mam pytanie jakmi kablami podłączyć mikser studyjny

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 29
Rejestracja: niedziela 09 lut 2020, 21:27

Re: mam pytanie jakmi kablami podłączyć mikser studyjny

Post autor: BowHunter » niedziela 29 mar 2020, 13:52

BowHunter pisze:
niedziela 29 mar 2020, 13:46
PreSonus ma bardzo dobre preampy. Sam korzystałem z PreSonusa Studio 26 starszej wersji i wiem. Mogę polecić z czystym sercem. Współpracuje z własnym sterownikiem Universal Control. Urządzenia PreSonusa nie lubią się zbytnio z Asio4All. Nie wiem jak na Windzie, ja korzystam z Maca i nie miałem z nim żadnych problemów i działał bez sterów. Co prawda mój rozpadł się, ale sam kupiłem go używanego i pewnie był już z 3 lub 4 ręki.
Co do dwóch wyjść to musisz zainwestować we wzmacniacz słuchawkowy, taki za 100zł w zupełności wystarczy.
Determinacja podstawą sukcesu...

msankowski
Posty: 201
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 15:24

Re: mam pytanie jakmi kablami podłączyć mikser studyjny

Post autor: msankowski » niedziela 29 mar 2020, 14:27

BowHunter pisze:Nie wiem, czy w tej sytuacji nie lepszym wyborem okazałby się interfejs audio. Coś w stylu PreSonus 26c, lub Focusrite Scarlett 4i4, jeśli tylko jeden max dwa mikrofony będziesz wykorzystywał. Efekty możesz nakładać cyfrowo w czasie rzeczywistym w dedykowanym oprogramowaniu, do którego kod aktywacyjny dostajesz wraz z urządzeniem po zakupie. Mają one interfejs USB, wejście i wyjście MIDI, wyjście na monitory studyjne i na słuchawki. Resztę obsługujesz w DAW'ie. Ciężko znaleźć mikser odpowiadający Twojemu budżetowi, do którego będzie można podłączyć urządzenie poprzez por MIDI nie korzystając z przejściówek. Nie wiem czy dźwięk przekazywany z urządzenia midi poprzez przejściówkę nie straci na jakości. Tutaj powinni wypowiedzieć się bardziej obeznani w temacie "forumowi koledzy".
msankowski pisze:
niedziela 29 mar 2020, 12:10
Moim zdaniem potrzebujesz interfejsu audio, wtedy będzie sygnał z mikrofonu i MIDI, a efekty lub instrumenty MIDI dodasz w programie DAW. Np. Behringer UMC 202HD / 404HD albo Focusrite Scarlett 2i2.
Żaden z powyższych oprócz 404 nie ma wejścia MIDI.
Oops, za szybko chciałem odpowiedzieć. UMC204HD miało być. Scarlett nie miałem i nie sprawdziłem, niestety.

Używałem wcześniej UMC404HD. Ma bardzo rozbudowane możliwości połączeń i dobry aktualizowany sterownik ASIO na stronie producenta. Preampy Midas przez jednych są chwalone, przez innych krytykowane. Na pewno jakość preampów Midas to klasa lepiej niż Xenyx.

msankowski
Posty: 201
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 15:24

Re: mam pytanie jakmi kablami podłączyć mikser studyjny

Post autor: msankowski » niedziela 29 mar 2020, 14:30

A 2 wzmacniacze słuchawkowe posiada UMC1820. Obecnie użytkuję i polecam.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: mam pytanie jakmi kablami podłączyć mikser studyjny

Post autor: PWA » poniedziałek 30 mar 2020, 21:03

czarek1995 pisze:
sobota 28 mar 2020, 19:45
1.) mam pytanie jakimi kablami podłączyć mikser studyjny i do jakich wejść komputera i jakich wejść do miksera...
Pierwsze pytanie, jakie przychodzi mi do głowy, to co do niego chcesz podłączyć? Jeżeli instrumenty, to ile i jakie? Mikrofon?
Jeżeli tylko mikrofon i będziesz używał tylko instrumentów wirtualnych, to jak wcześniej wspominali koledzy, wystarczy Ci interfejs audio. Natomiast jeżeli chcesz mieć włączonych kilka instrumentów fizycznych, to mikser jest jakimś wyjściem, ale taką możliwość zapewni też interfejs audio. Mikser przydatny jest wtedy, jeżeli chcesz używać jednego urządzenia zarówno do rejestracji w DAW, jak też do gry na żywo, no i mieć pod ręką channel streap dla każdego kanału, żeby nie przechodzić przez rozwiązania programowe.
Co do mikserów z interfejsem audio wielokanałowym i mieszczących się w Twoim budżecie, to tak na gorąco widzę 3 urządzenia:

1. Behringer UFX1204 z interfejsem 16 wej. x 4 wyj., zapisem każdej ścieżki również na zewnętrzny dysk i sterowaniem napędem DAW z poziomu miksera
2. Soundcraft Signature 12 MTK z interfejsem 14 wej. x 12 wyj., również z możliwością zapisu każdej ścieżki na zewnętrznym nośniku, bez sterowania DAW
3. Zoom Livetrak L-8, w zasadzie mikser cyfrowy z interfejsem 12 wej. x 4 wyj., zapis na zewnętrzny nośnik, bez sterowania DAW

Z tych 3 preferował bym Soundcraft, który ma naprawdę dość niską latencję a jego preampy są naprawdę niezłe, zwłaszcza w kontekście ceny.

Do podłączenia współczesnej klawiatury MIDI nie potrzebujesz MIDI w interfejsie. W zasadzie wszystkie klawiatury obsługują MIDI po przez port USB, więc włączasz ją do portu USB i ew. instalujesz driver... that's all. twój DAW będzie ją widział, jako urządzenie wejściowe do sterowania instrumentami.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: mam pytanie jakmi kablami podłączyć mikser studyjny

Post autor: Zbynia » sobota 11 kwie 2020, 13:08

nie bawiłbym się w żaden mikser analogowy szczególnie do zadań które kolega chce wykonywać - nie ma on żadnego zastosowania, efekty są zupełnie zbędne i nie oferuje nic czego nie zaoferuje DAW. Miksowanie na mikserze analogowym?niskiej klasy? droga przez mękę i setki zapisanych kartek z ustawieniami....

Już lepiej poszukać używanego Behringera X32 z interfejsem usb - wystarczy on sam by wszystko elegancko ogarnąć

Ewentualnie te soundcraft MTK bo tylko one posiadają wielokanałowy interfejs (bez tego szkoda kasy na mikser)

ODPOWIEDZ