Motu 896 MK3 Hybrid vs. Focusrite Clarett 8pre

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Sodom92
Posty: 2
Rejestracja: środa 29 kwie 2020, 18:22

Motu 896 MK3 Hybrid vs. Focusrite Clarett 8pre

Post autor: Sodom92 » środa 29 kwie 2020, 18:42

Witam,
Chciałem się szanownych kolegów spytać który z tych interfejsów byście polecili i zasadniczo jaka różnica jest między ich preampami? Oczywiście interesuje mnie też jak one pracują z systemem MacOS Catalina oraz jak sobie by poradziły z Behringer Ada8200? Wiem, że to dość niskobudżetowe rozwiązanie, ale pomyślałem, że na początek dla klawiszowca grającego na sześciu parapetach w sam raz. A co do czego mogę zapisać nagranie live któregoś ze swoich zespołów czy zrobić sam nagranie perkusji, czy poszczególnych instrumentów w salce prób. Wiem, że fajnym bajerem jest opcja CueMix w intefejsie od Mark Of The Unicorn, ale nie wiem na ile to rozwiązanie sprawdzi się dla osoby niewidomej. Chociaż teoretycznie podobno ustawienia własne można zapisać i wywoływać je tylko jednym potencjometrem. Po prostu, budżet mam ograniczony, a chciałbym kupić coś nowego, niż używkę, aby w przyszłości było jeszcze na chodzie z przyszłymi edycjami MacOS-a. Proszę o rozsądne i konkretne porady i dotyczące powyższych sprzętów.
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Motu 896 MK3 Hybrid vs. Focusrite Clarett 8pre

Post autor: PWA » piątek 01 maja 2020, 19:34

Cuemix ma jedną zasadniczą przewagę, być może w Twoim przypadku istotną. Mianowicie pozwala na zmapowanie swoich kontrolerów MIDI do kontrolera sprzętowego. W związku z tym możesz sterować interfejsem i mikserem za pomocą dowolnego kontrolera, który jest zgodny ze standardami Mackie Control, Mackie HUI i Mackie Baby HUI, więc praktycznie ze wszystkimi.
Jest to rzadka cecha wśród aplikacji dołączanych do interfejsów z DSP. Sam rozważałem zakup jakiegoś MOTU właśnie ze względu na tę możliwość.
Co do jakości pre-ampów, to trudno mi się wypowiadać, bo żadnego z nich nie używałem. Patrząc jednak na testy oraz opinie, myślę, że obydwa interfejsy (MOTU 896 i Clarett) mają je na b. dobrym poziomie. Najlepiej spróbować umówić się z którymś sklepem na wypożyczenie i samemu sprawdzić, które brzmieniowo lepiej Ci pasują.
Nie wiem też, co będziesz do nich podłączał. Czy tylko instrumenty, czy również mikrofony do wokalu i zdejmowania instrumentów. Jeżeli tylko instrumenty wpięte do wejść, to pre-ampy w obydwu interfejsach są aż na wyrost.

ODPOWIEDZ