa i odtwarza dźwięk. Nadto, bardzo dużo urządzeń ma tzw. direct monitoring, tzn. słyszy się sygnał wejściowy bez opóźnień. Z tańszych interfejsów Behringera polecam minimum UMC204HD z uwagi na to, że ma stereo monitoring, tzn. nawet jak podłączysz sygnał mono, to będziesz słyszał w słuchawkach stereo.
2. Generalnie większość interfejsów/mixerów zachowuje się tak, że jeśli dostanie sygnał mono, "rozciąga" go na obydwa kanały, natomiast jeśli dostanie stereo (czyli 2x mono), to każdy taki sygnał jest w osobnym kanale. Wszystko zależy od urządzenia. Teraz tak mistrzu - jak chcesz podpiąć ten sygnał pod PS4? Przecież dźwięk jest przesyłany cyfrowo :). Już lepiej rozważyć zakup interfejsu z wejściem cyfrowym optycznym i możliwością mixu z sygnałem z komputera lub z wejścia liniowego (możesz podłączyć np. sygnał stereofoniczny za pomocą specjalnego kabla, gdzie na wejściu jest np. minijack stereo, a na drugim końcu 2x duży jack mono i też będzie ok). Alternatywnie możesz wyjść sygnałem analogowym z telewizora/monitora i zmixować ten sygnał z dźwiękiem z komputera/źródła dźwięku.

dzoooni
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 03 lis 2019, 20:03

Re: Interfejs audio Behringer seria umc i konsola ps4

Post autor: dzoooni » poniedziałek 04 lis 2019, 09:26

Cześć, bardzo dziękuję za odpowiedz.
Jak chciałbym podłączyć do ps4? Przez usb właśnie, wiem że konsola widzi interfejsy po usb, tylko właśnie tu pytanie czy zadziała komunikat zwrotny po usb z konsoli.
Z interfejsu wysyłam do konsoli dźwięk z mikrofonu + muzykę z drugiego wejścia liniowego....
I teraz czy dostanę powrót dźwięku po usb z konsoli na interfejs żeby mieć siebie w odsłuchu i dźwięk np. gry. Innymi słowy czy interfejs zachowa się jak typowa karta dźwiękowa na USB.
Rozważam zakup umc204 lub 404

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Interfejs audio Behringer seria umc i konsola ps4

Post autor: Caroozo » poniedziałek 04 lis 2019, 09:48

Problem w tym, że NIE podłączysz interfejsu audio do konsoli po USB, ponieważ poza akcesoriami dedykowanymi dla tej konsoli (np. Real Tone) konsola nie rozpozna urządzenia. Nie zadziałają nawet urządzenia w trybie Class Compilant (czyli działające od strzała na każdym komputerze od Win98SE do Win 10, MacOS czy iOS) - chyba, że masz odpowiednie homebrew i konsolę z działającym exploitem oraz napiszesz sterowniki :). Także ten pomysł odpada.

Jedyny sposób to podłączenie do wejścia AUX w padzie wtyku stereo 4-pinowego (masa+L+R+mic) i podłączenie takiego kabelka do odpowiedniego źródła dźwięku - interfejs, mixer, komputer.

dzoooni
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 03 lis 2019, 20:03

Re: Interfejs audio Behringer seria umc i konsola ps4

Post autor: dzoooni » poniedziałek 04 lis 2019, 16:23

W Internecie znalazłem informację o tym że konsola bez problemu współpracuje z fast track duo avid, pomyślałem że może być podobnie z interfejsem od behringer'a.
Może ktoś mam możliwość podłączenia takiego interfejsu do konsoli i sprawdzenia czy zadziała?

Na pewno działają też miksery na usb, problem w tym że nie chcę miksera
https://youtu.be/E3AHoXqrbgQ

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka



ODPOWIEDZ