MPC Studio vs NI Maschine vs MPC 500

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
wobee
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 31 mar 2020, 18:31

MPC Studio vs NI Maschine vs MPC 500

Post autor: wobee » wtorek 31 mar 2020, 18:33

Siema. Podejrzewam, ze porównanie podobne było, ale ja mam pytanie takie bardziej pod siebie. Po kilku latach odmulilem swoją zajawkę muzyczna, ogarnalem sobie fl studio i ableton, okazało się ze wszystkiego pozapominalem 😅 mamy kwarantannę, chce się trochę pobawić na mpc. W życiu nie miałem takiego sprzętu w ręce. Chciałbym się nauczyć finger drumming i trochę popróbować z produkcja dnb. Coś tam kiedyś robiłem ale bez sprzętu. Tylko software. Do wyboru mam AKAI MPC STUDIO, Mashine mikro albo używany MPC500. Szczerze pogubiłem się i nie wiem jaka jest różnica między mpc500 a mpc studio. Możecie coś doradzić ? Może zainteresować się czymś jeszcze innym?
Pozdro!

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: MPC Studio vs NI Maschine vs MPC 500

Post autor: PWA » wtorek 31 mar 2020, 20:15

Z grubsza rzecz biorąc MPC500 to sampler, zaś MPC Studio to kontroler, który współpracuje z oprogramowaniem MPC.
MPC500 działa samodzielnie jako instrument, MPC Studio bez oprogramowania nie działa, chyba ze jako kontroler MIDI zewnętrznych instrumentów sprzętowych.
NI Maschine Mikro podobnie jak MPC Studio, jest również tylko kontrolerem współpracującym z oprogramowaniem Machine.

wobee
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 31 mar 2020, 18:31

Re: MPC Studio vs NI Maschine vs MPC 500

Post autor: wobee » wtorek 31 mar 2020, 20:29

To akurat mniej więcej kumam. Nie zależy mi na tym, żebym mógł to obsługiwać bez komputera. Jestem bardzo do tyłu ze sprzętem i tak na chłopski rozum patrząc też cenowo mpc studio będzie miało więcej możliwości niż mpc500 dobrze kumam?

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: MPC Studio vs NI Maschine vs MPC 500

Post autor: PWA » wtorek 31 mar 2020, 21:23

Zdecydowanie tak, jeżeli chodzi o możliwości. Natomiast warto sprawdzić, jakie oprogramowanie poza MPC Software jest dołączane do tego kontrolera w pakiecie... chodzi mi o wtyczki.
Machine Mikro ma w pakiecie 3 syntezatory z Komplete + sam software zawiera ok. 30 wtyczek do obróbki dźwięku. Troche słabo z biblioteką sampli, bo tylko 1,6GB.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: MPC Studio vs NI Maschine vs MPC 500

Post autor: Zbynia » sobota 11 kwie 2020, 13:00

zostałbym przy kontrolerze i nie koniecznie od razu mpc studio...wystarczą do tego co chcesz AKAI MPD i podobne. w MPC500 bym się nie bawił - słabe to i ograniczone - już lepiej używane MPC1000

ODPOWIEDZ