Sampler - jaki wybrać?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
matmud
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 02 cze 2020, 13:37

Sampler - jaki wybrać?

Post autor: matmud » wtorek 02 cze 2020, 13:46

Drodzy forumowicze :)
Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu samplera/stacji do produkcji muzycznej. Nigdy nie miałem osobiście do czynienia z tego typu sprzętem, tym bardziej samodzielny wybór sprawia mi sporo trudności. Przede wszystkim szukam czegoś, co pozwoli mi odpocząć od pracy z DAWie – po całym dniu pracy przed komputerem perspektywa kolejnych 2-3 godzin przy monitorze nie jest aż tak kusząca. Poza tym szukam czegoś, co można zabrać ze sobą z domu – na baterie bądź z wbudowanym zasilaniem.
Na ten moment poważnie zastanawiam się nad dwoma urządzeniami:
- Roland SP-404
- Korg Electribe Sampler
Plus jeszcze kilka innych urządzeń, w mojej opinii wartych uwagi: Korg Volca Sampler, Novation Circuit
Widziałem kilka recenzji każdego z urządzeń na YT, więc mniej więcej wiem czego się spodziewać. Szukam natomiast opinii kogoś, kto używa/używał tego typu sprzętu na co dzień – czy warto w ogóle inwestować w takie zabawki, może ktoś ma jakieś uwagi odnośnie do wymienionych wyżej urządzeń? W końcu producenci i sprzedający nie zawsze piszą o wszystkim. Kupiliście któreś z nich i nie jesteście zadowoleni? A może znacie jeszcze jakieś alternatywy? Zależy mi na czymś względnie niedrogim i mobilnym. Jeśli macie jakieś uwagi to chętnie się z nimi zapoznam.

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź :)

ODPOWIEDZ