Monitory + słuchawki. Jak to podłączyć?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
patent
Posty: 22
Rejestracja: środa 08 kwie 2020, 12:18

Monitory + słuchawki. Jak to podłączyć?

Post autor: patent » środa 08 kwie 2020, 12:22

Cześć, posiadam kartę dźwiękową Julia Esi. Przymierzam się do zakupu monitorów. Jaki dodatkowy sprzęt potrzebuję, aby podłączyć dodatkowo słuchawki? Chodzi mi o jak najmniejszy koszt. Do tej pory miałem podłączoną wieżę z wyjściem słuchawkowym.

msankowski
Posty: 201
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 15:24

Re: Monitory + słuchawki. Jak to podłączyć?

Post autor: msankowski » środa 08 kwie 2020, 20:49

patent pisze:Cześć, posiadam kartę dźwiękową Julia Esi. Przymierzam się do zakupu monitorów. Jaki dodatkowy sprzęt potrzebuję, aby podłączyć dodatkowo słuchawki? Chodzi mi o jak najmniejszy koszt. Do tej pory miałem podłączoną wieżę z wyjściem słuchawkowym.
Jeśli dobrze zrozumiałem jej możliwości to powinno być dobrze tak.

1. Kupujemy nieduży ale porządny wzmacniacz słuchawkowy np Presonus HP4. Używam i polecam.
2. Konfigurujemy kartę do wyjść symetrycznych TRS.
4. Wyjścia TRS karty do analogicznych HP4.
5. Wyjścia TRS HP4 do analogicznych wejść monitorów. Kupujemy koniecznie monitory z wejściami symetrycznymi TRS lub XLR.

Mamy wszystko "profesjonalnie" połączone i do dyspozycji 4 wyjścia słuchawkowe.

patent
Posty: 22
Rejestracja: środa 08 kwie 2020, 12:18

Re: Monitory + słuchawki. Jak to podłączyć?

Post autor: patent » środa 08 kwie 2020, 22:29

Trochę drogo... Mam rozumieć, że sprzęt, którego potrzebuje to wzmacniacz słuchawkowy? I wtedy wyjścia z karty dźwiękowej wędrują do wzmacniacza i przez wzmacniacz do monitorów?

msankowski
Posty: 201
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 15:24

Re: Monitory + słuchawki. Jak to podłączyć?

Post autor: msankowski » środa 08 kwie 2020, 22:33

Tak jak piszesz. Z karty do wzmacniacza słuchawkowego a z tego do monitorów.
HP4 można kupić używany w dobrej cenie. Jest cały z metalu, prawie niezniszczalny.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Monitory + słuchawki. Jak to podłączyć?

Post autor: PWA » środa 08 kwie 2020, 23:11

patent pisze:
środa 08 kwie 2020, 22:29
Trochę drogo... Mam rozumieć, że sprzęt, którego potrzebuje to wzmacniacz słuchawkowy? I wtedy wyjścia z karty dźwiękowej wędrują do wzmacniacza i przez wzmacniacz do monitorów?
Kolega msankowski ma rację. To jedyne rozsądne rozwiązanie. Mała uwaga... jeżeli obawiasz się, że sygnał z karty będzie przechodził przez wzmacniacze słuchawkowe i następnie będzie kierowany na monitory, to tak nie jest. Sygnał na monitory jest kierowany bezpośrednio z karty z pominięciem wzmacniaczy słuchawkowych... oczywiście z uwzględnieniem regulacji wzmocnienia na monitory w HP4.

patent
Posty: 22
Rejestracja: środa 08 kwie 2020, 12:18

Re: Monitory + słuchawki. Jak to podłączyć?

Post autor: patent » czwartek 09 kwie 2020, 16:11

Dzięki za odpowiedzi. W takim razie będę polował na HP4. Pozdrawiam

patent
Posty: 22
Rejestracja: środa 08 kwie 2020, 12:18

Re: Monitory + słuchawki. Jak to podłączyć?

Post autor: patent » piątek 17 kwie 2020, 11:36

Kupiłem używany wzmacniacz PreSonus HP4 i podłączyłem i nic nie słychać. W karcie mam wpięte kable RCA, które wędrują do wzmacniacza poprzez złącze TS. Na wyjście wzmacniacza podpięte są monitory kablem TRS - XLR.

karta - wzmacniacz: RCA - TS
wzmaczniacz - monitory: TRS -XLR

Wiem, że miesza się sygnał mono ze stereo, ale czy to ma prawo nie działać? Po prostu na tę chwilę nie mam kabla TRS - TRS do podłączenia karty ze wzmacniaczem.

msankowski
Posty: 201
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 15:24

Re: Monitory + słuchawki. Jak to podłączyć?

Post autor: msankowski » piątek 17 kwie 2020, 11:45

W manualu karty jest opisany sposób konfiguracji wyjść TRS. I łączymy wyłącznie kablami TRS.

Tutaj nie ma problemu mono/stereo tylko niesymetrycznie/symetrycznie. Stereo wynika z oddzielnych kabli dla kanałów L i P.

msankowski
Posty: 201
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 15:24

Re: Monitory + słuchawki. Jak to podłączyć?

Post autor: msankowski » piątek 17 kwie 2020, 11:59

Zazwyczaj miksery mają tak zbudowane wejścia żeby mogły pracować zarówno z TS jak i TRS. HP4 o ile pamiętam tak nie ma. Powinny być TRS.

patent
Posty: 22
Rejestracja: środa 08 kwie 2020, 12:18

Re: Monitory + słuchawki. Jak to podłączyć?

Post autor: patent » piątek 17 kwie 2020, 12:04

Dzięki za szybką odpowiedź. Zaraz zamawiam kable.

ODPOWIEDZ